Šventės dalyvių dėmesį patraukė unikali rudens gėrybių paroda.

Spalio 3-iąją, šeštadienį, Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius kartu su partneriais - Vaižganto krašto bendruomene ir Vaižgantiečių klubu „Pragiedrulys“ - organizavo nuotaikingą popietę „Per rudenį su šypsena einu...“
Nors diena pasitaikė ir vėsoka, vėjuota, tačiau tai nesutrukdė susirinkti į Vaitkūnų kultūros namus gausiam būriui renginio dalyvių, kuriuos puošė ir gera nuotaika, ir šypsenos.

 

 Besirenkančių į kultūros namus laukė net trys parodos. Muziejininkas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Vytautas Bagdonas vestibiulyje organizavo gamtos vaizdų  fotoparodą „Sustok, akimirka žavinga!”, salėje veikė vaikų piešinių paroda rudens tematika, didelio susidomėjimo susilaukė ir eksponuojamos laukų, daržų bei sodų gėrybės, kurios buvo  ir įspūdingo dydžio, ir keistų formų, ir reto grožio, ant stalo puikavosi darbščių moterų, sumanių šeimininkių iškeptas naminės duonos kepalas, ką tik suslėgtas didžiulis sūris, netgi duonos tortas ir moliūgų pyragas.
Skambia daina apie rudenį, pritardamas gitara, šventę pradėjo dainų kūrėjas ir atlikėjas Algimantas Baronas. Poezijos posmu  prabilusi renginio organizatorė, Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus padalinio vadovė Aldona Bagdonienė kvietė visus grožėtis rudeniškomis spalvomis, daugiau šypsotis, neprarasti geros nuotaikos netgi ir prasidėjus darganoms, artėjant žiemos metui.
Sveikinimo žodį susirinkusiems taręs Svėdasų seniūnijos seniūnas Saulius Rasalas  įteikė Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus pasirašytas Padėkas gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkams. O tokio pripažinimo ir įvertinimo sulaukė keletas Kunigiškių I kaime gyvenančių ir pavyzdingai savo sodybų aplinką tvarkančių šeimų.
 Ta proga šventės organizatoriai kaip  padėkos simbolį seniūnui įteikė pilną krepšį rudeniškų gėrybių. Nepamiršta padėkoti už rūpestį, dėmesingumą, buvimą kartu ir džiaugsmo valandėlę,  ir rūpesčio akimirkomis Vaitkūnų bei Kunigiškių seniūnaitijų seniūnaičiams Zitai Berkevičienei ir Pranui Maišeliui. Kai buvo išsakyti padėkos žodžiai, išdalyti prizai-siurprizai, kai nuskambėjo dar keletas Algimanto Barono atliekamų dainų, šventės vedėja Aldona Bagdonienė pakvietė visus pasižiūrėti Vaitkūnų skyriaus dramos mėgėjų kolektyvo pastatytą komediją pagal Augustino  Griciaus kūrybą „Meilė be atsako“.
Beveik valandą trukęs nuotaikingas spektaklis nė kiek neprailgo, o scenoje kone prieš penkias dešimtis metų tuometiniame „Auksinės varpos“ kolūkyje vykusio gyvenimo epizodus labai taikliai atkūrė ir daug juoko žiūrovams sukėlė sodžiaus artistai Pranas Maišelis, Vidas Balaišis, Jūratė Dagytė, Angelė Bielaūsienė ir Zita Šukienė, kuriuos subūrė kultūrininkė Aldona Bagdonienė.
Po linksmai visus nuteikusio spektaklio, susiburta pabendrauti, paragauti čia pat, prie kultūros namų, išvirto gardaus troškinio iš šviežių daržovių ir avienos, bei kvapnios žolelių arbatos. Beje, šiai rudens šventei avinėlį „paaukojo“ Kunigiškių seniūnaitis, Vaižganto krašto bendruomenės pirmininkas Pranas Maišelis.   

Vytautas BAGDONAS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.