Aplinkos ministerija šiam, 2020-2021 m., medžioklės sezonui, kuris prasidės rytoj, spalio 15 d., nustatė 175 vilkų sumedžiojimo limitą.

 Toks limitas nustatytas, remiantis vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenimis, atsižvelgus į mokslininkų atliktų tyrimų rezultatus ir rekomendacijas, įvertinus, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos, ir siekiant šalyje išlaikyti tinkamą šių svarbių miško ekosistemoms gyvūnų populiacijos lygį.

Vilkas yra saugoma rūšis ES ir daugelyje kitų valstybių. Pagal tarptautinius įsipareigojimus Lietuva privalo užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą. Lietuvoje vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir trunka iki kovo 31 d. Išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.

Aplinkos ministerija neatsižvelgė į gautus siūlymus vilkų medžioklės nelimituoti. Mat tokiu atveju vilkų populiacijai kiltų grėsmė gerokai sumažėti, ir tai neigiamai atsilieptų jos ilgalaikiam išlikimui.

Reguliuoti vilkų populiaciją, kaip sako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius, reikia apdairiai, nes šie žvėrys atlieka labai svarbų vaidmenį ekosistemoje. Naikindami lapes, mangutus ir kitus smulkesnius plėšrūnus, jie padeda išsaugoti nykstančias, ant žemės perinčių paukščių rūšis – kurtinius, tetervinus, jerubes. Tyrimai parodė, kad du kartus padaugėjus vilkų, vidutinio dydžio plėšrūnų gausa sumažėja keturis kartus.

Vilkai turėtų prisidėti ir stabdant elninių žvėrių populiacijos augimą. Ji pastaraisiais metais šalyje pagausėjo kelis kartus. Elniniai žvėrys kasmet pažeidžia daugiau kaip 2 tūkst. ha valstybinių miškų. Tvoros, repelentai ir kitos priemonės miško želdiniams nuo jų apsaugoti Valstybinių miškų urėdijai kasmet kainuoja apie 2 mln. eurų. Vilkai sumažina elninių daromą žalą miškui, nes pagrindinę jų maisto raciono dalį sudaro kanopiniai žvėrys.

Aplinkos apsaugos ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Marijona

  Nuoroda

  Tai gal patark kaip užtverti jei jie tvorą peršoka ir su grobiu, kaip ir liūtai į medį dar įneš, matai kaip vilkintis šuo senutė po kiemą tampė kaip tapkę, tas pats ir vilkui toji tvorą įveikti ar iš kas urvą po tvorą seniau į tvartus įlisdavo perkase , įšnaikno juos karas bet dabartinių žmonių nelabai suvokimas gamtos vėl jų pridaugino

  Prieš 6 dienas
 • Tai

  Nuoroda

  Irnaikink jei pas tavę jų yra

  Prieš 6 dienas
 • Marijona

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Žiurkes naikinti turi ne atskiri gyventojai, o visa Anykščių bendruomenė. Pavieniai naikinimai nieko neduos. Apskritai, žiurkės yra atsparūs padarai. Jau, atrodo, nudvėsė, bet savo snukį, kad ir ligotą, žiūrėk, vėl kelia. Reikia kompleksinio požiūrio į žiurkių naikinimą. Na, o vilkus palikit ramybėje. Savo ėriukus užsitverkite taip, kad miško žvėrys neįlįstų.

  Prieš 6 dienas
 • tai

  atsakymas į: Marijona Nuoroda

  paimk ir uztverk, o po to ir vaikus galesi tvert

  Prieš 6 dienas
 • Gal geriau žiurkes naikinkit, o ne vilkus šaudykit?

  Prieš 6 dienas
 • O ką?

  atsakymas į: ? Nuoroda

  Masinis kačių naikinimas ima rezultatus duoti?

  Prieš 6 dienas