Anykščių rajone tokio bedarbystės šuolio dar nebuvo. Paskutiniais Užimtumo tarnybos duomenimis, Anykščių rajone rugsėjo pradžioje registruoti 2 tūkst.233 bedarbiai. „Anykšta" teiravosi pašnekovų, kaip jie reaguoja į tokį bedarbystės šuolį rajone, domėjosi, kokias jie mato to  priežastis, klausė, kaip rajone būtų galima sumažinti bedarbių skaičių.

 Audronius GALIŠANKA, Anykščių rajono tarybos narys:

- Skaičiai nedžiugina. Manau, kad tokius rodiklius lėmė koronavirusas. Jeigu darbdaviai nemato galimybių išgyventi, kaip tai pavyko iki pandemijos, jie galbūt ir mažina darbo vietas.
Užimtumo programa kažkiek prisidės prie bedarbystės mažinimo, bet tai laikinas sprendimas. Sunku pasakyti, kiek darbdavių vėliau priima žmonių nuolatiniam darbui.
Padėtis sudėtinga, čia negali nei kažko kaltinti, nei ką patarti. Reikia sulaukti investitoriaus, galbūt tada atsirastų darbo vietų.
Kita vertus, nežinau, kiek lanksčiai dirba Užimtumo tarnyba, perkvalifikuodama žmones.
Vasarą buvo toks metas, kai mūsų įmonė galėjo papildomai įdarbinti siuvėjų, tačiau atsirado tik vienetai. Problema, ko gero, ta, kad nėra žmonių, turinčių reikalingą kvalifikaciją.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • yra ka kaltinti

  Nuoroda

  yra kalti ir nusikalte ,tik nera kam bausti ir juos sutramdyti ,nes neturi nei sazines ,nei pagarbos ,siuksles valdo ,ko pats neini pas ukininkus dirbti ,eik pasalpa gauti ,pamatysi tikra roju koki per 30 metu sukuret

  Prieš 2 mėnesių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Baisu su bedarbeis iš birzos paėmi jie nenori dirbti....jie gauna 200nedirbdami....plius pas ukinkus nelegalei po keles valandas...

  Prieš 2 mėnesių
 • Audroniuk

  Nuoroda

  Kodėl palikiai Tubio vagiančių bičių sąrašą?

  Prieš 2 mėnesių
 • m.

  Nuoroda

  Ar dar nesupratote kiek metu ir kas mus durina ? Kiek metu kuriame 'vasiukus 'o rezultatas lygus -0,0000.. .Labai butu idomu suzinoti , kodel jaunimas ir darbingi zmones priversti begti is Anyksciu raj.

  Prieš 2 mėnesių
 • n.

  atsakymas į: m. Nuoroda

  Todėl, kad Anykščiuose valdžia rūpinasi turistų gerove.

  Prieš 2 mėnesių
 • Piatra

  Nuoroda

  A many priskaiciavat ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: Kaip Audroniui atrodo Nuoroda

  Oho mūsiškiai 3 pasamdytu už suma tokia.

  Prieš 2 mėnesių
 • tai kad rašo kad neranda

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  ir dejuoja "kiaulės akis" įsistatę, kad niekas kvalifikacijų neturi ! Kokių čia super kvalifikacijų reikia ant kelio griovius kasti , ar siuvimo mašina siūti pagal šablonus (ne dizainerio gi..) ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Po 20 metų...

  Nuoroda

  Mums tyliai sakė Alesionka:
  Paliksit jūs namus gimtuosius.

  Vaikus paliksit, senuosius tėvus,
  Išeisit kur gyvent sočiau.
  Savojo mero mes nesupratom
  Dabar migruojam. Ir kuo toliau!

  Mes žodžių Mero negirdėjom.
  Labai kurortu tapt norėjom!

  "Nef-nefam" plojom, perversmus darėm,
  Dabar iš skurdo graužiam nagus.
  Liokajais tapome mes turistams
  Tik iš to rojaus niekad nebus

  Prieš 2 mėnesių
 • Angelė pragaro merga!

  atsakymas į: Po 20 metų... Nuoroda

  Ponai ir ponios komentatoriai, patinka kam ar nepatinka Leonas Alesionka, gerbiate jį ar niekinate, vertinate ar smerkiate, jis yra Lietuvos Respublikos pilietis ir turi Konstitucijos garantuotą teisę į žodžio laisvę. Laisvai gali išsakyti savo nuomonę tiek pats, tiek atsakydamas į žurnalisto klausimus. Niekas gi tamstų neverčia mąstyti taip kaip mąsto jis.

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi aha, pažiūrėk !

  atsakymas į: Angelė pragaro merga! Nuoroda

  Kiekvienas jo pasakytas žodis pildosi! Lyg Volfas Mesingas numatė Anykščių ateitį.

  Prieš 2 mėnesių
 • Po 20 metų... P.S.

  atsakymas į: Po 20 metų... Nuoroda

  O kad iš to "kurortinio turistų rojaus" iš vis nieko neliktų, Dievas trenkė virusu Covid 19.

  Prieš 2 mėnesių
 • Vita

  Nuoroda

  Gal reiketu sudaryt misku tvarkymo brigadas , jos rinktu miskuose sausas sakas , konkorezius ,kirstu sausuolius medzius ,rautu kelmus ir taip aprupintu katilines biokuru , tam galima butu pagal visas rajono seniunijas idarbint apie 1,5 tukst. zmoniu ir cia darbas butu istisus metus.

  Prieš 2 mėnesių
 • Galva persišviesk

  atsakymas į: Vita Nuoroda

  jau nuo tu savo malku skaldymo verslo galva susisuko ? Paskaiciuk: Atlyginimas1500 darbuotoju x 700 € = 1 milijonas euru per mėnesį. Kaip tu galvoji kiek jie pririnks su kašikėliais kankorėžių kad atpirktu ta milijoną eu ? Ar jau taip visus miškus užsienin išvežėt, kad tik kelmai beliko ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Vita

  atsakymas į: Galva persišviesk Nuoroda

  As buvusi ekonomiste , moku skaiciuot ir numatyt ekonomini efekta ,moket galima ir po 150 eur.menesiui , bet ka reiskia grynas pusynu oras , juk sveikatos uz jokius pinigus nenupirksi , o prisidurt galima miske ir uogos , grybai , galima rast briedzio ragu , palaukese auga ir sermuksniai , laukines obelys kuriu obuoliukai turi daug vitaminu , namuose beveik nereikes valgyt.

  Prieš 2 mėnesių
 • Braniukas

  atsakymas į: Vita Nuoroda

  Nereikia man tavo tu 150 euru už kankorėžių rinkimą . Gavau pardavęs baravykus virš tūkstančio eu. + 300 iš darbo biržos.. Va tau ir ekonomikos mokslai :-)

  Prieš 2 mėnesių
 • Žinutė "Anykštoje" :

  atsakymas į: Vita Nuoroda

  "Komunisto S.Obelevičiaus vadovaujama kelmarovių brigada "Konservuota kregždė" kelmų rovimo penkmečio planą įvykdė per tris metus ! " :)

  Prieš 2 mėnesių
 • Gyventojas

  Nuoroda

  O, ką investitorius išgelbės? Rajono vystymo strategija turizmas ir su juo susijępaskaugos. Dabartinėje turizmo rinkoje Anykščiuose 97% paslaugų kontroliuojamos biudūetinių arba savivaldybės valdomų įstaigų, kurios nelabai sukuria pridėtinės vertės, o tik naudojasi savivaldybės dotacijomis.
  Politikai turi atlaisvinti ir šią rinką nepriklausomiems paslaugų teikėjams, o valdžia investuoti į stateginias kurotinių paslaugų plėtros sritis, kurios pritrauktų valdymo investitorius ir kurtų aptarnavimo paslaugų sferą.

  Prieš 2 mėnesių