Šeštadienį, rugsėjo 19-ąją, po "Obuolinių" Anykščiusoe vyko turizmo nakties renginiai. Turizmo paslaugų teikėjai pristatė savo pramogas, vyko koncertai, prie Kultūros centro šoko fontanai.

Turizmo nakties renginiai prasidėjo plytelės prie Anykščių L.ir S.Didžiulių bibliotekos atidengimu.

Iki tol prie bibliotekos buvo 11 plytelių, ant kurių skirtingomis užsienio kalbomis užrašyta "laba diena". 12-osios plytelės užrašas - kroatų kalba. Jos atidengimo iškilmėse dalyvavo nepaprastasis ir įgaliotasis Kroatijos ambasadorius Lietuvoje Krešimir Kedmenec. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius kalbėjo, kad Lietuva ir Kroatija yra "šalys, kurios supranta krepšinį ir žino laisvės kainą." Jo ekselencija K.Kedmenec kelis sakinius pasakė lietuviškai, paskui jau savo kalba dėstė, kad pasisveikinimas yra labai svarbus, tai palinkėjimas geros dienos ir savo artimam, ir tuo pačiu sau pačiam.

 

Bibliotekoje veikia kroatų menininko Davoro Rastuharo fotografijų paroda "Kroatija iš paukščio skrydžio".

Temstant prie Anykščių kultūros centro susirinko šimtai žmonių. Priešais Kultūros centrą sumontuoti kilnojami baseinėliai, juose - fontanai. Šeštadienio vakarą lazerių šviesomis nutvieksti fontanai šoko pagal muziką.

Kultūros centre rodytas spektaklis pagal Vytauto V.Landsbergio "Obuolių pasakas". Prie paminklo Laisvei pastatytoje scenoje koncertavo Anykščių rajono muzikos kolektyvai.

Menininkų pasirodymai vyko ir Anykščių bibliotekoje, ir Menų centre, ir Koplyčioje. O Anykščių menų inkubatoriuje buvo rodomas eksperimentinis kinas.

Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio Žukausko muziejaus direktorius Antanas Verbickas pats dirbo prie muziejininkų kiosko A.Baranausko aikštėje. Direktorius pasakojo Anykščių žydų istoriją, vaišino praeivius žydiškais skanėstais.

Okuličiutės dvarelyje pristatytas naujas žaidimas "Pabėgimas iš paslapčių dvaro".

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ------atsakau i Laiciai

  Nuoroda

  Iš kur toks pavydas K.Tubiui,kad per Mykolines dainavo su savo krašto kapela Vingeryne,o kodel nedainuoti ,nuostabu,kai koncertuoja tokia šauni kapela.Per praejusias Mykolines pasigedau K.Tubio,norejosi vel matyti scenoje.Teko koncertuoti Viešintu kulturnamyje ,ir nuvykus norisi šoktelti scenon ir prisijunkti prie Vingerynes padainuoti.

  Prieš mėnesį
 • Laičiai

  atsakymas į: ------atsakau i Laiciai Nuoroda

  Šitokio cirko visi pasiilgo. Todėl ir norisi, kad klaunas vėl užliptų į sceną.

  Prieš mėnesį
 • Robertas

  atsakymas į: Laičiai Nuoroda

  Nežinau, kokį cirką ten tamsta matėt... Kęstutis sudainavo tikrai gerai ir visiems buvo smagu. Cirkas, tai tris metus rašyti tą patį komentarą pamačius Vingerinės kolektyvą.

  Prieš mėnesį
 • Kolegai Robertui

  atsakymas į: Robertas Nuoroda

  Visiems suprantama, kai Klaipėdos meras groja saksofonu, D.Vaiginas ar G.Griauzdaitė dainuoja, A. Vitkūnaitė- Pajarskienė vaidina. Šitie ir daugelis kitų žmonių ant scenos atsirado anksčiau, nei užėmė dabartinės pareigas. K.Tubio atvejis priešingas. Todėl tai atrodo, kaip cirkas. Visiškai antraeilis dalykas ar pataikė į gausą, ar nesumaišė žodžių. Dar gerai, kad pasicirkinus Viešintose neprasidėjo gastrolės po Lietuvą.

  Prieš mėnesį
 • Laičiai

  atsakymas į: Robertas Nuoroda

  Kurioje vietoje stovėjai, kad pasirodė, jog "visiems buvo smagu"? Niekas nenori nuvertinti Vingerynės. Šauni kapela, geras repertuaras. Garsina Viešintas ir visą rajoną.
  Bet klaunas, kuris nesupranta kokia rolę atlieka, visados pats juokingiausias.
  P.S. Suprantu, kad patyčios nėra gerai.

  Prieš mėnesį
 • nu va, nauju kostiumu nuspirka

  Nuoroda

  bet vis tiek padalkas raikia atlinkti ! Nusmuki kelnes labai

  Prieš mėnesį
 • Kodėl neatsako

  Nuoroda

  Kiek kainavo šventė biudžetui?

  Prieš mėnesį
 • Argi

  Nuoroda

  Tai buvo svente? Greiciau kinišku prekiu ir lasiniu turgelis

  Prieš mėnesį
 • Na

  atsakymas į: Argi Nuoroda

  Saliutai ir fontanas buvo kinietiški? Bet geri. Tubis ieškojo kiniečių ūkininkų ar dėl kitų priežasčių slankioja?

  Prieš mėnesį
 • puota

  Nuoroda

  maro metu

  Prieš mėnesį
 • Laičiai

  Nuoroda

  Koncertavo Viešintų kapela, bet cirkininkas nelipo ant pakylos ir nejuokino savo dainavimu. Negi pats susiprato, kad atrodo kvailai? Palauksime Mykolinių Viešintose.

  Prieš mėnesį