Anykščių rajone tokio bedarbystės šuolio dar nebuvo. Paskutiniais Užimtumo tarnybos duomenimis, Anykščių rajone rugsėjo pradžioje registruoti 2 tūkst.233 bedarbiai. „Anykšta" teiravosi pašnekovų, kaip jie reaguoja į tokį bedarbystės šuolį rajone, domėjosi, kokias jie mato to  priežastis, klausė, kaip rajone būtų galima sumažinti bedarbių skaičių.

 Dainius ŽIOGELIS, Anykščių rajono mero pavaduotojas:

- Mes aptarėme nedarbo rodiklius Utenos regiono plėtros tarybos posėdyje. Priežastis tokio bedarbystės šuolio labai aiški - 200 Eur darbo paieškos išmoka.Gaunatys minimalų atlyginimą pasiskaičiavo, kad geriau nedirbti ir be jokio vargo gauti šią išmoką.
 Visoje Utenos apskrityje dėl to išsaugo nedarbas. Štai ir šiuo metu bendrauju su vienos statybos įmonės, kuri tiesia kelią, atstovais. Jie kalba, kad katastrofa - nėra kam dirbti su kastuvu.
Gruodžio mėnesį nebemokės šių išmokų ir greitai  bedarbystės rodikliai grįš į savo buvusią  reikšmę. Manau, po Seimo rinkimų tų išmokų skaičius sumažės.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Darius

  Nuoroda

  Statybininkai tiesia kelią gerai kad ne aerodromo atstovu bendrauja tai lakūnai sodintų medžius

  Prieš 8 mėnesių
 • Žinia

  Nuoroda

  čia socialdemokrato, kandidatavusio į mero postą, dabar vicemero pareigose esančio požiūris į užimtumo didinimą, mažinant nedarbo lygį? Tai kas bus dar po dviejų metų rajone? Ar nepritrūksit savoalgoms, kai nesurinksit biudžeto nuo GPM, kuri moka tik dirbantys, o ne bedarbai ar Vyriausybė.

  Prieš 8 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Žinia Nuoroda

  Ar reikalinga mero pavaduotojo pareigybė? Ji galėtų būti naikinama,

  Prieš 8 mėnesių
 • Pastabėlė

  Nuoroda

  Teisinga pastaba; - ,, geriau nedirbti ir be jokio vargo gauti šią išmoką." Gal ūkininkai prisidėtų prie rajono gerbuvio kėlimo, bet vargu bau.

  Prieš 8 mėnesių
 • Ee

  atsakymas į: Pastabėlė Nuoroda

  Taigi prisideda. Ar nežinai, kad laisvu nuo ūkio darbų metu užsiims rajono ūkiniais reikalais, pavaduoja merą šitoj vietoj.Laikrašty rašė, kad net medžioklės kartais atsisako dėl reikalų rajone.

  Prieš 8 mėnesių
 • Chi, chi...

  atsakymas į: Ee Nuoroda

  Veterinaras-kombainininkas, pavaduojantis rajono merą-botanikos mokytoją...

  Prieš 8 mėnesių
 • Tikrai

  Nuoroda

  Kodėl beveik visi savivaldybės vadovai ir dabartinės kadencijos ir buvusios papildomai užima darbo vietas (mokytojais,konsultantais, mechanizatoriais, modeliais ir pan.), kai jie yra žmonių išrinkti ir politikų patikėti atiduoti savo darbą, jėgas ir gebėjimus dėl visuomenės poreikų ir rajono reikalų vystymo, bei veiklų užtikrinimo.
  Ką kalbėti apie darbo vietų kūrimą, kai jos užimamos pagal turimą suteiktą valdžios statusą.

  Prieš 8 mėnesių
 • Kažkokia nauja specializacija

  atsakymas į: Tikrai Nuoroda

  Veterinaras-kombainininkas, pavaduojantis rajono merą-botanikos mokytoją... :-)

  Prieš 8 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Teisingai Juozas rašo. Gal pamėginkite pats padirbėti už 448 eurus į rankas 10 valandų su kastuvu.Kasdien nuvažiuokite 80 km. Užsipilkite kuro,susiremontuokite automobilį ,už tuos pačius pavalgykite pietus,ir vakare parvežkite šeimai maisto. O šiaip pačiam negėda taip postringauti,juo lab meras prie algos dasiduria mokytojaudamas. O vakare paskaitinėk anykštą, kurioje durnelis iš savivaldybės rašo jog Vokiečiai už šiukšles moka brangiau.

  Prieš 8 mėnesių
 • X ką gi .

  Nuoroda

  O kodėl visi suėjo gaunantis socialines pašalpas į darbo biržą ?kad gauti po 200e todėl kad nereiktų atidirbti o mūsų valdžiai yra dzin .O yra žmonių kurie tikrai netenka darbo ir yra isvarge po 40 metu tada visi žiūri vėl atgal .kodėl neatidirbineja bet vaikšto girt neduoti pašalpų kodėl pašaliniam gydytojai išrašo pazimas kad negali dirbti o gerti gali už pašalpas tai gal reiktų į tai daugiau dėmesio mūsų valdžiai !

  Prieš 8 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone tokia vadovo politika nekokią perspektyvą piešia.
  Politikai, užimantys Valstybės politinės tarnybos postus turėtų spręsti problemas, o ne jas teisinti kaip patogią būseną. Antra prasta Vyriausybės politika, kad meramas ir jų pavaduotojams atlyginimo dydžio koeficiantus nustato pagal rajono tipo kriterijus, o ne pagal ekonominius rodiklius. Jeigu būtų taip kaip seniau, kai rajonas nepasiekia Centro komiteto nustatytų rodiklių- švilpia iš kėdės Vykdomojo komiteto pirmininkas su visa savo galėrija į kolūkį praktikuotis su priskirtu padaliniu.
  Dabar laisvė- nori rajono biudžetą vairuoji, nori kombainą vairuoji ar darže dekoratyvinius žiedus skaičiuoji ir aprašinėji.

  Prieš 8 mėnesių
 • Donaldai, donaldai,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Kaip tau ne dėda prisimesti protingesniu, žema.

  Prieš 8 mėnesių
 • Cha

  atsakymas į: Donaldai, donaldai, Nuoroda

  Juozelis labai propaguoja vienos, nusivadovavusios partijos politiką prieš Seimo rnkimus, nori pats kaip rinkimų komandos narys lysti į politiką bet bijo Anykšiuose "savų komandos narių" poveikio, tai slepesi po Doncės marškiniais :) Ai, kaip suvaikėjo....

  Prieš 8 mėnesių
 • Prim

  Nuoroda

  Jo apie algas Anykščiuose 430 tarkim kastuvininkui prie kelių pas ūkininką dienai dvacukus ir pageidautina ,kad megtum aluti...Kitam rajone toks pat kastuvinkas gauna nuo 600 į rankas..

  Prieš 8 mėnesių
 • Reiketu prie problemos prisideti paciam

  Nuoroda

  pasamdyti kombainininką, algą ir mokesčius mokėti, o ne pačiam mesti rajono visuomeninius darbus ir pačiam sėsti ant kombaino ?

  Prieš 8 mėnesių
 • juk ir tavo

  Nuoroda

  darbu nera o koks atlyginimas ,pasiimk tuos du simtus ir neimk tukstantine ismokampaziuresim kaip suoksi

  Prieš 8 mėnesių
 • giriasi kad

  atsakymas į: juk ir tavo Nuoroda

  virusą suvaldė ?

  Prieš 8 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Žino kiek mokės. Aiškiai pasakė, kad mokės iki Naujųjų metų. Bepigu kai tokį atlyginimą gauna.

  Prieš 8 mėnesių
 • Aha, tiksliai!

  Nuoroda

  No problems ! Palieka Žiogelis vicmerio postą ir eina dirbti su kastuvu ... :)

  Prieš 8 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Žmogų, kuris postringauja apie laisvas darbo vietas ir tinginius bedarbius visados paklausiu: O tu eitum dirbti nelengvą ar sunkų fizinį darbą 8 ar 10 val. per dieną už 450 eurų... Bepigu iš kontoros ir gaunant 2000 atlyginimą matyti "nedorą" bedarbį, kuris atsisako tokių darbo sąlygų. Gal geriau paklauskim, kodėl rajone, atmetus valdininkus, pusė dirbančiųjų gauna minimalų atlygį, kodėl vidutinis atlyginimas yra vienas žemiausių šalyje.

  Prieš 8 mėnesių
 • ...

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Būtent...

  Prieš 8 mėnesių
 • kokios čia problemos

  Nuoroda

  Mokėkite Europinius atlyginimus ir bedarbiu nebebus. Negi jūsų kvailos galvos nesuskaičiuoja kiek dar nuo to "minimumo" nusiskaičiuoja mokesčių ? Ar nemokate suskaičiuoti kiek iki to darbo dar reikia nuvažiuoti, kuro pirkti, padangas pirkti...
  Man atrodo visa ES moka skaičiuoti, o vat Lietuvos vadovybė su darbdaviais (vergvaldžiais) - "ieško ruroj smegenu" !
  O dėl tu 200 eu kur žadėjo, tai dar negavome, čia gi vienkartinė išmoka kaip ir pensininkams ?

  Prieš 8 mėnesių
 • Nėra problemos

  atsakymas į: kokios čia problemos Nuoroda

  Dirbk kaip Europoje dirbama,gausi atlyginimą europinį.

  Prieš 8 mėnesių
 • Suteikite

  atsakymas į: Nėra problemos Nuoroda

  tokias sąlygas kaip europoje ir dirbs.

  Prieš 8 mėnesių
 • Durneliau

  atsakymas į: Nėra problemos Nuoroda

  Kuo skiriasi duobės iškasimas ES ir Lietuvoje ? Norvegijoje pas kelininkus dirbau - nemačiau kad kas su kastuvu dirbtu, visur su traktoriukais, kokiu jau čia jūs įpatingų duobkasių ar siuvėjų už sušiktą savo minimumą ieškote ? Pažiūrėkit kainos parduotuvėje kokios kosminės ! Maistui visa alga reikia atiduot !

  Prieš 8 mėnesių
 • Cekava

  Nuoroda

  Gal šitas gerbiams partijos ir rajono tarybos vadovo pavaduotojas gali paaiškinti iš savo vertinimo kampo. Vat kodėl būdamas žmonių išrinktas ir politikų paskirtas rūpintis rajono reikalais negali įdarbinti savo ūkyje kombainioro ir mechanizatoriaus, mokėdamas jam ir atlygį už darbą ir nuo to priklausančius mokesčius ir Sodrai ir VMI. Kodėl jami atostogas iš pagrindinio darbo ir puoli uždarbiaut šeimos ūkyje? Ar nesupainioji teip vadinamų prioritetų , t.y. pagrindinės politiko veiklos ir asmeninių interesų?

  Prieš 8 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Ot gerai padare tegu patys kasa už 400..Isvis čia šitam klane susitarimai daugiau nemokėti..MOKESI Žmonių bus ,nereikia čia raudoti..

  Prieš 8 mėnesių