Spalio 5 dieną, pirmadienį,Vilniuje, Valdovų rūmuose, surengtas baigiamasis susirinkimas-konferencija dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinių. Šiame renginyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius vylėsi, kad naujasis dokumentas į Anykščių rajono gyvenimą atneš tam tikrų pokyčių.

 "Kaži kas labai nesikeis, tačiau tai, kas į  Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą įtraukiama, tie sprendiniai galios 30 metų"- sakė S.Obelevičius.
Anykščių rajono savivaldybės vadovas akcentavo, kad į Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį  planą iki šiol nebuvo įtrauktas Anykščiuose planuojamas nutiesti aplinkkelis.
"Tas aplinkkelio įtraukimas į bendrąjį planą nereiškia, kad iš karto bus pradėtos jo statybos, bet bus jau kažkokia viltis, kad aplinkkelio statyboms kažkada bus skirti pinigai", - kalbėjo S.Obelevičius.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • jo

  Nuoroda

  viena pervaza sutvarket,ACIU,gal ir kita sutvarkyti noras atsirastu,butu dar vienas ACIU.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  priešrinkiminis triukas

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Savivaldybė turi įsiskolinimų ir nežnia kaip artimoje ateityje susivers su esamų įsipareigojimų finansiniu įvykdymu. Taigi tikėtis prisidėjimo prie miesto infrastrukūros ir apinkelio projekto įgyvendinimo finansiškai - nėra vilties. Nebent po 10 metų iš esmės pasikeis valdymas ir ekonominė padėtis rajone.

  Prieš mėnesį
 • Medinės pilies valdovas

  Nuoroda

  Ar tik nebus panašiai su tuo aplinkeliu kaip ir su medine pilimi ant Vorūtos kalno ?
  Gavosi taip,tarytum atsitūpęs miške šiki (tuštiniesi) ir nebaigęs apsimauni kelnes :-)

  Prieš mėnesį
 • Pastebejimas

  Nuoroda

  Viltis yra koncervatoriu motina

  Prieš mėnesį
 • Giventojas

  Nuoroda

  Na graudu darosi . Kviecem i kurorta o su keliu Berzines nesusitvarkom. Vis nusimeta valdinimkai nuo saves kam kas priklausa. Jei tingit dirbti tai ko lendat i valdzia zadedami to ko net patis neatsimenat??. Darisim rimtas isvadas per kitus mero rinkimus ir kas ka zada an lapo savo parasa kitaip su jais nebeimanoma. Va tau ir koncervatoriaius, zadejo daug ka nuveikt eilini siki melas. Taip kad jei dar ir i seima ,Koncervatorius rinksim bus tai bus visai zuzlugdita valstibe. Juk mes esam darbdavei ju ir mes sprendzem kas valdis musu uzdirbtus pinigeliu. Zmones gerai pagalvokit ar darbais ar melu reik tiketi.

  Prieš mėnesį
 • tiesa

  atsakymas į: Giventojas Nuoroda

  yra tokia kad kelias priklauso ne savivaldybėj, juo turėjo pasirūpinti mūsų išrinktieji į seimą

  Prieš mėnesį
 • mokytoja

  atsakymas į: Giventojas Nuoroda

  7 eilutės - keliasdešimt klaidų. Du. Biržinės kelias - valstybės, meras jeigu žadėtų tą kelią tvarkyti, būtų melagis. Obelevičius tikrai nežadėjo. Žadėjo valstiečiai, bet sutvarkė ne šitą, o keliuką iki Skvernelio namų. Valstybę dabar žlugdo ne konservatoriai, o valstiečiai, kurie paskolino 5 milijardus ir juos ištaškė. Dabar reikia rinkti atsakingus žmones, Šimonytę, konservatorius, liberalus, kad sutvarkytų ekonomiką.

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: mokytoja Nuoroda

  Šitie taip užverš diržus, kad ir šikt nebereiks:):):)

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  atsakymas į: mokytoja Nuoroda

  O kiek praskolino ir kokiom palukanom( KONCERVATORIAI )Mokytoja??? Pamirsot....

  Prieš mėnesį
 • Rinkis

  atsakymas į: Giventojas Nuoroda

  Apie konservatorius paskaityk "Valstiečių" žurnale " Neliečiamieji". Ten geresnių dalykų rašo, nei tavo kelias į Biržinką.

  Prieš mėnesį
 • studentė

  atsakymas į: Rinkis Nuoroda

  Skaičiau valstietišką propagandą. Bet, kad tai propaganda ir šmeižtai gali suprasti tik protingas. Durniui atrodo, kad tiesa. Tokie leidiniai tik sustiprina norą balsuoti už tėvynės sąjungą. Beje, tą aš padariau ir kviečiu protingą jaunimą jungtis, antraip laimės durniai.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu iš dalies

  atsakymas į: studentė Nuoroda

  po šito žurnaliuko dingo bet koks noras balsuoti už valstiečius. Bet apie konservatorius - jokiu būdu ir be to žurnaliuko.

  Prieš mėnesį
 • A

  atsakymas į: studentė Nuoroda

  kurioj vietoj netiesa?

  Prieš mėnesį
 • Buvęs Anykštėnas

  Nuoroda

  Tai, kad Anykščių m. šiaurinio aplinkelio specialusis planas buvo parengtas ir patvirtintas bei TPDR registruotas (Nr. T00074464) jau 2014 m. Bent jau dalis žemės, reikalingos aplinkeliui, taip pat buvo iš savininkų išpirkta. Šio aplinkelio (kelio) valdytojas būtų LAKD, todėl prioritetas ir lėšos skiriamos kitiems keliams, kur srautai didesni, pvz. Vilnius - Molėtai, Vilnius-Kaunas, Viabaltica ir pan.
  O Lietuvos BP rengėjai, tiesiog įtraukė regitruoto žemesnio lygmens planavimo dokumento sprendinus ir tiek...
  Vilčių kaip buvo nuo 2015 m., tiek pat jų ir dabar. Nei daugiau, nei mažiau...
  Taigi, gerb. S. Obeliavičius čia nei pagelbėjo, nei pabloginio situaciją.
  Beje, situacija gerėtų, jei dalį lėšų prisidėtų savivaldybė... Trakai, nors ir kurortas, ir srautas link Aukštadvario didesnis, tačiau kol nėra pinigų, tai ir aplinkelio nėra, kuris taip at suplanuotas SPL ir įtrauktas į LR BP.

  Prieš mėnesį
 • archit.

  atsakymas į: Buvęs Anykštėnas Nuoroda

  Planas buvo parengtas, bet neįtrauktas į Lietuvos bendrąjį planą

  Prieš mėnesį
 • c.

  atsakymas į: Buvęs Anykštėnas Nuoroda

  Trakai kaip ir Anyksciai kurortine teritorija.

  Prieš mėnesį
 • Šiaip

  atsakymas į: c. Nuoroda

  Šiame plane Anykščiams yra numatytas tikro kurorto statusas, o visi kiti ir palikti iki 2050 metų tik kurortinėm teritorijom.. aplinkelio kaina tai visų metų viso rajono biudžetas, apie 40 mln.eurų. kas už tai, kad statytų rajonas savo kėšomis...

  Prieš mėnesį
 • c.

  atsakymas į: Šiaip Nuoroda

  Pateikit informacijos saltini .Kur tie planai ?

  Prieš mėnesį
 • Iš šalies

  Nuoroda

  Pagaliau rajonas juda į priekį. Namai renovuojami, gatvės taisomos, ateina verslas. Manau, kad tai sutelkto visos Tarybos ir Administracijos darbo vaisius. Nebešvaistomos lėšos TV ekranams, pilių projektams, plytelių ekspertizėms ir kelionėms į Kiniją.

  Prieš mėnesį
 • Rička

  atsakymas į: Iš šalies Nuoroda

  Briedas juodas

  Prieš mėnesį
 • Pilies valdovas Mindaugas

  Nuoroda

  Rajono gyventojai klausia: " - Ar tai medinės Vorutos pilies jau nebestatysime, Kęstas jau ir pušies rąstais buvo pasirūpinęs ? ". Projekto kur sumokėjote 160 000 eu, juk neišmetėte į šiukšlių dėžę ? Gal galima projektą "pastatyti ant geležinkelio bėgių, muziejuje ir imti mokestį už jo pažiūrėjimą turistams, kad atsipirktų jo išlaidos" - kaip sakė vienas žinomas LR Seimo narys ?
  O gal geriau, su tokiais rajono vadovų įspūdingais sugebėjimais ir finansiniais ištekliais statykime kosmo-tiltą į Marsą ? Net nereikės jokio LR Bendrojo teritorijos plano - iš kart projektą patvirtins US NASA ? Bet tai dar nereiškia, kad iš karto bus pradėtos kosmo-tilto statybos, bet bus jau kažkokia viltis, kad kosmo-tilto į Marsą statyboms kažkada bus skirti pinigai ?
  Kopija:
  „Medinės Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybų projektas - netipinis, reikalaujantis kokybiško ir kruopštaus darbo, puikaus statybų rangovo pasiruošimo. Džiaugiamės, kad konkursą laimėjusios įmonės specialistai turi ir kultūros paveldo objektų rekonstrukcijos ir restauravimo srities patirtį. Ji medinę pilį leis statyti dermėje su archeologiniu paveldu ir unikaliu kraštovaizdžiu", - sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Medinės Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybos bus pradėtos po archeologinių tyrimų, kuriuos statybų rangovo partneriai turėtų pradėti jau visai netrukus.
  Tikimasi, kad iki 2017 m. bus baigtas pirmasis Vorutos pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybų etapas. Šiam etapui iš 2016 m. Anykščių rajono savivaldybės biudžeto skirta 160 tūkst. Eur. Rengiant pilies statybų planus buvo atsižvelgta ir į galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos fondais. Visų pirma, tikimasi pasinaudoti Bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Šiam tikslui Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis ir kiti Savivaldybės administracijos atstovai dar praėjusiais metais lankėsi Agluonoje (Latvija), kur kartu su Agluonos savivaldybės specialistais aptarė medinio apžvalgos bokšto vaizdingoje piliavietėje statybų planus. Pasak istorinių šaltinių, šioje piliavietėje stovėjusioje pilyje augo būsimoji karalienė Morta ir, anot istorinių legendų, buvo nužudytas karalius Mindaugas su sūnumis. Bendradarbiauti ieškant finansavimo tikimasi ir su Smurgainių (Baltarusija) miestu, įsikūrusiu šalia Krėvos piliavietės. Paramos tikimasi sulaukti ir iš kitų finansavimo šaltinių, įveiklinant pirmuoju etapu pastatytos pilies dalį. Vykdant pirmojo etapo statybas planuojama ruošti dokumentus antrojo etapo įgyvendinimui."

  Prieš mėnesį
 • Cekava

  atsakymas į: Pilies valdovas Mindaugas Nuoroda

  tai kodėl neįtraukei dabartinės valdžios projekto dėl gyvenaųjų namų su daržais teritorijos sutvarkymo, kurio parengimui pasirašyta KKKK tūkstančių vertės sutartsis?
  Šitą, būsimą projektą turėtume taip pat įtraukti į kokį nors "istorijų dvarelio " eksponatą, kurio pažiūrėjimui iš vaikų tėvelių po 2 Eur susirinktu ir bibliotekininkės-ekspoziijos tvarkytojos atlyginimas :) Ar čia klystu ?

  Prieš mėnesį
 • Netrukdyk

  atsakymas į: Cekava Nuoroda

  Laukiu Kęsto komentaro ! :-)

  Prieš mėnesį
 • Biržinka

  Nuoroda

  Ar atsiras valdžioje vyrų, kurie mane patvarkytų?

  Prieš mėnesį
 • Atsakyms

  atsakymas į: Biržinka Nuoroda

  Išrinksim normalų vyrą pačiame jėgų žydėjime tikrai patvarkys:)

  Prieš mėnesį
 • miestelėnas

  Nuoroda

  Miesteliui ir miestelėnams būtų džiugi naujiena,jeigu aplinkkelį planuotų iš tiesų.Gana mėšluotiems traktoriams ir kroviniams mašinoms teršti pagrindines gatves!

  Prieš mėnesį
 • Graudu ir tiek

  Nuoroda

  "Šiame renginyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius vylėsi, kad naujasis dokumentas į Anykščių rajono gyvenimą atneš tam tikrų pokyčių." Ne viltis, o kariauti už savo rajoną reikia.

  Prieš mėnesį
 • prieš tai buvęs vylėsi

  atsakymas į: Graudu ir tiek Nuoroda

  kad tik medinė pilis ant Vorutos kalno atneš tam tikrų gyvenimo pokyčių ? O buvusiam juk patarė ir pritarė kas ?

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Graudu ir tiek Nuoroda

  ar merui projekto rengėjai nepasakė- "nesikišk..." ir dabar ko rajono visuomenė sulauks-naujos kolektyvizacijos ir kolhozų?

  Prieš mėnesį
 • Kaimietis.

  Nuoroda

  Geda kad nesugebat sutvarkit likuse atkarpa Berzines kelio. Nebebalsuos ateinanceis rinkimai uz jus daugiau is sitos puses zmones.

  Prieš mėnesį
 • Biržinkos padėtis

  atsakymas į: Kaimietis. Nuoroda

  Visiškai visą kadenciją priklausė nuo valstiečių, bet kad nieks iš jų su ,,biržinka" santykiaut neturėjo noro :) Skiemonys reikia išvadas daryt:)

  Prieš mėnesį
 • Anupras

  Nuoroda

  kelio link Biržinkos nesugeba per trisdešimt nepriklausomybės metų iki galo sutvarkyt, visiška gėda neįgalumo visų rajono valdžių, o ką sutvarkė, tai visiška parodija visus posūkėlius atkartot ir dar gulinčių mentų priguldyt, greitį iki 50 padaryt, ačiū kažkokio ten parko valdininkams dalbaj....ms, neleidusiems kelių posūkių bent kiek pratiesint, absurdo teatras, o čia svaigsta apie kažkokį aplinkkelį.

  Prieš mėnesį
 • Jadzė

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Tuo metu svarbu buvo pirkti valgyklas ir amfibijas... Kas tas Jūsų kelias? Bandė įrašyti į sąrašą teistą Zenoną ir galvojo papirkti. Nepasisekė, o kelias koks liko, toks liko

  Prieš mėnesį
 • Bloga atmintis

  atsakymas į: Jadzė Nuoroda

  Tuo metu puse Biržinkos kelio suremontavo,o šiuo metu kitos pusės neremontuoja. To kelio remontas nepriklauso nei nuo Kęstučio nei nuo Sigučio. Tą galėjo padaryti Baura su savo valstiečiais,bet jiems svarbesnis Skvernelio kelias.

  Prieš mėnesį
 • n.

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Anyksciu raj.valdzia nusprende, kad mes letai slepsesim ,turistausim , tai kam mums tie keliai-galim ir pesciomis,dviraciais.

  Prieš mėnesį
 • statybininkas

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Čia ne rajono valdžių neįgalumas, o ministerijos, kelininkų, nes tai respublikinės reikšmės kelias. Skvernelio keliukui pinigų greitai atrado, o Biržinkai špyga.

  Prieš mėnesį
 • Jadzė

  atsakymas į: statybininkas Nuoroda

  Skvernelis buvęs milicininkas. Jei visi tokie? Ar yra vienas, o gal net du kitokie?

  Prieš mėnesį
 • Anupras

  atsakymas į: statybininkas Nuoroda

  Anykščiai-Molėtai NĖRA respublikinės reikšmės kelias, jeigu ką.
  Ir rajono valdžia turi judint reikalus tokiems šunkeliams, o ne ministerija.

  Prieš mėnesį
 • Anuprui

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Nepjauk grybo , dėl biržinkos kreipkis į dabartinius valdačiuosius seime t.y valstiečius ir co

  Prieš mėnesį
 • Nemeluok

  atsakymas į: Anupras Nuoroda

  Tai LAKD, pavaldžios Susisiekimo ministerijai, tiesiogiai valdomas kelias, o ne savivaldai priklausantis, tad neskiesk čia visiems netiesos

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: statybininkas Nuoroda

  Reikia rajono vadovų pastangų- kelio niekas nepasiūlys

  Prieš mėnesį
 • To aha

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  O ka valstiečiai per keturis metus negalėjo įtakor kokio jareko daryt sprendimus dėl biržinkos????? Nagi :)

  Prieš mėnesį