2020 metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai gauti pasiūlyti trys kandidatai.


Pasaulio anykštėnų bendrija šiai premijai gauti pasiūlė menotyrininkę dr.Jolantą Zabulytę. Iš Anykščių kilusi ir čia gyvenanti Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytoja  dr.J.Zabulytė užsiima XIX-XX a.Lietuvos medinių ir geležinių kryžių analize pasauliniame kontekste, populiarina liaudies meną bei baltų kultūrą.Ji vykdo projektą "Anykščių krašto senųjų paminklų rekonstrukacijos", kurio metu Anykščių rajone atstatomi bei rekonstruojami krašto paminklai.2018 metais dr.J.Zabulytė išleido knygą "Anykščių krašto kryždirbystė:mediniai paminklai".
Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos Svėdasų filialas premijai gauti pasiūlė dalininką Alvydą Latėną.Rekomendacijas dėl šio kandidato taip pat pateikė Svėdasų seniūnijos seniūnas Saulius Rasalas,Svėdasų bendruomenė.
Anykščiuose gyvenantis A.Latėnas tapo kūrinius anykštietiška tematika.Jis yra nutapęs paveikslų ciklą "Šimtmečio svėdasiškių galerijai",Šventosios upės galerijai Butėnuose.
Anykščių L. ir S.Didžiulių viešoji biblioteka premijai gauti pasiūlė anykštėną, buvusį Valstybės saugumo departamento direktorių, atsargos pulkininką Gediminą Griną.Jis siūlomas Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatu, nes renka ir kaupia kraštotyrinę medžiagą,ieško dokumentų apie savo šeimos geneologiją ir toku būdu prisideda prie Anykščių krašto istorijos įamžinimo. G.Grina yra Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narys.
Beje,  buvusį saugumietį premijai gauti rekomenduoja Anykščių krašto laikraščio "Šilelis" redaktorius Linas Bitvinskas.
Kam atiteks premija, paaiškės šį penktadienį rengiamame Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos posėdyje. Kultūros tarybos rekomendaciją vėliau svarstys Anykščių rajono taryba.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • To"to anykštėnei"ir Laimai

  Nuoroda

  Ar ne laikas skanduoti ir kaišioti kaip "didvyrį" ar kitaip didžiai "nusipelnusį" Jovaišą?Pagal jus gal jį reiktų pasodinti bažnyčioje ant altoriaus,kad tikintieji manytų jog regi "šventąjį"?Titeniai Jasikoniai ir panašūs į juos, už laimėjimus gauna dideles premijas,jie per jauni gauti T.Mikeliūnaitės premiją,o be to čia ne sporto arena.P.Dūmanaitė ir ne Europos žvaigždė...Pernai gavo apdovanojimą iš kult.ministro-jai pakaks dėmesio!Reikia nenuvertinti kitų,kurie kukliai bei prasmingai prisideda savo kūrybiniais darbais Anykščių kraštui.

  Prieš 9 mėnesių
 • Laima

  Nuoroda

  Latėnas geras dailininkas, bet ar Rita Juodelienė, Arūnas Vilkončius yra prastesni? O profesorius Inčirauskas, gitaristas Vainius Indriūnas, jo sesuo Guoda, pianistė Paulina Dūmanaitė... Anykčiai išaugino daug talentų. Nebent tik dr. Jolanta Zabulytė yra verta šios premijos iš sąrašo. Visi kiti nominantai tegul bus pagerbti vien dėl to, kad premijai buvo nominuoti. Tegul dar paaria kultūros dirvonus. O kultūros tarybai siūlyčiau šiemet susilaikyti. Pataupykime pinigus, gal.kitais metais bus vertesnių žmonių.

  Prieš 9 mėnesių
 • Aurelijus

  atsakymas į: Laima Nuoroda

  Taip, jie prastesni dailininkai. Prieš komentarą rašant, reiktų palyginti ir pasitarti su specialistais.

  Prieš 9 mėnesių
 • Laima

  atsakymas į: Aurelijus Nuoroda

  O Jūs specialistas?

  Prieš 9 mėnesių
 • Aurelijus

  atsakymas į: Laima Nuoroda

  Taip esu specialistas ir dirbu vienoje iš seniausių privačių galerijų.

  Prieš 9 mėnesių
 • Labai būtų šaunu, kad premiją gautų A. Latenas. Bet cia matomai nuspresta jau kitaip...

  Prieš 9 mėnesių
 • To: Anykštėnei

  Nuoroda

  Nesu tikras ar tamsta esi tikra anykštėnė ar tik atvykėlė iš kažkur .....Mes Žinom ką siūlyti ir nereikia menkinti tų,kurie “ kaźkur “ gyvena ,nes tie “ kažkur “ ( Jasikonis,titenis ,Tyla ,Jovaiša ( gyvenęs Vokietijoj ,Vilniuj ) gyvenantys dažnai daugiau prisideda prie Lietuvos ,Anykščių garsinimo nei tokia kaip tamsta ,atvykusi iš kaźkur ..Taigi pataupykite savo nuomonę !

  Prieš 9 mėnesių
 • Ale tu matai

  Nuoroda

  Bebrinio laikraščio redaktorius rekomenduoja saugumietį..

  Prieš 9 mėnesių
 • Komentr.?"Atsakymas"(į Fergizienę)

  Nuoroda

  Ar "anas"geria ar "anas"negeria tas tamstai svarbu?Svarbiausia,kad koks bebūtų žmogus,su kokiais įpročiais ar polinkiais ir jeigu jis niekam netrukdo,niekam nekenkia ar dar kitaip tyčiojasi iš kitų(ko nepasakysi apie tamstą),o ramiai dirba ką sugeba-štai žmogus IŠ DIDŽIOSIOS RAIDĖS!Tad "nekalk "prie kryžiaus kitų,bet LABAI APSIVALYK SAVO APLINKĄ :tiek dvasią,tiek vidų ir stenkis,žmogau,kituose matyti gėrį.Stenkis būti TOLERANTIŠKU,nes matomai esi ne"šventas",labai ne "šventas"...

  Prieš 9 mėnesių
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Tik A.Latėnui.

  Prieš 9 mėnesių
 • Gaila

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Viskas aišku, nelaimės. Nes jei Marijona žada kad laimės, tai pralaimi.

  Prieš 9 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Jau anas nebegeria?

  Prieš 9 mėnesių
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Labai džiugu,kad pasiūlytas kandidatas premijai gauti yra A.Latėnas.Jis jau daugelį metų garsina savo kraštą(Anykščius)savo tapybos darbais.Jo paveikslai pasiekė ir JAV.,ne žinomumo siekiantis dailininkas tik savo kūrybinį darbą tyliai bei kukliai dirbantis menininkas.Būtų labai protinga,jeigu komisija nuspręstų jį apdovanoti.Pagarba kitiems kandidatams,tačiau daugumai anykštėnui vis dėlto priimtinesnis kandidatas iš Anykščių,nei kiti kažkur gyvenantys,kažko ieškantys,kažką rašantys apie savo "šaknis"...

  Prieš 9 mėnesių
 • Pokalbis su ateistu

  Nuoroda

  Marijona Fergiziene Matomai Dievas Jums skiria mero postą?
  Kęstutis Tubis Dievas nieko neskiria, gerb. Marijona. Žmonės taip balsuoja.
  Kristina Giedre NIEKAS NEVYKSTA BE DIEVO VALIOS- LAIKAS BUTU TAI SUVOKTI!!!

  Prieš 9 mėnesių