,,Jūs neturite duonos? Valgykite pyragą“, - rinkėjams sakė kandidatai į Seimą Deltuvos šiaurinėje apygardoje. Na, ne visai taip sakė, tačiau idėja buvo panaši. Pagyvenusi moteris per kandidatų diskusiją politikams uždavė, mano galva, vieną iš esminių klausimų - kaip spręsti 55-65 metų žmonių užimtumo problemą. Didžioji dalis kandidatų aiškino, kad, pvz., 60-ies metų, pvz., buvusiai komunalinio ūkio valytojai pats laikas kurti nuosavą verslą.

 

Mes visiškus kosmonautus deleguojam į valdžią... Na, suprantu, jog atsakymai nebuvo iš anksto paruošti, tačiau sniego gniūžtės principu vienam po kito kartoti ankstesnių šnekėtojų nesąmones nėra solidu. Švelniai tariant. Tiesa, pirmasis senyvų bedarbių verslą skatinti pradėjęs krikščionis Audrius Penkauskas vėliau atitoko, sakė, kad ne visi gali daryti verslą.

Keista kodėl tik verslas akcentuotas. Dar yra mokslas, valstybės tarnyba... Sakyčiau, patogiausia 60-mečius bedarbius integruoti į sveikatos apsaugos sistemą, juk taip regionams trūksta gydytojų. Lai stoja močiutės ir diedukai į universitetus, mokosi, siekia diplomų. Stipendijoms lėšų valstybės biudžete tikrai surasim. Juolab kad seno studento poreikiai daug menkesni nei jaunuolio. Nei naktinio gyvenimo šešiasdešimtmečiams studentams reiks, nei naujų drabužėlių...

,,Ar esate atėmęs gyvybę naminiam augintiniui?“ - kandidatams buvo užduotas lyg ir nekaltas klausimas. Visi atsakė, jog ne, jokiu būdu ne, apsaugok Viešpatie... Na jaunesnieji politikai Tomas Tomilinas ir Mindaugas Sargūnas greičiausiai kalbėjo tiesą, bet šešiasdešimtmečiai... Jie kačiukų neužkasinėjo? Vištoms galvų nekapojo? Na taip... Patikėjau... Sakysit, klausimo autorius ne tai omenyje turėjo. Gal jis norėjo paklausti, ar kandidatai šunų nežudo savo malonumui. Gal... Bet tokiu atveju tas autorius yra psichinis ligonis. Iš jo derėtų atimti balsavimo teisę, kompiuterį ir telefoną. Ypač laidinį, kad kabeliu ko nors nepasmaugtų...

Be šių minėtų akcentų kandidatų diskusija buvusi nyki ir tuščia. Apie nieką... Iš pasakytų politikų minčių negalėčiau identifikuoti, kokios jie politinės jėgos - kairiosios ar dešiniosios - atstovai.

Visos šios "Rievės" - šeštadienio "Anykštoje". Portale anyksta.lt visas tekstas nebus spausdinamas.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Už bet ką, tik ne už valstiečius ir importinį Karbauskio pavaduotoją Tomiliną. Taškas.

  Prieš mėnesį
 • Žaliukas

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Na ir ką tokio valstiečiai Tamstai blogo padarė? Pensiją sumažino? Vaistus pabrangino? Ar pašalpą atėmė? Ar lengvatą už šildymą panaikino? Ar privertė pasirinkti lytį?

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Peržiūrėjau Deltuvos apygardos kandidatus, tai nėra už ką balsuoti, beveik visi priklauso nusikalstamoms partijoms, kurios yra ar buvo valdžioje.
  Aš išvis neičiau balsuoti, nors nepritariu nebalsavimui, bet tik tada, kai yra iš ko rinktis, nes nebalsavimas leidžia likti valdžioje toms pačioms sisteminėms partijoms, bet kad čia nėra už ką balsuoti, už ką bebalsuosi - bus tas pats.

  Prieš mėnesį
 • uz daktara

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Yra ar nera is ko rinktis, bet issirinkti teks. Manau daktaras mažiausiai gedos ir zalos padarys. Jaunas, stengsis, kazka nuveiks.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Perskaičiau internete ir rekomenduoju visiems. Daug kas buvo žinoma, tačiau leidinys "Neliečiamieji" atskleidė ir naujų detalių bei faktų iš konservatorių valdymo laikotarpių bei jų partinės veiklos. Laukiu išleisto leidinio. Siūlau jį platinti savivaldybėje!

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Lietuvoje pribrendo reikalas priimti dekonservacijos įstatymą.

  Prieš mėnesį
 • Manau

  atsakymas į: Chi chi Nuoroda

  KGB norėtų, bet žmonėms reiktų dekarbauskizacijos įstatymo. Kiek tas Naisių latifundininkas apiplėšinės žemdirbius? Vien tėl to už Tėvynės sąjungą balsuosiu, gal sutvarkys Karbauskį.

  Prieš mėnesį
 • Mąstau

  atsakymas į: Manau Nuoroda

  Ne Karbauskį reikia tvarkyti... Paskaityk "Neliečiamieji", žinosi

  Prieš mėnesį
 • Skaičiusi

  atsakymas į: Mąstau Nuoroda

  Skaičiau. Tas šmeižikiškas žurnalas lengvatikiams durniams, a la, žiūrėkite, kokie konservatoriai blogi, kokie blogi prezidentai, žiūrėkite, tada nematysite, kad valstiečiai sugriovė švietimą, sveikatos apsaugą, kad per juos išmirė tūkstančiai žmonių nesulaukę pagalbos. O visa medžiaga ten išspausdinta jau seniausiai, žinoma, publikuota, nes tai Širinskienių komisijų išvados, kurios nenustatė jokių įstatymų pažeidimų.

  Prieš mėnesį
 • Jooo

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Ir aš rekomenduoju, nes verta paskaityti, kaip veikia lukašenkinė propaganda. Ir kraupu, kai valdantieji per 4 metus sugeba tik išleisti leidinį, kompromituojantį kitas partijas. O kur leidinys apie jūsų valstiečiai, nuveiktus darbus? Nėra ką rašyti apie sugriautą švietimą, sveikatos apsaugą, iškirstus miškus? Dabar tai tikrai balsuposiu už konservatorius, nes kažkodėl Karbauskis jų labai bijo.

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: Jooo Nuoroda

  Užsiregistruok pas psichiatrą

  Prieš mėnesį
 • Pilietis

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Nesu konservas, bet tai, kad valstiečiai platina prieš opoziciją nukreiptą milijoną kainavusį leidinį, baisu. Nes tik Putinas ir Lukašenka kariauja prieš opoziciją, dabar ir Karbauskis su Skverneliu. Kas toliau? Pradės nuodyti kitą nuomonę turinčius?

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Ir kas, kad atskleidė, žurnalistai per 30 metų dar ne tiek atskleidė. Seime reikalingi ne žurnalistai, bet įstatymų leidėjai, kurie įstatymais priverstų teisėsaugą dirbti ir tirti neliečiamųjų veikas.

  Prieš mėnesį
 • Vardas

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Butent. Jei visi sitie tyrinejimai butu i kazka perauge, tada butu valio ir slove. O dabar is to rasymo tik popieriaus ir pinigu gadinimas. Ir didelis noras pasirodyti, kad, tipo, jie saunuoliai.

  Prieš mėnesį
 • Išdrįso

  atsakymas į: Vardas Nuoroda

  Pradžia yra. Nors vieni išdrįso atskleisti tikruosius faktus. Dabar belieka, kad jie tą darbą užbaigtų iki galo.

  Prieš mėnesį
 • teisininkas

  atsakymas į: Išdrįso Nuoroda

  Kodėl faktus atskleidė tik prieš rinkimus? Reikėjo atskleisti ir nuteisti, kodėl niekas nenuteistas? Vadinasi tai melas ir propaganda.

  Prieš mėnesį
 • Ggg

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Apie STT išvestą Rusijos milicijos absolventą gražiai rašo?

  Prieš mėnesį
 • Vardas

  Nuoroda

  Jei kam idomu, nuoroda i valstieciu "Nelieciamieji". Izeidziancio neradau nieko, su teiginiais galima sutikti, galima nesutikti. Tai daugiau rinkiminis leidinys.
  https://lvzs.lt/images/PDF/LVZS_Nelieciamieji_EKRANUI.pdf?type=file

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Vardas Nuoroda

  Neįdomu, nes ir be jų atskleidimų žinoma, Būtų įdomu, jeigu karbauskiniai būtų privertę teisėsaugą dirbti.

  Prieš mėnesį
 • Žaliukas

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tuo mes ir skiriamės nuo Rusijos ir Baltarusijos, kad Lietuvoje nei Karbauskis nei kas kitas negali įtakoti teisėsaugos. Jei teisėsauga dirba neefektyviai ar nesąžiningai, tai čia kitas klausimas.

  Prieš mėnesį
 • Vardas

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Skaityt moki ? As gi parasiau "jei kam idomu". Tai kam cia giriesi, kad tau neidomu ?

  Prieš mėnesį
 • Žali- raudoni

  Nuoroda

  Bet tik ne už lanzbergija ,tik ne už koncervininkus ! Tik ne jovaiša !

  Prieš mėnesį
 • Jaunimas

  atsakymas į: Žali- raudoni Nuoroda

  Tik už Tėvynės sąjungą, tik už Jovaišą. KGB tegu nebalsuoja, tuoj išmirs.

  Prieš mėnesį
 • Žaliukas

  atsakymas į: Jaunimas Nuoroda

  Čia dar klausimas kur daugiau KGB buvusių agentų ;)

  Prieš mėnesį
 • Leonui

  Nuoroda

  Tai tavo mylimas Tubis, manai, kalbėdamas apie gyvūnėlius nemelavo?

  Prieš mėnesį
 • to

  atsakymas į: Leonui Nuoroda

  Melagis galėjo nemeluoti? Jus rimtai taip galite pagalvoti?

  Prieš mėnesį
 • Nuomonės formuotojui

  Nuoroda

  Tai už ką balsuoti, Šmigelskai?

  Prieš mėnesį
 • Regina

  Nuoroda

  Gandragalviai, alesionkos, ratautai, apeikite šį komentarą. Anykštėnai, pasielkime protingai. Neišrinkime dar vieno papildomo gandragalvio Karbauckiui į seimą. Tomilinas pateks į seimą ir taip. Nebūtina jo išrinkti vienmandatėje. Jis pas Karbauckį eina 5 vietoje sąraše. Tą visą šlamštą, kurį vadina žurnalu jis išleido kaip dezinformaciją ir bandymą nukreipti dėmesį nuo savo vagysčių. Pažiūrėkite kaip ponas sau pasistatė vilą išvengdamas mokesčių https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/r-karbauskis-is-savo-imones-nusipirko-milijonines-vertes-rezidencija-ant-kauno-mariu-kranto-56-1189998
  Prekiauja Putino draugo trąšomis https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lrt-tyrimas-karbauskio-verslas-prekiauja-trasomis-kurias-gamina-putino-draugo-fabrikas.d?id=79526489 /> Ir dar jis drįsta užsipulti Konservatorius? Kurie jau amžius nebuvo valdžioje. O kai buvo turėjo dirbti su korumpuotais Masiuliais ir t.t.
  TIkrai neraginu balsuoti už Jovaišą. Jam tikrai jau laikas į pensiją. Tegul eina traniruoti bobučių į 3 amžiaus universitetą. Tikrai dar turime pasirinkimą. Medikas, kompiuterių specialistas, istorikai. Ačiū

 • Žaliukas

  atsakymas į: Regina Nuoroda

  Pirmiausia, toks Jūsų kreipimasis nesudaro Jūsų kaip protingo žmogaus įvaizdžio. Taigi apeliacija į protingumą šiuo atveju kažkaip nedera.
  Antra, Jūsų nuorodos tendencingos.
  Trečia, medikų ir taip Anykščiuose trūksta. Jūs ką, anykštėnams linkite be chirurgo likti. O jei ir Tamstą apendicitas suries, o mediko arti nebus, mirsit su mintimi, kad turime geresnį atstovą už Tomiliną?
  Ketvirta, kompiuterių specialistas ir abu istorikai, turi į gyvenimą specifinį požiūrį, jei paprasčiau, šiek tiek atitrukę nuo mūsų visų realybės. Tai tegul ir toliau užsiima tuo kuo ką geriausiai išmano.

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: Regina Nuoroda

  Konservatoriai supanikavo tiesos akimirką.

  Prieš mėnesį
 • ...

  atsakymas į: Chi chi Nuoroda

  Supanikavo valstiečiai, bijo kad konservatoriai nelaimėtų ir neištrauktų į dienos šviesą Karbauskio aferų. Tas leidinys valstiečių desperacija. Manau, kad turi atvirkštinį efektą. Bent jau aš niekada nebalsavęs dabar tikrai balsuosiu už konservus ir Jovaišą, įdomu, kas bus, kai jie laimės rinkimus, ar prikirps Karbauskio aferoms sparnus?

  Prieš mėnesį
 • Žaliukas

  atsakymas į: ... Nuoroda

  Tiek to, darom prielaidą, kad laimės konservatoriai, ko aišku nebus, bet tebūnie. Jums ant dūšios bent iki rinkimų bus ramiau.
  Ir kas bus, ogi nieko. Nes nėra jokių aferų, o jei Jūsų taip reklamuojami konservatoriai turi įrodymu, ko nesikreipia į institucijas, nes kitu atveju, jei žinai apie nusikaltimą ir nepraneši ten kur reikia, esi bendrininkas.

  Prieš mėnesį
 • Klausimėlis

  Nuoroda

  Ar visi paštininkai priklauso žalių valstiečių partijai, kad kaišioja į pašto dėžutes tokį šlamštą?

  Prieš mėnesį
 • Atsakymėlis

  atsakymas į: Klausimėlis Nuoroda

  Jei gėjai išleistų reklamą ir sumokėtų paštui už išdalinimą, tai visi paštininkai būtų gėjai?

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas!

  Nuoroda

  Kažkuris Juozas neteisus! Melagiai ir intrigantai tie mūsų liberalai, be to, jų buvęs vadovas galimai korumpuotas. Tad Mindaugai, tau šansai maži. O balsuoti ar ne už Sergejų, reikia lūktelėti, pirma perskaitysim brošiūrą apie konservatorių nuodėmes.

  Prieš mėnesį
 • šešesdešimte valytoja

  Nuoroda

  sutinku nuo rytdienos buti poliklinikos šeimos daktare nes medicinoje verslo sukurti nemoku !

  Prieš mėnesį
 • Maxas

  Nuoroda

  Gera pradžia...

  Prieš mėnesį
 • S.

  Nuoroda

  Įdimu ar jau gavote valstiečių platinamą 400000 tiražu išleistą žurnalą, kuris skirtas konservatorių šmeižimui. To dar nėra buvę. Bet kurioj šaly valstiečiai būtų šalinami iš rinkimų. Nors aš visą laiką balsuodavau už Baurą ir valstiečius, dabar balsuosiu už konservatorius, nes žaisti reikia pagal taisykles

  Prieš mėnesį
 • Vida

  atsakymas į: Regina Nuoroda

  Labai naudinga informacija, ačiū.

  Prieš mėnesį
 • Vardas

  atsakymas į: S. Nuoroda

  Įdomu, o jūs jau skaitėt, kas ten parašyta ? Ne ? Dar negavot ? Tai iš kur žinot, kad ten šmeižtas ? Ai, supratau. Jūs, dar net neskaitęs, kas ten parašyta, užsiimat priešrinkimine kampanija ir agituojat balsuot už konservatorius. Tik, vai bėda, tie konservatoriai visą kadenciją nematomi buvo.

  Prieš mėnesį
 • Angelė

  atsakymas į: S. Nuoroda

  Kur tą leidinį galima gauti? Nekantrauju perskaityti

  Prieš mėnesį
 • Jooo

  atsakymas į: S. Nuoroda

  Išleist milijoną kitos partijos niekinimui matyt yra priežastis. O ta priežastis Karbauskio nešvarūs verslai. Todėl pritariu minčiai, kad būtina balsuot už konservatorius, kurie atskleistų nešvarių dalykėlių.

  Prieš mėnesį
 • Žaliukas

  atsakymas į: Jooo Nuoroda

  Dar kartą pasikartosiu, o būtinai reikia būti valdžioje, kad atskleistum padarytus ar daromus nusižengimas. Pas mus juk nepriklausomą teisėsauga, nereikia būti Putinu ar Lukašenka, kad duoti nurodymus teisėjams.

  Prieš mėnesį
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Ar tikrai T.Tomilinas "Buvo 2012 m. referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje iniciatyvinės grupės koordinatorius"? Šito aš nežinojau. Būčiau žinojęs - niekada T.Tomilino nebūčiau vertinęs kaip vieno iš dviejų rimčiausių kandidatų į Seimą. Atsiimu savo žodžius! Išsiaiškinsiu ir, jei tai tiesa, už tokį asmenį nebalsuosiu. Ne!

  Prieš mėnesį
 • Naa

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Gerb. LEONAI, tai faktas, pasigūglinau, biografijoje parašyta.

  Prieš mėnesį
 • Angelė pragaro merga!

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Ponai ir ponios komentatoriai, patinka kam ar nepatinka Leonas Alesionka, gerbiate jį ar niekinate, vertinate ar smerkiate, jis yra Lietuvos Respublikos pilietis ir turi Konstitucijos garantuotą teisę į žodžio laisvę. Laisvai gali išsakyti savo nuomonę tiek pats, tiek atsakydamas į žurnalisto klausimus. Niekas gi tamstų neverčia mąstyti taip kaip mąsto jis.

  Prieš mėnesį
 • ar sėdi savivaldybėje ?

  atsakymas į: Angelė pragaro merga! Nuoroda

  kitaip paklausti neapsiverčia liežuvis ! Juk ten tik sėdi blondine, ane... ?

  Prieš mėnesį
 • Hm hm...

  atsakymas į: Angelė pragaro merga! Nuoroda

  Iš kurio čia redakcijos kompiuteriuko parašytas šitas komentariukas, a ? :)

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Teks balsuoti už Jovaišą ar Mindaugą. Patiręs politikas, koks yra Leonas, tikrai nebalsuos už cirką seime. Kaip kitaip, n e i cirku reikia vadinti balsavimus, ar leisti teisėsaugai atlikti savo darbą ir panaikinti seimunui neliečiamybę?

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas!

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Kažkuris Juozas neteisus! Melagiai ir intrigantai tie mūsų liberalai, be to, jų buvęs vadovas galimai korumpuotas. Tad Mindaugai, tau šansai maži. O balsuoti ar ne už Sergejų, reikia lūktelėti, pirma perskaitysim brošiūrą apie konservatorių nuodėmes.

  Prieš mėnesį
 • jopapa

  Nuoroda

  Skaitau iš Tomilino biografijos Buvo 2012 m. referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje iniciatyvinės grupės koordinatorius. Tai štai tas svolačius, kurio dėka Lietuva neturi atominės ir turim atominę bombą prie pat Vilniaus.

  Prieš mėnesį
 • blynas

  Nuoroda

  Taigi kas antras kandidatas - medžiotojas. Galėjo pasigirti pvz. Tubis, kiek nušovęs per gyvenimą kiškiukų, stirnyčių, valkataujančių kačių ir šuniukų. Manau, kad šimtais

  Prieš mėnesį
 • reiktų paklausti

  atsakymas į: blynas Nuoroda

  ar tik tremtinys- milicininkas-komunistas per medžioklę nenušovė kito medžiotojo šuns, lyg ir buvo tokia info nutekėjusi ankščiau.

  Prieš mėnesį
 • Liaudies išmintis

  atsakymas į: reiktų paklausti Nuoroda

  Kas meluoja, tas ir vagia.

  Prieš mėnesį
 • autoriau, tu su barzda

  Nuoroda

  Paskaitęs "Bet tokiu atveju tas autorius yra psichinis ligonis. Iš jo derėtų atimti balsavimo teisę, kompiuterį ir telefoną. Ypač laidinį, kad kabeliu ko nors nepasmaugtų..." supratau, kad prašysiu telefono be laido.

  Prieš mėnesį
 • R.Gižinskas

  Nuoroda

  Lietuvos patriotai ir žydų nešaudė.Tikrai tikiu,Tikiu,kad šita garsi tomilinų pavardė nieko bebdro neturi su Anykščiais,bet laikina rezidencija mūsų mieste,galimai gali pasakyti ir įdomiau...

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  atsakymas į: R.Gižinskas Nuoroda

  kažin ar neturi, mano mama pasakojo apie istribitelį tokia pavarde, o ir jo veikla, pvz. prieš Ignalinos atominę taigi buvo Kremliaus inspiruota.

  Prieš mėnesį
 • lauksim tęsinio

  Nuoroda

  Faina įžanga. "Užkabina" laukti tęsinio. Molodec Vidmantas. Visada skaitau jo rieves. Gerų vingrybių ten būna.

  Prieš mėnesį