Keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose: nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams jos nebeprivalomos.

 Reikalavimas dėvėti kaukes įeinant į pačią maitinimo įstaigą išlieka galioti, pažymi apie pakeitimus feisbuke pranešęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einat tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant, įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro – nebūtina jos dėvėti“, – informuoja A. Veryga.

Jo atstovė Lina Bušinskaitė BNS nurodė, kad įsakymas pasirašytas ketvirtadienį, įsigalioja penktadienį.

Anot ministro, šis pakeitimas inicijuotas įsiklausius į Sveikatos apsaugos ministerijai pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri.

Ministras taip pat primena, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių.

„Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Žinoma, jei žmogaus negalia, tarkim, judėjimo, leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti“, – sako ministras.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą nuo rugpjūčio 1 dienos buvo grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir įstaigose, masiniuose renginiuose, viešojo maitinimo įstaigose, išskyrus tuos atvejus, kai yra valgoma ir geriama.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Atciminkit

  Nuoroda

  Sekso metu irgi būt su kauke jei santykiauji su ne sava / u !

  Prieš mėnesį
 • kažin bunant wc

  Nuoroda

  reikia užsideti ta kauke, ar užtenka tik užsidėti pampersą ?

  Prieš mėnesį
 • Kauke reikia užsideti einant tik per duris

  Nuoroda

  nes nei viduje, nei gatvėje jos nereikia ! Negalvojau kad ministras taip protingai galejo sugalvoti tokia apsaugą ! Tiesiog "proto bokštas".... :-)

  Prieš mėnesį
 • blyn

  Nuoroda

  Greičiau tie rinkimai, gal prakiš pagaliau naisiniai karbauskiniai širinskiniai valstiečiai ir baigsis šitos veryginės nesąmonės

  Prieš mėnesį
 • Veryga

  Nuoroda

  Kada panaikinsi draudimą rajono tarybai rinktis į posėdžius?

  Prieš mėnesį