Sekmadienį, rugsėjo 6-ąją, keliasdešimt gyvūnų teisių gynėjų atvyko į Debeikių seniūnijos Rašimėlių kaimą. Aktyvistai nusprendė gelbėti ūkininko Dainiaus Žiuko šunis.

Į Rašimėlių kaimą buvo iškviesti ir policijos pareigūnai. Aktyvus jaunimas į Rašimėlių kaimą susiorganizavo atvykti, bendraudami per socialinius tinklus.

 

Apsimetė pirkėju

Anykštėnas, ši rudenį studentu tapęs Dominykas Puzinas pirmadienį ,,Anykštai“ sakė, jog apie neva antisanitarinėmis sąlygomis ir neva nelegaliame veislyne laikomus šunis Rašimėlių kaime buvo pranešta ,,Facebook“-o grupėje. Po šios informacijos pasirodymo jis suorganizavo du jaunimo ekipažus ir išvažiavo tikrinti faktų. Kiti akcijos dalyviai prisijungė vėliau.
Automobilius žvalgai paliko atokiau nuo D. Žiuko sodybos ir per mišką jos link išėjo pėsti. Beeidami šunų lojimo kryptimi, miške rado celofaninį maišą su gyvūno liekanomis. Šiuo vaizdu taip pat buvo pasidalyta ,,Facebook“-e ir tarp jaunimo pasklido informacija apie neva rastą sudegintą šunį.
Pirmadienį pats D.Puzinas ,,Anykštai“ sakė, jog celofaniniame maiše greičiausiai buvo kokio nors laukinio gyvūno liekanos, kurias medžiotojai galbūt netinkamai užkasė, todėl koks nors laukinis žvėris maitą išsikapstė.
Pasiekę D.Žiuko šunų veislyną, jaunuoliai nusprendė apsimesti šunų pirkėjais. ,,Kai atnešė šuniuką, jis drebėjo, nuo jo sklido smarvė“, - ,,Anykštai“ pasakojo D.Puzinas, prisimindamas tyrimą. Pasak jaunuolio, veislyno savininkas jiems sakė, kad siūlomas šuniukas parduodamas be dokumentų.
Anykštėnas dėstė, kad, jo žiniomis, D.Žiukas už netinkamomis sąlygomis veisiamus gyvūnus yra baustas dar 2013 metais, o faktas, jog jiems siūlytas įsigyti šuniukas buvo be dokumentų, sustiprino mintį, jog veislynas yra nelegalus.

Įtaria, kad veislynas yra nelegalus

Anykštėnė, gyvūnų mylėtoja Roberta Tylaitė, dalyvavusi įvykiuose Rašimėlių kaime, ,,Facebook“-e pirmadienį parašė: ,,Bet kokiu atveju, tai nėra melas, kad ten klesti nelegali daugykla. Pats šeimininkas rėkia, kad čia jo biznis ir kad prieš 3 metus turėjo veislyną, važinėdavo po parodas ir legaliai vykdė veiklą, o šiuo metu veislyno statuso neturi! Tai baikit karksėt nepajudindami nė piršto, nes siutas ima dėl žmonių ir institucijų neveiksnumo! O su savo ,,Melas“, ,,Puikus veislynas“ ir t.t. niekas niekam nepadės! Aišku, nebent pritariat nelegaliam gyvūnų dauginimui. Yra paklausa - yra ir pasiūla“.
Ir R.Tylaitė, ir D.Puzinas ,,Anykštai“ kalbėjo, kad vaizdas, kurį jie išvydo, kai buvo įleisti į šunų veislyną, jų nešokiravo, tačiau abiem jiems kyla įtarimų, ar veisykla yra legali.
,,Esmė, kad jis anksčiau turėjo veislyną. Atnešė keletą dokumentų parodyti, bet veislyno steigimo dokumentų nerodė“, - ,,Anykštai“ sakė R.Tylaitė.

Policija savaitgalį gavo tris pranešimus dėl šunų

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Valdas Palionis ,,Anykštai“ sakė, kad savaitgalį policijos pareigūnai gavo tris pranešimus dėl šunų.
Rašimėlių kaime pareigūnai, pasak V.Palionio, patikrino, ar ūkininko D.Žiuko šunų veislynas yra legalus. Dokumentus ūkininkas pareigūnams parodė ir šie išvažiavo iš Rašimėlių.
Dar vieną pranešimą policininkai gavo dėl to, jog svetimas šuo apibraižė automobilį, o trečiasis pranešimas buvęs dėl šuns, kuris prasikasė po tvora ir įlindo pas kaimynus.

Šiandien važiuos tikrinti

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyriaus vedėja - valstybinė veterinarijos inspektorė Audronė Zdanevičienė ,,Anykštai“ sakė, kad D.Žiukas turi leidimą verstis šunų veisimu, kiekvienais metais ši tarnyba šunų veislyną tikrina.
,,Turėjome suplanavę jo veisyklos planinį patikrinimą, dabar tikrinsime anksčiau nei planavome, į Rašimėlius vyksime jau rytoj“, - pirmadienį kalbėjo A.Zdanevičienė.

,,Voljerai nėra paauksuoti“

,,Norėsi - prisikabinsi ir prie stulpo“, - pirmadienį ,,Anykštai“ dėstė Rašimėlių kaime esančio šunų veislyno savininkas D. Žiukas. Pasak veisėjo, jis iš jaunimo girdėjęs priekaištų, jog pardavimui siūlytas šuniukas smirdėjo, tačiau kvapas, kaip sakė D. Žiukas, ,,yra subjektyvus dalykas“.
Jis kalbėjo, kad veislyne šiuo metu yra apie 40 skirtingų veislių šunų. ,,Mano šunį kažkada turėjo Prezidentas Valdas Adamkus./.../ Aišku, voljerai nėra auksiniai, gal jie sugalvos pareikalauti, kad būtų paauksuoti... Dar jie miške rado maišą su kažkokia gaišena“, - dėstė ūkininkas.
Vyras sakė, kad sekmadienis jam buvęs įtemptas: emocingi jaunuoliai sprendė jo šunų gerovės klausimą, miško keliukus užstatė automobiliais.
,,Aš esu veterinaras. Žinau, kad ir tinkamai prižiūrimi šunys gali būti sulysę. Juk gyvūnai, kaip ir žmonės, serga. Laimei, šiuo metu pas mane nėra ligotų šunų, būtų buvęs pretekstas apkaltinti gyvūnų kankinimu“, - kalbėjo anykštėnas.

Nesijaučia be reikalo sukėlę ,,bangas“

Panašu, kad aktyvus Anykščių jaunimas Rašimėlių kaime triukšmą sukėlė be reikalo - šunų gyvenimo sąlygos ir patiems aktyvistams neatrodo košmariškos, žmogus, kurį jie užsipuolė, leidimą užsiimti šunų veisimu turi. O kvietimas per ,,Facebook“-ą važiuoti į Rašimėlių kaimą gelbėti šunų, šį kvietimą iliustruojant atsitiktinai rasta dvėseliena, apskritai atrodo spekuliatyvus.
Tačiau D.Puzinas ,,Anykštai“ sakė, jog nesijaučiąs be reikalo užsipuolęs žmogų. ,,Aš ir to veislyno savininko klausiau, ką jis darytų, jei gautų pranešimą, kad kažkur badu miršta vienišas žmogus. Ar nevažiuotų jo gelbėti? Ir mes panašiai pasielgėme“, - poziciją dėstė vaikinas.
Jis neslėpė, kad Rašimėlių šunų gelbėjimo akciją paskatino bendra Lietuvos tendencija. D.Puzinas ,,Anykštai“ sakė, jog ,,Facebook“-e yra grupė, kuri vienija 50 tūkst. narių. Šioje grupėje dalijamasi informacija apie nelegalias šunų ir kačių veisyklas bei jose kankinamus gyvūnus.

,,Kontroliuoti turi institucijos“

Anykščių rajono vicemeras, buvęs Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Dainius Žiogelis ,,Anykštai“ sakė, jog jis pats registravęs D.Žiuko veislyną. ,,Labai sunkiai registravo. Jis vėliau baustas ir perbaustas... Jo ūkis labiau primena fermą, o ne veisyklą, kur kiekvienas šuo turi po nuosavą fotelį“, - sakė D.Žiogelis.
,,Atitinkamos struktūros tokius ūkius registruoja ir kontroliuoja. Registracija, tarptautinis sertifikavimas galioja ir užsienio valstybėse. Visuomeninkų iniciatyvos tokiais atvejais yra keistokos, dokumentus tvirtina ir tikrina tos institucijos, kurioms šios funkcijos yra priskirtos“, - dėstė rajono mero pavaduotojas.
Išgarsėjo per karantiną

D. Puzinas, kaip aktyvistas, išgarsėjo per karantiną dėl COVID -19.
Jaunuolis buvo Gynybos paramos fondo koordinatorius Anykščių rajone. Jis drauge su kitais šimtu anykštėnų savanorių vienišiems, ligotiems, senyvo amžiaus žmonėms pristatinėjo į namus prekes, maisto produktus. Jaunuolis net viešai skelbė savo telefono numerį ragindamas kreiptis į jį visus, kam reikia pagalbos. ,,Labiausiai mus ,,veža“ šypsenos, padėkos, laimingi žmonės, kuriems galime suteikti pagalbą sunkiu metu. Juk tai taip nesunku, o tuo pačiu ir gera“ , - ,,Anykštai“ sakė savanoris (Robertas Aleksiejūnas ,,Savanoris Dominykas Puzinas: ,,Padėti kitiems nesunku ir gera".). O per Velykas jis nustebino originaliu sumanymu - su drauge Erika nudažė kiaušinių ir juos dalijo mieste patruliuojantiems policijos pareigūnams.
Už šią veiklą tuomet dar gimnazistas D. Puzinas buvo įvertintas rajono vadovų - per Mindaugines Anykščių centre jis buvo pakviestas pakelti Valstybinę vėliavą. LR Seimo narys Antanas Baura per abiturientų išleistuves jam įteikė padėką. Jaunuolis studijuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Lietuva

  Nuoroda

  Nuo laisves silpnaprotyste isigijot-vien intrigos:pandemija, Lukosenka, astravas ir šunys... Gal metas suprasti, kad per tioli jau nuejom atsilaisvine, ar ne metas suprasti, kad tapom INTRIGANTU TAUTA IR DARYTI IŠVADAS, NES KARA PRISISAUKSIM...

  Prieš 6 dienas
 • O tai..

  Nuoroda

  O tai kodel Anyksciu veislyno nieks nemato ir netikrina? Vos ne miesto centre,privaciame name ,mazuose voljeruose visoko plauko sunu pilna. Ir kaimynai nesiskundzia... idomu,cia gal uznugaris stipresnis?

  Prieš savaitę
 • Tai

  atsakymas į: O tai.. Nuoroda

  Tai patikslinkit vietą, gal patikrins

  Prieš savaitę
 • Nebūtinai

  atsakymas į: O tai.. Nuoroda

  gal aktyvistų tėveliai su jais draugauja?

  Prieš savaitę
 • tai

  Nuoroda

  jeigu nesugebate ir nemokate, ir nesuvokiate kaip tinkamai veisti sunis, geriau eikit sodinti geliu darzelius, bus naudingiau

  Prieš savaitę
 • Kas čia per šuniškas rugsėjis

  Nuoroda

  nieko daugiau negirdėsi,tik šunys,šunų,šunims... Kad šitiek straipsnių ir pagalbos būtų senelių prieziūrai.

  Prieš savaitę
 • Toli nereikia ieškoti. Pasiskaitykit kaip Skemų socialinės globos namuose narve žmogų laikė. WWW.15MIN.LT

  Prieš savaitę
 • Tai

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  čia pagal jus geras pavyzdys? Juk kalbama apie gerus pav.senelių namuose.

  Prieš savaitę
 • kuo daugiau tokiu straipsniu,viesumo.

  Prieš savaitę
 • suo

  Nuoroda

  uzdarykit ziuko sunu veislyna,o uztareja alesionka i veislyna.

  Prieš savaitę
 • Nu BLIAM...

  atsakymas į: suo Nuoroda

  Ar tik ne D. Žiuko konkurentas prabilo? Tipo nesąžininga konkurencija užsiima vaikėzus panaudodamas.

  Prieš savaitę
 • Manau,

  Nuoroda

  kad šiuo atveju šmeižto nėra,o tik blogis ,kurį reikia spręsti ,lenda į paviršių.Dabartinis jaunimas gyvenimą ir gyvybę mato kitaip,o ne per stipriai aprūkusį pasamonės supratimą.,kokį turi kai kurie „veikėjai”.Ne be reikalo užvirta košė skleidžia garus,kurie nepatinka ”veislininką” ginantiems veikėjams.Kodėl?Paskaitykit gynėjų pavardes ir suprasit.GALIMAI gerų draugų toleruojami „darbai”'.Durys veriasi...

  Prieš savaitę
 • Tuk Tuk

  atsakymas į: Manau, Nuoroda

  O tai tas jaunimas gal ir mėsos nevalgo?nes jei mėsa edziai ,tai tokie ten ir gyvūnų gynejai...

  Prieš savaitę
 • Jaunimas-šaunuoliai. Turbūt nebe pagrindo tai darė. Ir čia visai yra ne politika, o žmogiškumas, neabejingumas mūsų draugams-keturkojams, kurie negali apsiginti. Reikėjo tą ''veislyną'' apžiūrėti prieš kokį pusmetį,kažin,ar rastume šunis ,sėdinčius ant atskirų nuosavų fotelių?......kaip gera turėti ''stogą''...

  Prieš savaitę
 • Šaunu,kad yra tokių jaunuolių kurie neabejingi gyvūnų nepriežiūrai.Parodė kaip reiktų dirbti dedem ir tetulem sėdintiems ir nieko nematantiems savo postuose.

  Prieš savaitę
 • Pilietis

  Nuoroda

  D. Puzinas yra provokatorius ir lenda prie nekaltų žmonių. Lenda visiems kas valdžioje į šikną.. Taip ir parodo savo vaikišką protelį.

  Prieš savaitę
 • Va

  Nuoroda

  Per tokius puzinaites pilni vagonai į Sibirą riedėjo ??

  Prieš savaitę
 • Red.

  Nuoroda

  Juozo vardu rašo žinomas provokatorius. Juozo vieša pozicija labai jau kai kam nepatinka!

  Prieš savaitę
 • Nu BLIAM...

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  O prie kurios partijos trinasi Puziniokas ?

  Prieš savaitę
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone tai politinės reklamos dalis, pateikiama kitokiu būtu ir neįvardinat politinės organizacijos užsakymo.
  Gal ir taip aktyvinama rinkimų agitacija, pasitelkiant socialinių tinklų grupių gerbėjus ir iškeliant problemas, kurias turi nagrinėti Valstybės institucijos. Laukime tęsinio!

  Prieš savaitę
 • Pavojus

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Vėl sąmokslas.
  Politinė partija įtakoja jaunatvišką maksimalizmą? Retorika atitinka ūsuočio tarakono iš Baltarusijos kliedesius. Gal ponas Juozas dar pateiks pasikalbėjimo tarp užsienio ambasadų įrašą?

  Prieš savaitę
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Tai nebe tik gėda - tai nusikalstama veikla. Aktyvistai R. Tylaitė su D. Puzinu, per socialinius tinklus išplatino informaciją, neatitinkančią tikrovės, žeminančią D. Žiuko garbę ir orumą. Dar daugiau, jie sukvietė tokius pat kvailius, kokiais yra patys, iš visos Lietuvos ir surengė "mitingą" D. Žiuko privačiose valdose. Šitie aktyvistai, neturėdami tam teisės, savivaldžiavo reikalaudami iš jo dokumentų, konfliktavo, kabinėjosi. Jokių dokumentų D.Žiukas šitiems susireikšminusiems vaikėzams pateikti neprivalėjo. Radę "galimai sudegintą šunį maiše", tačiau, net neišsiaiškinę ar tikrai, ir spėliodami , ar ten ne "medžiotojų neužkastas laukinis žvėris", bet, nepateikdami įrodymų ir platindami nuotrauką per socialinius tinklus ne tik apsijuokė patys: jie apšmeižė medžiotojus!
  Aktyvūs raštingi kvailiai savo veikla padarė gėdą Anykščių rajonui ir užsitraukė baudžiamąją atsakomybę. Visiškai skystai atrodo D.Puzino ir jo "chebrytės" savireklaminė akcija dažytus kiaušinius dalinti policininkams. Toks asmeninio piaro kūrimas per socialinius tinklus privedė prie niekuo dėto žmogaus apkaltinimo ir apšmeižimo.
  Keisčiausia, kad tiek rajono valdžia, tiek ir Seimo narys A.Baura, rodydami išskirtinį dėmesį D.Puzinui šitokią netikusią jo veiklą tik skatino. Manau, kad šios istorijos pabaiga turi įvykti teisme, kuris įvertins D.Puzino ir R,Tylaitės bei jų "bendražygių" veiklą.

  Prieš savaitę
 • Reakcija

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Galimai atsirades mąstymo klampumas nebeleidžia Tamstai suvokti, jog buvo reaguojama ne specialiai pakenkti veisyklos savininkui kaip asmeniui, o sureaguoti į gyvūnus, pažiūrėti ar tinkamai jie prižiūrimi.. reikia tik džiaugtis, jog atsiranda savanorių, kuriems rūpi tai kas vyksta, kurie yra empatiški aplinkai.. džiaugiuosi už puikius jautrius jaunus žmones! O Dominykas yra ne partinis (kaip kai kuriems komentatoriam vaidenasi politiniai priešai), jis laisvas, aktyvus, atsakingas, iniciatyvus jaunuolis. Pirmyn Dominykai!

  Prieš savaitę
 • Kur jau ne !

  atsakymas į: Reakcija Nuoroda

  Redakcija tai yra kas? Nuo G.Šmigelskienės iki buhalterės ir valytojos? Ir visi dėjo parašus po šiuo kolektyvinės kūrybos tekstu? Jei taip, tai man įdomu, kaip reaguotų G. ir V. Šmigelskai, jei aš per miškus maskuodamasis ateičiau su chebra iki jų sodybos tvoros, veržčiausi per tą tvorą į jų nuosavą teritoriją apsimetęs pirkėju, reikalaučiau dokumentų patvirtinančių jų teisę čia gyventi ir auginti... krapus bei gėles, filmuočiau, fotografuočiau, kaltinčiau, konfliktuočiau ? Ir dar aiškinčiau, kad aš čia tą savo chebrą atsivedžiau ne šmigelskams asmeniškai pakenkti per socialinius tinklus. Pamenu kaip G.ir V. Šmigelskai reagavo ir piktinosi, kaip kažkoks asmuo sekė jų automobilį iki pat jų sodybos vartų. Ypač kai paaiškėjo dėl ko jis sekė...

  Prieš savaitę
 • ???

  atsakymas į: Kur jau ne ! Nuoroda

  Padauginai?

  Prieš savaitę
 • Nepritariu

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Na, neslopinkim jaunimo, nieko blogo juk neįvyko, patikrino, įsitikino. Vienetai tokių aktyvių jaunuolių,kuriems rūpi visuomenės reikalai.

  Prieš savaitę
 • To nepritariu

  atsakymas į: Nepritariu Nuoroda

  Nesąmonė vaikėzai sugalvojo atrakcija , pažeidė žmogaus teises ,paprasčiausia reikėjo kreiptis į policija o jie žino kaip patikrinti , šiuos veikėjus tik į teismą.

  Prieš savaitę
 • Fui!

  atsakymas į: Nepritariu Nuoroda

  Esmė ne tame, kad patikrino, o kaip tai padarė vaikėzai per socialinius tinklus. Žmogų apšmeižė!

  Prieš savaitę
 • Pranas

  atsakymas į: Nepritariu Nuoroda

  Kokią teisę jie turi tikrinti privačias valdas?

  Prieš savaitę
 • Pritariu!

  atsakymas į: Pranas Nuoroda

  Pranai, taigi jie tai darė patys save filmuodami o po to piarindamiesi socialiniuose tinkluose. Savireklama per kitų galvas. Aktyvumas ir durnumas kartais eina šalia.

  Prieš savaitę