Anykščių menų inkubatorius tradicinį kultūrinių ir kūrybinių industrijų festivalį rengia kiekvieną rugsėjį. Tai vienas pagrindinių inkubatoriaus renginių, kurio tikslas - supažindinti regiono ir Anykščių žmones bei miesto svečius su skirtingomis kūrybinėmis industrijomis. Ankstesnių metų festivaliai buvo skirti vilnos, stiklo, keramikos, grafikos, tekstilės industrijoms. Šių metų festivalis „METAL ART FEST LT“ buvo skirtas metalo ir juvelyrikos menui. Į festivalį atvyko ir savo kūrybą pristatė vienas garsiausių Lietuvoje metalo menininkų - profesorius Romualdas Inčirauskas.


Ekskursiją po inkubatoriaus erdves užėmusią Vilniaus Dailės akademijos Telšių fakulteto studentų darbų parodą „MIMEZĖ(s)“ vedė doc. Beata Zdramytė. Paroda „MIMEZĖ(s)“, kaip ir kiekviena studentų darbų paroda, stebina eksponatų gausa, originalumu ir yra pilna netikėtumų. Festivalio veiklos ir parodos eksponatai netilpo patalpose, todėl dalis jų buvo demonstruojami lauke.
Anykščių menų inkubatoriaus teritorijoje menininkas Robertas Gritėnas pristatė meninę instaliaciją  „Konstituticija“, kurią galima apžiūrėti iki spalio vidurio.
Pirmąją festivalio dieną užbaigė atlikėjos GIEDRĖS koncertas ir anykštėno menininko Mykolo Tursos stogastulpių aukcionas.
Antroji festivalio diena buvo skirta visuomenės supažindinimui su metalo panaudojimu meninėje kūryboje. Dirbtuves vedė  Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentė Beata Zdramytė kartu su studentais bei Telšių menų inkubatoriaus rezidentė, juvelyrė Neringa Pučkoriūtė.
 Anykščių menų inkubatoriaus – menų  studijos tradicinį kultūrinių ir kūrybinių industrijų festivalį jau šeštus metus finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybės administracija.
Akimirkos iš kūrybinių industrijų festivalio.

 

Organizatorių pranešimas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.