Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nuo ketvirtadienio pradėjo budėti visą parą, kad galėtų reaguoti į žiaurų elgesį su gyvūnais.

 „Įvedėme nuo vakar 24 val. budėjimą departamento lygiu. Nesame operatyvinė tarnyba, tačiau eksperimento būdu tą įvedėme, nes yra tokia būtinybė“, – penktadienį per Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį pranešė VMVT direktorius Darius Remeika.

Anot jo, taip pat šiuo metu su generaliniu policijos komisaru rengiamas bendras įsakymas dėl vienos tvarkos, tiriant žiaurių elgesį su gyvūnais ir neteisėtą jų veisimą.

„Nesvarbu, kas gaus pranešimą, važiuojame kartu ir veikiame pagal vieną algoritmą“, – teigė D. Remeika.

Tarnybos vadovas sakė, kad įvesti tvarką veisiant gyvūnus trukdo privalomo gyvūnų ženklinimo nebuvimas ir bendros jų įvežimo į Europos Sąjungą tvarkos nebuvimas.

„Tai visos Europos problema. Daug gyvūnų įvežama iš trečiųjų šalių. Kiekvienas pilietis su savimi gali vežti penkis gyvūnus, nėra bendros sistemos, kaip jie registruojami įvežant“, – sakė VMVT direktorius.

Jis pranešė, kad nuo Naujųjų metų sutarta su Latvija, Estija ir Lenkija įvesti bendrą tvarką registruoti sieną kertančius asmenis ir jų įvežamus gyvūnus.

„Taip bus galimam pažeidėjui apsunkintas gyvenimas“, – tvirtino D. Remeika.

Seimo nariams piktinantis, kad tarnyba per mažai užsiima gyvūnų veisimu, tarnybos vadovas atkreipė dėmesį, kad VMVT iš viso atlieka 50 svarbių funkcijų.

„Jeigu turėtume operatyvines pajėgas, per pusmetį įvestume tvarką ir neliktų nė vieno nelegalaus veisėjo“, – sakė D. Remeika.

Visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl, manoma, nelegalių gyvūnų veisyklų bei blogų jų laikymo sąlygų, nuo savaitgalio VMVT bei policijos pareigūnai pradėjo keliolika tyrimų dėl gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų įvairiose Lietuvos vietose.

Policija atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • 123

  Nuoroda

  Šuniukai, kačiukai, paukščiukai aukščiau už žmogu... Durnynas santvarkos luznriu!!! Kai nebus žmogaus-nebus ir šuniuku...Daroma lyg butu fašizmas

  Prieš mėnesį
 • Tėvas

  Nuoroda

  Prieš tai vaikus atiminėjo,dabar šunis.Tuoj ir šunys nusibos,

  Prieš mėnesį
 • .

  atsakymas į: Tėvas Nuoroda

  Prižiūrėk ir niekas neatims.

  Prieš mėnesį
 • gal kas matet mano

  Nuoroda

  dingusį raina katina ? Baltos 4 letenu pedutes, 2 metu, 4 kg, išejo iš sodybos Kebloniu kaime 2020.07.10 ir negryžo..

  Prieš mėnesį
 • reikia ir pavieniais rupintis

  Nuoroda

  Pvz.statybininku 14 name laikomas sunelis visai neseriamas ,nes po seimininkes mirties liko buvusiam vyrui ,kuris neissiblaivo ,o suns visai neseria davus pastaba nebeleidzia i lauka , pasirupinkit bukit geri tuo maziuku vieni kauliukai is jo liko

  Prieš mėnesį
 • Praneskit vet.tarnybai.

  Prieš mėnesį
 • atsiprasau

  atsakymas į: reikia ir pavieniais rupintis Nuoroda

  ramybes 14 ,ne statybininku

  Prieš mėnesį
 • O pas pavienius asmenis kurie nepriziuri savo šunų važiuos???

  Prieš mėnesį
 • na kur jos

  Nuoroda

  darbo rezultatai ,reaguoti liezuviu nereiskia dirbti ,tai kur nubausti pazeidejai ir kiek ,prasom parasyt

  Prieš mėnesį