Visuomenei pristytas režisieriaus Arvydo Baryso sukurtas filmas „Kuršių nerija“. Šiame filme skamba anykštėno kompozitoriaus ir muzikos mokytojo Balio Meldaikio muzika.

 

Režisieriui lankantis Anykščiuose, jam į rankas pakliuvo B.Meldaikio muzikos diskas. Anykštėno kūriniai jam pasirodė esą labai tinkantys filmui ir jis paskambino muzikos autoriui atsiklausti, ar gali jo kūrinius naudoti.

A.Barysas yra sukūręs filmų ciklą „Žymiausi pasaulio lietuviai“, vienas iš šio ciklo filmų - apie anykštėną profesorių Algirdą Antaną Avižienį.

Apie filmą „Kuršių nerija“:

Filmas „Kuršių nerija“ skirtas pristatyti Kuršių neriją, kaip patrauklią kultūrinio ir sportinio poilsio erdvę, įvairaus amžiaus ir įvairių interesų lankytojams – tiek gamtos mylėtojams, tylos ir ramybės vertintojams, tiek aukšto lygio kultūrinių renginių mėgėjams. Nors visas Nerijos gyvenvietes jungia tas pats kelias ir skalauja tos pačios marių bangos, kiekviena iš jų parodoma kaip išskirtinė, nepakartojama. Vienas kitą veja vaizdai iš paukščio skrydžio, lėti pasivaikščiojimai, švenčių akimirkos ir trumpi stabtelėjimai žvelgiant į laimingas, nuostabos, ramybės ir džiaugsmo kupinas žmonių akis. Vaizdus lydi muzika ir glaustas pasakojimas už kadro. Pasakojimas apie esmę – gamtos ir žmogaus ryšį, pastangas jį įvertinti, įprasminti, suasmeninti. Kartu tai padėka už dovaną, kurią Lietuva brangina.

Plačiau – „Anykštoje“

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.