Anykščių kultūros centras, kartu su gerai žinoma Lietuvoje prodiuserine kompanija M.P.3, kuri prodiusuoja tokias grupes, kaip „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Colors of Bubbless“, ir kt. bei  viena geriausių muzikos grupių techninio aptarnavimo MB „ŠviesiaiGarsiai“ - Lietuvos kultūros tarybai 2020 m. parengė ir pateikė projektą, skirtą Lietuvos populiariausių jaunimo atlikėjų bei roko ir alternatyvios jaunimo muzikos grupių koncertinių programų pristatytmui Anykščių ir Lietuvos žiūrovams. Festivalio vykdymui pasirinktos Anykščių bei Troškūnų veiksmo vietos. Planuojama įvykdyti 8 populiariausių grupių Lietuvoje koncertines programas realioje bei virtualioje erdvėje.


Rugpjūčio 14 dieną Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme vyko pirmasis, įžanginis festivalio „Muzika veža“ gyvos muzikos koncertas. Koncertinę programą pristatė vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų – Kastytis Kerbedis su pritariamaisiais vokalistais. Festivalyje savo koncertinę programą taip pat pristatė ryškiausias Lietuvos gitaristas, Marijono Mikutavičiaus grupės gitaristas, grupės „Žalvarinis“ vokalistas Robertas Semeniukas su grupe muzikantų, kuris specialiai šiam festivaliui sukūrė ir pristatė  gitarinės muzikos programą. Taip pat festivalyje dalyvavo elektroninio roko grupė iš Klaipėdos „Royce“.  Koncertą garsino ir šviesos instaliacijas kūrė „ŠviesiaiGarsiai“ menininkai. Šviesos instaliacijomis buvo įšviestas Bernardinų vienuolyno ansamblis.
Rugsėjo 18 d. 20 val. Anykščių miesto parke vyks  antrasis festivalio „Muzika veža“ nemokamas koncertas.  Anykštėnams  ir miesto svečiams  „Obuolinių“  šventės išvakarėse koncertinę programą pristatys roko grupė „Biplan“ ir elektroninės muzikos grupė „Happyendless“. Grupė „Biplan“ 2019 m. išleido naujausią savo albumą „Nuo nulio iki mėnulio“. Koncerte skambės dainos iš naujausio albumo ir gerai žinomos, jau šlageriais tapusios grupės dainos. Viena žinomiausių elektroninio roko  grupė „Happyendless“ pavasarį išleido albumą „Utopia“ ir vinilinę plokštelę „Mūsų elektroninės vizijos dažnai remiasi fantazija ar jausminiu išpildymu abstrakčioje formoje. Norim daryti taip, kad tai nebūtų pasikartojimas. Nors postpostmoderniame pasaulyje tai pavyksta vis sunkiau“, – teigia grupės narys, hipsteris Andrius Kauklys.
DĖMESIO! Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 1 d. kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų metu privaloma žiūrovų registracija elektroniniu būdu. Tokių priemonių imamasi siekiant auditorijoje pasitaikius užsikrėtimo COVID-19 atvejų informuoti galimai naujai užkrėstus žmones, taip vengiant viruso paplitimo. Siekiant sutaupyti laiką renginio metu, užsiregistruoti galite ir iš anksto, nukopijavę šią nuorodą ir užpildę anketą:
https://forms.gle/QJdzJ9MtgsnFZTLp8

 

Užsak. Nr. 803