Japonų mokslininko, imunologo, miško medicinos pradininko  Qing Li knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku“ yra ypač aktuali  dabar  mums gyvenant  nuolatinėje  nerimo būsenoje,  skubėjime, technologijų apsuptyje. Istoriškai žmogus labai ilgą laiką gyveno gamtoje, tai įrašyta mūsų genuose, būtent todėl, kai norime pailsėti, pasisemti sveikatos ar įkvėpimo, mus intuityviai traukia į gamtą.

  Dabartiniai žmonės, ypač didelių miestų gyventojai, nuo gamtos neretai yra nutolę, o net ir į ją ištrūkę nebemoka kokybiškai, netrikdomi dirbtinių dirgiklių joje būti. Japonų taikomas shinrin-yoku arba „miško maudynių“ metodas – tai būdas sąmoningai būti miške (arba miesto parke), panirus į jį visomis juslėmis, ir ne tik maloniai leisti laiką, bet ir gerinti sveikatą. Knygoje surinkti japonų ir kitų pasaulio mokslininkų atlikti tyrimai, paaiškinantys, kaip ir kodėl miškas (ir apskritai gamta, taip pat ir miesto parkai bei netgi kambariniai augalai ar iš augalų išgaunami eteriniai aliejai) veikia mūsų sveikatą ir savijautą.

   Renginyje  bus ne tik galima dauguau sužinoti apie knygą „Miško maudynės“, bet ir patirti miško maudynių praktiką Anykščiuose – šios praktikos lopšyje Lietuvoje, kur viskas ir prasidėjo. 2018 m. į pirmajį Anykščių miško festivalį atvykęs knygos „Miško maudynės“ autorius Qing Li papasakojo apie savo tyrimus miško medicinos srityje ir pristatė ką tik pasirodžiusią savo knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“, taip pat vedžiojo susirinkusiuosius po Anykščių šilelį.

   Po metų, antrajame Miško festivalyje jau buvo surengta Miško terapijos diena ir įvyko trys miško maudynių seansai. Ir štai dabar, po dvejų metų, ši knyga jau ne tik išversta į lietuvių kalbą, bet ir yra be galo populiari tarp gamtos ir miško mylėtojų ir šiaip smalsių žmonių, o miško maudynių fenomenas populiarėja visoje Lietuvoje.

   Miško maudynės – tai lėtas buvimas miške, patiriant jį per visus penkis pojūčius. Įrodyta, kad tokia praktika užkerta kelią daugeliui ligų, ramina, suteikia džiaugsmo, laimės pojūtį. Tai moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną ir pasijusti visapusiškai gyvam, užmegzti ryšį su aplinka, kitais ir pačiu savimi. Sensoriniai pratimai-kvietimai padeda atsijungti nuo minčių srauto, suaktyvinti kūno pojūčius ir giliai atsipalaiduoti.

   Įrodyta, kad miško maudynių seanso metu suaktyvinamas organizmo gebėjimas atsigauti, sveikti. Po kiekvieno pratimo (kvietimo) dalyviai sukviečiami į ratą, jame dalinasi patirtimi. Užtikrinama saugi, pagarbi, draugiška atmosfera, o bendra teigiama patirtis, kai ja dalinamasi ir ji integruojama į patirtį, suartina.

   Knygą “Miško maudynės” pristatys ir miško maudynių seansą praves Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi Miško terapijos instituto (Forest Therapy Institute) mokymus, oficiali Miško terapijos instituto atstovė Lietuvoje, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė, vertėja, kartu su kolege Rasa Monkevičiene išvertusi vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“ į lietuvių kalbą.

   Spalio 10 d. 13:30 val. knygos pristatymas vyks Spa Vilnius Anykščiai konferencijų salėje, o vėliau miško maudynėms renginys persikels  į šalia esantį mišką - Anykščių šilelį , tad norintiesiems dalyvauti, svarbu  pasirūpinti tinkama apranga.

   Į renginį būtina išankstinė registracija, atvykę svečiai turės užpildyti informuoto kliento deklaraciją  ir laikytis SPA Vilnius Anykščiai nustatytų Covid 19 prevencijos taisyklių.

   Registruotis galima el.paštu: miskofestivalis@gmail.com nurodant savo vardą, pavardę ir renginį į kurį registruojatės: "miško maudynės".

Užsiregistravusiuosieji prašomi paremti Miško festivalį 10 Eur, pervedant į sąskaitą Anykščių Jurzdiko bendruomenei, Kodas 303502356 A/s LT607300010153309901 (Swedbank) Mokėjimo paskirtis: parama Miško festivaliui

Organizatorių pranešimas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Jurzdikui ?

    Nuoroda

    O kodel ne janydžių bendruomenei ?

    Prieš mėnesį