Akumuliatoriai, kaip ir kone kiekviena jūsų automobilio dalis, turi ribotą tarnavimo laiką. Įprasta sakyti, kad naujas akumuliatorius tarnaus 6-8 metus, tačiau realybėje dažnai nutinka taip, kad vieniems jis gali tarnauti 10, kitiems 3-4 metus ar net mažiau. Iš tiesų tai šis klausimas nors ir skamba gana paprastai, vieno atsakymo į jį tikrai nerasime, nes daug kas priklauso nuo įvairiausių sąlygų. Dabar, kai akumuliatoriai internetu įsigyjami taip pat dažnai, kaip ir servise, pasitarus su ekspertu, verta žinoti ir niuansus apie jų tarnavimo laiką. Panagrinėkime tai kiek giliau.

Daug kas priklauso

 

Nuo to, koks yra automobilis, koks akumuliatorius pasirinktas, kaip yra vairuojama bei kaip veikia pati elektros sistema. Visų pirma, netinkamas eksploatavimas trumpina akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Tai yra, jeigu automobiliu, ypač žiemą, važiuojami tik trumpi atstumai, jis susidėvės gerokai greičiau nei tas akumuliatorius, kurį įstatysite į automobilį, nuvažiuosiantį daugiau kilometrų.

Taip pat daug lemia ir generatoriaus veikimas, o ir įvairių sistemų panaudojimas. Pavyzdžiui, BlueMotion, dar geriau žinomos Start/Stop pavadinimu, automobiliui stovint, užgesina variklį ir taip taupo degalus, tačiau sekina akumuliatorių ir gerokai apsunkina jo darbą. Kiti veiksniai, kaip pvz., neatidumas ir pamirštos išjungti šviesos taip pat gali iškrauti akumuliatorių ir sumažinti jo resursą. Temperatūriniai skirtumai irgi neigiamai veikia akumuliatorius.

Įprastai mėgstama sakyti, kad mūsų šalyje, dėl kintančio sezoniškumo, akumuliatorius tarnaus apie 5-6 metus, bet saikingai naudojant visas Start/Stop sistemas bei atidžiai elgiantis su automobiliu, tas laikas tikrai turėtų būti ilgesnis.

Kaip prižiūrėti ir laiku pakeisti?

Akumuliatorių paprasta prižiūrėti. Visų pirma, kad kažkas ne taip išduoda silpniau šviečiantys žibintai, sunkiau užsivedantis automobilis bei suprastėjęs elektros sistemų darbas (lėčiau atsidaro liukas, langai, prietaisų skydelio lemputės apsiblausia ir taip toliau).

Tada akumuliatoriaus veikimą reikėtų patikrinti voltmetru. Tai galima padaryti ir namų sąlygomis. Jeigu rezultatai prasti, reikėtų akumuliatorių pakrauti. Didesnes problemas bei keitimo darbus vertėtų patikėti profesionalams, nes darbas su elektra visada yra pavojingas, o prastai pritvirtintas akumuliatorius kelia pavojų visiems aplinkiniams eismo dalyviams.

Užsak. Nr. 845