Pranešama, jog Utenos regioninis atliekų tvarkymo centras (URATC) ketina didinti vadinamąjį "vartų" mokestį. Šiuo metų regiono atliekų surinkimo įmonės URATC'ui moka po 53 eurus už toną į savartyną įvežamų atliekų.

 

UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius Kazys Šapoka "Anykštai" sakė, jog "vartų" mokestis sudaro 41 proc. gyventojų mokesčio už atliekas dedamosios. Kol nėra žinoma, kiek augs vartų mokestis, tačiau tikėtina, kad kaina kils ženkliai.

Teigiama, kad URATC'o vartų mokestis yra mažiausias Lietuvoje. Įmonė nuolat modernizuojama, vis daugiau atliekų yra perdirbama, todėl didėja šiukšlių tvarkymo išlaidos.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pataisa

  Nuoroda

  Jei keliat kainas,tai mokescius imkit nuo isveztu konteineriu o ne is dangaus. Kai dalino konteinerius sake ,kad uz plastmasiu nereikia moketi,o pasirodo reikia uz visus ir plastmasiu ir stiklo, o jeigu neisvezi vistiek moki,tai kiek mes galim moketi uz kitus.

  Prieš 3 savaičių
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Kodėl puolamas komunalinis? Juk kainą žada kelti Utenos savartynas (URATC). Manau kaina kilo ir kils tol, kol gyventojai nepradės rūšiuot. Perdirbamos tai tik antrinės atliekos, o mišrios vežamos į savartyną. Kol gyventojai mes viską kur papuola, tai kaina tikrai dar ne kartą kils. Ir nesiskūskime kad brangiai mokame už šiukšles. Užsieny ir reikalavimai rūšiuot didesni, o kaina irgi didesnė.

  Prieš mėnesį
 • Vbs

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Viena boba sakė, kad jos draukė stačiapapė, o kita pridūrė, kad plačuarūrė ....
  Skaityk kas sutartyje ir savivaldybės patvirtintame atliekų tvarkymo apraše!

  Prieš 3 savaičių
 • Cekava Zosė

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  tai kodėl apie kainos didinimą kalba komunalinio vadovas, o ne Utenos regiono rūšiavimo centro atstovas, ar Anykščių savivaldybės administracijos atstovas,kurie yra bendrovės dalininkai? Kodėl lyginate kažkokios šalies paslaugų kainas, be palyginimo su pajamomis ir pragyvenimo lygiu? Kažkokia valastietiška politika gaunasi, kuri vis į žmogų žiūri su išskėstais nagais mokesčiams.

  Prieš 4 savaičių
 • Ai

  atsakymas į: Cekava Zosė Nuoroda

  Čia gi tas iš savivaldybės etatinis komentuotojas,Tubio nedraugas.Kieno rogėse sėdi to ir giesmę traukia.Durniukas ir tiek.

  Prieš 4 savaičių
 • Žinia

  atsakymas į: Ai Nuoroda

  kai neturit argumentų diskusijoje pareikštai nuomonei tia kaip mažvaikai imate pravardžiuotis.
  čia jau žemiau plintuso .....

  Prieš 4 savaičių
 • Man

  Nuoroda

  Kaina didėja, atleist Šapoką!

  Prieš mėnesį
 • anykstene

  Nuoroda

  nemokekit zmones -nesamone jei modernizuoja turi but pigiau o ne brangiau.kas pasikeis?ar nesim kojom ne rankomis?kad kainos kils juk niekas nesikeis eiliniam gyventojui ka mes zinom kur ta modernizacija teisingai kaip ir upes pakrantes moderni technika pjauna.ko tyli gyventojai

  Prieš mėnesį
 • Benamis

  atsakymas į: anykstene Nuoroda

  dauguma nekilnojamo turto savininkų nedeklaruoja pastovios gyvenamosios vietos Anykščių rajone ir pagal galiojančią rajono tarybos patvirtintą atliekų tvarkymo ir mokesčių rinkliavos tvarką nemoka mokesčių. To pasekmėje KIK sunkiai verčiasi ir yra priverstas kartu su politikais kurti visokius "abonentus" už "vartus" ir įteisinti papdintas rinklivas iš tų pačių gyventojų, nesuteikiant jokių papildomų, kokibiškiasnių paslaugų už "modernizaciją"

  Prieš mėnesį
 • Hhhhjjkklllllhgfdfyughjitfcssgjk kg gffyolljjhgcdxvbnmitdigg

  atsakymas į: Benamis Nuoroda

  Kur didysys kovotojas A. Lioge?

  Prieš 4 savaičių
 • rašo.

  Nuoroda

  ,, Įmonė nuolat modernizuojama, vis daugiau atliekų yra perdirbama, todėl didėja šiukšlių tvarkymo išlaidos."Klausimas:-kur dedat perdirbtas atliekas,ar į žemę užkasat?.....................manau,kad neužkasat, o parduodat,tai parduokit brangiau ir nereikės kelti kainų,arba išvis nesimodernizuokit ir neperdirbinėkit.Kitas dalykas ,jeigu modernizuojatės,nuo to turi nenukentėti gyventojai,tai jūsų problema,kad prastai ir brangiai modernizuojatės,kaip Anykščių komunalininkai su Šventosios upėje nusipirktu meldų pjovimo tanklaiviu.Per 2 metus nė stiebelio neįstengė nupjauti,vis neina,o kainavo daug.

  Prieš mėnesį
 • Jadze Svedasu

  Nuoroda

  tai teip valstiečių paskirtas KIK direktorius atsigręžia į žmones. Matyt tas Tomukas nuo Antano atvestas suderino šitą politiką.

  Prieš mėnesį
 • Ale ir sugalvok

  Nuoroda

  tu man "Vartų mokestis". Ne kaip žmogui pasakyt. Da tokio negirdėjau

  Prieš mėnesį
 • Aha

  Nuoroda

  Kada mokės už paliekamas šiukšles turistai?

  Prieš mėnesį
 • ar girdėjai ?

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Rytoj (rugsėjo 23 )rajono tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas apmokestinti turistus šiukšlių mokesčiu ! Jei svarstymo nebus - gal komunalinio direktorius atsistatydins dėl neveiklumo ?

  Prieš mėnesį
 • tik tada kai bus išrinktas

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  naujas meras ! (ir pakeistas komunalinio direktorius) !

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  kaip politikos, kuriai atstovauja komunalinio vadovas rėmėjas ir propaguotojas turėtumei žinot, kad už turistų aptarnavimą pajamos lieka ANYKŠČIŲ savivaldybės įmonėms ir čia registruotiems verslininkams, kurie turi sutartis su atliekų surinkimo įmone ir jai apmoka už surenkamas ir išvežamas atliekas.
  Taigi nekarksėk kaip perekšlė višta, o pasiteirauk kiek dar savivaldybės įstaigų neturi sutarčių su komunaliniu dėl konteinerių aptarnavimo.

  Prieš mėnesį
 • Pastaba

  Nuoroda

  jeigu įmonė nuolat modernizuojama ir atliekas perdirba, tai gauna pajamų už išrūšiotas žaliavas. Kodėl norima pasipelnyti uždedant ''vartų'' mokestį ir diktuojant monopolio sąlygas visoje apskrityje?
  Kiek iš to rinklevos mokesčio nubyrės politikams, tvirtinantiems tokius privalomus rinkliavų mokesčius, nevertinat gaunamų pajamų už žaliavas?

  Prieš mėnesį
 • pagrindinis nuobirų rinkėjas

  atsakymas į: Pastaba Nuoroda

  dabar mina slenkščius Molėtų teismo. Net "bėgimas" į seimą su senais komunystais-bebrais kardomųjų priemonių nepanaikino. Anykščiuose biezpridielas, renkam į seimą kaltinąmąjį za vymogatielsvo...

  Prieš mėnesį
 • Prokurorai renka iš BK straipsnius, o anyšktėnai vagių nerinko ir nerinks.

  Prieš mėnesį