Nuo spalio 7 d. iki spalio 13 d. Utenos apskrities keliuose vykdoma tikslinė prevencinė priemonė, dėl neteisėto naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant. Priemonė vykdoma atsižvelgiant į tai, kad dažnai neteisėtai naudojantis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, keliamas pavojus eismo saugumui.


Sustiprinus neviešą ir mišrų patruliavimą Utenos kelių policijos pareigūnai eismo taisyklių pažeidimus nustato turimomis naujausiomis vaizdo fiksavimo ir perdavimo priemonėmis. Pranešimai, apie skirtas administracines nuobaudas už padarytus pažeidimus, asmeniui siunčiami paštu arba elektroniniu paštu.
Prašome atkreipti dėmesį, kad spalio 5–8 dienomis Utenos apskrityje nustatyti 54 pažeidimai, dėl neteisėto naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant transporto priemones. Eismo priežiūrą vykdantys policijos pareigūnai įspėja, kad dažnai mobiliojo telefono naudojimas vairuojant tampa eismo įvykio priežastimi. Įprotis naudotis mobiliaisiais telefonais yra labai paplitęs, vairuotojai nesusimąsto, kad tai kelia grėsmę kelyje, blaško dėmesį ir nukreipia nuo vairavimo, kuriam reikia susitelkimo ir susikaupimo.

 

Utenos apskr. VPK pranešimas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • anykstene

  Nuoroda

  praeita menesi teko vaziuot is Vilniaus Anyksciu autobusu , tai vairuotojas per tas 2 val keliones gal 8 kartus kalbejo telefonu vienu momentu net autobusa sumete

  Prieš mėnesį
 • Per vėlu

  Nuoroda

  Reikejo daug anksčiau pradėti baust už vairavimą su mobiliaku ! Dėt iš karto 500- 800 € tada gal susipotes !

  Prieš mėnesį
 • Politikos Apžvalgininkas

  Nuoroda

  Kada pagaliau VPK supras, kad dėmesį blaško ne rankos pridėjimas prie ausies, o pats telefoninis pokalbis su pašnekovu ir nesvarbu kokiomis belaidėmis ryšio (wifi, bluetootch, ...) priemonėmis jis vykdomas !
  Kalbant telefonu ir vairuojant, netgi naudojantis laisvų rankų įranga, dėmesys, koncentruojamas į priekį nukenčia mažai, bet dėmesys, skirtas periferiniam matymui, sumažėja dvigubai !
  Bet tada, labai įdomu kaip nustatomas pažeidimas, t.y. telefoninis pokalbis, kai juda tik vairuotojo lūpos ? (gal jis dainuoja ?) :-) Ar ir dainuoti vairuojant yra uždrausta - nes dainavimas įpatingai blaško susikaupimą !

  Prieš mėnesį
 • Bratka

  Nuoroda

  nu akurat kaip maną telypano aparatas.
  Aš kai važiuojų iš namų su dviračiu grybaut tai unt galinio bagažniką užsimetu špulių telefoninio kabelioko, a unt priekinio turiu tokį stalikų prisitaisys, tai pasistatau tokį vat stalnį aparatų ir plepu su visom savo pažįstamom našlalam ir su kitom panelama be jakių eismą taisyklių pažeidimų ar kitų tvarkas pažeidimų. Viskas teisingai-kaip parašyta ir nupaišyta šitam laikraštį! Vat ir papūskit jūs su savo nešiojamais trikojais, filmuodmi mani, kanapėtam gaidžiui į uodegą :)

  Prieš mėnesį