Šiemet, kiek anksčiau nei įprastai, bus įjungtas gatvių apšvietimas Anykščių rajono gyvenvietėse. Įprastai gatvių apšvietimas gyvenvietėse įjungiamas spalio 15-ąją, šiemet šviesos užsidegs prieš Seimo rinkimus, spalio 9-10 dienomis.

 

Gyvenviečių gatvių apšvietimas buvo išjungtas kovo mėnesį. Pradėjus apšvietimo sezoną 8 seniūnijų centrų pagrindinės gatvės vakarais bus apšviestos iki 22 val., o Viešintų ir Andrioniškio visos gatvės, kitų seniūnijos centrų mažesnės gatvės bei mažesnių gyvenviečių gatvės bus apšviestos iki 21 val. 30 min. Pasak Anykščių savivaldybės administracijos Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjo Algirdo Žalkausko, Andrioniškio ir Viešintų centrinės gatvės apšviečiamos trumpiau todėl, kad nėra techninių galimybių šiuose miesteliuose šviesą atjungti atskirose gatvėse.

Pagrindinės Anykščių miesto gatvės ir vasaromis apšviestos visą naktį, o mažesnių gatvių apšvietimas išjungiamas vidurnaktį.

Anykščių mieste dega apie 1500 šviestuvų, seniūnijose - apie 1800. Miesto apšvietimas per metus kainuoja apie 110 tūkst. eurų, seniūnijų - apie 50-60 tūkst. eurų.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ttt

  Nuoroda

  Traupyje atseit irgi uzdege bet lempikiu nesusuke nors ir buvo atvaziavusi brigada elektriku

  Prieš 3 mėnesių
 • Nu tai

  atsakymas į: Ttt Nuoroda

  nebūk cekava Zozė, katra nori daug matyt ir apkalbėt kas kada kur važiavo su kuo važiavo. Prie tamsos daugiau drąsos ;)

  Prieš 3 mėnesių
 • Patarimas

  Nuoroda

  Išjunkite žemėj ,tarp žolių įrengtas lempas einant paupe! Sutaupysit.

  Prieš 3 mėnesių
 • Ee

  atsakymas į: Patarimas Nuoroda

  Nieko nereikia su tau pysti! Čia su turizmu susiję veiklis ir plaštakių darbo vieta. Net meras sako, kad iš to gaunamos pajamos!!!

  Prieš 3 mėnesių
 • Primenu !

  Nuoroda

  Nepamirškit kapinėse ( naujose ) įjungti ant kalniuko šviestuvų ! Nes eile metų žmones sukinėjasi kojas ,ten gi nelygi vieta ,netaip kaip senose !
  Patarimas ,merui ,nueit ten vakare .

  Prieš 3 mėnesių
 • Žinia

  atsakymas į: Primenu ! Nuoroda

  ar pamiršot Tamsta, kad kapines aptarnauja ne meras Sigutis, o direktorius Kazys. Jeigu kas su jo darbu netenkina, tai iš karto sakyk valstiečiui Antanui, čia jo partijos žmogus ir bejo niekas nejudina.

  Prieš 3 mėnesių
 • Psichologė

  Nuoroda

  Panašu, kad pyktis yra pats nepageidaujamiausias jausmas iš visų mums pažįstamų emocijų. Pykčio , nukreipto neigiamai elgsenai reikia vengti ar bent išmokti jį suvaldyti.
  Nukreipkite savo susierzinimo emocijas ryžingam teigiamam veismui- išeikite pasivaikščioti ar padirbėti sode ar miesto parke . Bendraukime be pykčio :) !

  Prieš 3 mėnesių
 • Red.

  Nuoroda

  Juozo vardu rašo du intrigantai: ančiukas Donaldas ir vandens Arūnas. Dėkokite už mintis ir nesąžiningą elgseną jiems.

  Prieš 3 mėnesių
 • Brane

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Aš skaitau kas parašyta, a koks Juozas parašė to ir reikalas. Kam neužtenka savają Juozą tegu pasrašo ir savo titulų, kuris jam vienam skirtas- pavyzdžiui Juozas mokslinis agronomas arba Juozas- politikas ar redakcijas bendradarbis ir t.t.
  Sakyč bereikalinga "Red." pastaba ir nepriduoda garbes komentaru diskusijai. Tai tiek.

  Prieš 3 mėnesių
 • Tiksliau

  atsakymas į: Brane Nuoroda

  nepriduoda garbės intrigantams

  Prieš 3 mėnesių
 • Cekava

  atsakymas į: Tiksliau Nuoroda

  Ar gatvių apšvietimui tai daro įtaką ar tik asmeninė komentatorių saviraiškos problema?

  Prieš 3 mėnesių
 • Dažniausiai

  atsakymas į: Cekava Nuoroda

  niekšybėms preteksto nereikia

  Prieš 3 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone 21a. apšviesti urbanizuotų gyvenamųjų vietovių gatves ir šaligatvius ar pėsčiųjų takus yra visos techninės galimybės. Taip pat jau yra naudojama išmani apšvietimo valdymo įranga, kuri gali būti valdoma centralizuotai, be elektriko fizinio darbo perjungiant elektros šviestuvų valdiklius.
  Mano galva čia tik reikia savivaldybės tarnautojams parodyti iniciatyvą darbe ir užsisakyti specialistų paslaugas dėl tėchninės analizės ir galimybių rekonstruoti apšvietimo valdymo tinklus, o tada pateikti politikams ir tarybai priimti sprendimą kaip toliau turi rajono žmonės gyventi- ar su "liktarnom" vaikšioti, ar apšviestomis gatvėmis keliauti į darbą, mokyklą ir grįžti, nesibaiminant, kad koją išsisuksi dėl iškrypusių plytelių šaligatvyje ar dar į didesnę bėdą įkliūsi...po rinkimų, kai apšvietimą prie namų vėl išjungs? Manau , kad savivaldybė turi biudžete lėšų, kurias gali skirti gyventojų gyvenamosios aplinkos kokybei bei saugumui gerinti, neišleidžiant tų pinigų lankstinukams ar tuštiems pašnekėjimams organizuoti apie tai kaip miesto centrą architektūriškai modernizuosime, pritraukdami inovatyvius pinigus iš ES :)
  Mielieji, nepamirškite su savimi nešiotis ne tik veido kaukę bet ir žibintuvėlį. Tai gali jums padėti išsaugoti ne tik
  sveikatą. # Anykščiuose gera... kas turi darbą, susijusį su turizmu :) , keliaukite saugiai !

  Prieš 3 mėnesių
 • Da budet svet skazal elektrik

  Nuoroda

  i atrubyl vsie provoda ! :-)

  Prieš 3 mėnesių
 • Ekonomistė

  Nuoroda

  Savivaldos ir mero rinkimų metu kandidatai į merus pristatinėjo savo programas ir žadėjo rūpintis bedarbystės mažinimu rajone ( tiek išrinktasis meras, tiek vicemeras). Ką turime defakto? Politiko, valsteičio vadovaujama savivaldybės įmonė, turinti materialinę bazę ir žinanti savivaldybės paslaugū poreikius bei preliminarius finansus toms paslaugoms pirkti, sėdi prie suskilusios geldos ir vis dar tikisi kad nieko nedarydamas, tik prastumdamas per politikus privalomų rinkliavų mokesčio padidinimus išsilaikys ben jau iki valdžios kadencijos pabaigos.
  Deja, biudžeto pinigai, skirti vietos poreikių ir darbų atlikimui keliauja kitose savivaldybėse registruotoms įmonėms, kurios pardavę paslaugų padiūlymą užsitikrina bent 2- darbo vietų išlaikymą per metus. Gaila, kad vietos politika ir savivaldos sprendimai nederinama su ekonomika ir socialiniais, demografiniais, kultūriniais poreikiais, tenkinant vietos gyventojų interesus ir rajono biudžeto mokesčių surinkimo perspektyvas.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kas trukdo pirkti

  atsakymas į: Ekonomistė Nuoroda

  pigią Astravo AE elektrą po 2 cnt./kWh ? Kas trukdo naudoti visiškai nekainuojančią elektrą iš Ignalinos AE, juk reaktorius dar neišmontuotas iki šių dienų !

  Prieš 3 mėnesių
 • Jo, jo

  atsakymas į: Kas trukdo pirkti Nuoroda

  šitą klausimą aptark su Seimo nariu Tomu T.

  Prieš 3 mėnesių
 • tau reikia to apšvietimo

  atsakymas į: Jo, jo Nuoroda

  tu ir tarkis !

  Prieš 3 mėnesių
 • Grioza

  Nuoroda

  Labai gerai.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kavarskas

  Nuoroda

  Nors kartą valdžią susiprato kur neverta taupyti. Tubis tik žadėjo, bet nieko nepadarė.Melagis yra melagis. Dabar ne geresni, bet nemeluoja.

  Prieš 3 mėnesių
 • Svirnai

  atsakymas į: Kavarskas Nuoroda

  dabar blogesni

  Prieš 3 mėnesių
 • Faktas

  atsakymas į: Svirnai Nuoroda

  Kas meluoja, tas ir vagia.

  Prieš 3 mėnesių
 • Ačiū!

  Nuoroda

  Kai rinkimų nėra tai šviesos kaime įjungiamos spalio pabaigoj ir išjungiamos kovo men. Dabar kai anksčiau įjungs tai po Naujųjų metų ir išjunks, juk taupyt reiks..

  Prieš 3 mėnesių
 • Ddd

  Nuoroda

  Visame pasaulyje 21amžius,o kurortiniuose Anykščiuose viduramžiai.Nuvažiuok Obuolini mere pvz.į nekurortinius Šakius,kur turistas tik pasiklydęs užklysta,tai ten visą naktį visose gatvikėse šviesa dega.

  Prieš 3 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  seimo nariai gelems daugiau isleidzia -baisi geda skendeti tamsoje kai aplinkui sviecia netbaltarusai

  Prieš 3 mėnesių
 • uuuy

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Jau dvi dienos vairuotojų gatvėje dega šviesa. Ačiū. Jei ne rinkimai tai gyventume kaip vienkiemyje. Bet vistiek ačiū. Ne taip baisu iš darbo grysti.. Čia juk miestas o šviesos nedega net vakarai. Baisiau negu baisu.

  Prieš 3 mėnesių