Kiekvienas miestas ieško savojo veido. Ežerų ir pušynų apsuptoje Ignalinoje sklando meninė dvasia. Rugsėjo 10-ąją pasidžiaugta projekto "Ignalina yra ARTi" kūrybiniais rezultatais, dėkota jo įgyvendintojams ir menininkams. Šią vasarą miestas pasipuošė trimis žinomų dailininkų paveikslais.

Ant Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos sienos apsigyveno  simpatiškas ir be galo mielas katinas geografas. Apkeliavęs ir sužavėjęs pasaulį jis sugrįžo į autoriaus Rimanto Rolios gimtąjį kraštą. Ignaliną be galo mylinčios ir močiutės sodyboje prie Gavio ežero vasaras leidusios dailininkės Mykolės Ganusauskaitės įspūdingas gamtos vaizdas su vandenyje atsispindinčiais medžių kamienais puikiai įsiliejo į Ignalinos gimnazijos išpuoselėtą ir skoningai apželdintą aplinką su šalia linguojančiu pušynu, kuris tarsi atkartoja paveikslo motyvą. Ir trečias nuostabus vaizdas – tai Ignalinos kaip meilės miesto įprasminimas. Ant Kultūros centro pastato sienos, nuo  Paplovinio ežero pusės, pavaizduota lelijomis žydinti legendinė Igno ir Linos meilė, papildanti paežery stovinčios medinės skulptūros tematiką. Paveikslo autoriai Algirdas ir Remigijus Gataveckai miesto legendos herojus pavaizdavo itin romantiškai. Jų jausmingą meilę lelijos formos balionai kelią į dangų ir kuria šventišką nuotaiką. Projektą „Ignalina yra ARTi" finansavo Lietuvos kultūros taryba, taip pat Ignalinos rajono savivaldybė ir Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūra.
Savivaldybės, kultūros ir švietimo įstaigų atstovai dar kartą apžiūrėjo paveikslus. Buvo padėkota į pristatymą atvykusiems menininkams  Rimantui Roliai ir Mykolei Ganusauskaitei. „Esu pabaigęs šią mokyklą, todėl labai džiaugiuosi, kad mano katinas papuošė būtent jos sieną. Tai man garbė...“,– sakė Rimantas Rolia. O ignaliniečiams garbė turėti tokį kraštietį ir džiaugtis jo kūryba. R. Rolia – talentingas grafikas, dizaineris, karikatūristas, plakatistas ir neabejotinai geriausias Lietuvoje vaikiškų knygų iliustratorius, šioje srityje pelnęs tarptautinį pripažinimą, daugybę prestižinių apdovanojimų.
Kaune gimusi dailininkė Mykolė Ganusauskaitė sakė, kad jai Ignalinos kraštas labai brangus ir savas, todėl daugelyje jos paveikslų vaizduojami būtent šių vietų peizažai. Mykolė (g. 1987 m) baigė Paryžiaus dailės akademiją, pora metų  gyveno ir kūrė Kopenhagoje, nuo 2017 m. – Vilniuje. Surengusi nemažai personalinių parodų, dalyvavusi įvairiose menininkų stovyklose ir pleneruose, tapusi konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ laureate, dailininkė turi daug gražių idėjų, minčių ir labai norėtų jas įgyvendinti ir Ignalinoje.
„Iš pradžių idėja atrodė šiek tiek futuristiška. Galvojome, kaip ją priims ignaliniečiai. Tačiau šiandien matome puikius rezultatus. Šie darbai pagyvino, atgaivino erdves, praskaidrino nuotaiką. Ir mes nenorime sustoti...“,– dėkodamas menininkams sakė meras Justas Rasikas. Gimnazijos ir progimnazijos direktorės Valentina Čeponienė ir Danutė Jatulė taip pat dėkojo menininkams ir džiaugėsi mokyklas papuošusiais vaizdais, kurie skatina toliau kurti, ieškoti naujų  idėjų.  
Apžiūrėjus paveikslus pristatymo dalyviai pakviesti prisėsti išgerti arbatos ir padiskutuoti apie Ignalinos ateitį gimnazijos lauko klasėje. Projekto „Ignalina yra ARTi" vadovė Inga Šidlauskienė dalijosi darbingos ir karštos vasaros įspūdžiais, pasakojo apie projekto veiklas ir minėjo, kad tapyba ant sienų Ignalinoje dar bus tęsiama. Mūsų kraštas labai patiko minėtų menininkų  paveikslus ant pastatų perkėlusiam dailininkui Tadui Vincaičiui, kuris tiesiog įsimylėjo Ignaliną. Yra sumanyta papuošti  tris daugiabučius namus Ateities gatvėje ir moksleivių bendrabučio pastatą. Tikimasi, kad planus pavyks sėkmingai įgyvendinti. Diskutuojant dar išsakytos mintys apie skulptūrų parką prie Ilgio ežero, Paplovinio ežero salos meninį apželdinimą, vieningo miesto puošimo stiliaus kūrimą ir apskritai  geresnę žaliųjų erdvių priežiūrą. Kitais metais Ignalina švęs 155 metų sukaktį, taigi visiems derėtų pagalvoti – ką aš asmeniškai galiu gero ir gražaus padaryti  savo miestui.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Angelė

  Nuoroda

  Anykščiai puošiasi gaidžiais! Kuo blogiau?

  Prieš mėnesį
 • Kristina

  Nuoroda

  Puikūs gatvęs meno kūriniai. Bus pretekstas važiuoti į Ignaliną!

  Prieš mėnesį