Vakar, rugpjūčio 19-ąją, su anykštėnais bendravo Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius, MRU profesorius Saulius Čaplinskas. Renginio tema "COVID-19. Kasdienybės realijos pandemijos akivaizdoje."

Paklausyti mokslininko susirinko keliasdešimt anykštėnų. Susitikimas prasidėjo prie Anykščių kultūros centro, o užėjus lietui buvo persikelta į pastato vidų.

 

Profesorius anykštėnamas aiškino, jog "kova su liga atnešė daugiau žalos nei pati liga". "Gavome kolapsą dėl noro išvengti COVID-o. Daug užleistų ligų..." - Anykščiuose kalbėjo mokslininkas. Pasak profesoriaus, visose šalyse mirtingumas išaugo ne dėl COVID-o, o dėl atsako į COVID-ą. Gal tik išskyrus Italija, kur pati ši liga nusinešė daug gyvybių.

Kalbėdamas apie tai, kaip išvengti susirgimo koronavirusu, prof.S.Čaplinskas sakė, jog principas yra tas pats kaip važinėjant automobiliu - visiems reikia laikytis taisyklių. Jis išvardino ir esmines COVID prevencijos taisykles - laikytis distancijos, trumpinti buvimo tarp žmonių laiką, naudoti barjerą -kaukę, dezinfekuoti rankas ir paviršius bei laiku atlikti diagnostiką. Beje, pasak jo, per rankas ir paviršius COVID užsikrečia tik 5 proc. visų susirgusių.

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Eilinė rinkiminė kompanija

  Nuoroda

  Kuris čia socdemas? Kai suskilo partija tai jau nebe atrenku.

  Prieš 4 savaičių
 • Socialdemokratų partija neskilo

  atsakymas į: Eilinė rinkiminė kompanija Nuoroda

  tik seni komunistai, norėdami išlikti prie lovio, susimetė su valstiečiais, juo reketuoja, kad gautų finansavimą atskiru įstatymu. Sukūrė su pabėgusiais nuo darbiečių veikėjais tipo partiją. Tai jokie jie socialdemokratai ir nebuvo, tik bebrai komunystai, trokštantys valdžios bet kokia kaina, na o mūsų nušalintasis susimetė su jais, viskas logiška..

  Prieš 4 savaičių
 • nesnervuok

  atsakymas į: Eilinė rinkiminė kompanija Nuoroda

  profesorius Saulius Čaplinskas, kaip ir kita garbinga profesorė Vilija Targamadze, pasirinko eiti į rinkimus tikruosius, senuosius socialdemokratus, nors ir abu nėra partijos nariai.
  Va teisiamas nušalintas meras pasirinko draugelius, senus komunystus, socdarbiečius.
  Tai atsirinkai dabar, jei vaidini nežiniuku.

  Prieš 4 savaičių
 • Klausimas

  atsakymas į: nesnervuok Nuoroda

  o šis geras nekomunistas nepriklausė komjaunuoliams ir nestojo į komunistų partiją? Nemanau, kad tais laikais nekomunistinių pažiūrų būtų baigęs aspirantūrą.

  Prieš 3 savaičių
 • Cekava

  Nuoroda

  O tai mūsų rajono kovos su covid19 situacijų keravojimo viršininkas nieką nepridėją prie šito svečio kalbos? Negi anas neteisingai valdė, kad tyli uodegų nulaidis?

  Prieš mėnesį
 • puikus kerovotojas

  atsakymas į: Cekava Nuoroda

  puikiai ir sukeravojo, nera prie ko prikibti. Šaunuolis.

  Prieš mėnesį
 • Ekonomistė

  atsakymas į: puikus kerovotojas Nuoroda

  Na taip- savo ūkio reikalus ir kombainą gal ir puikiai " keravoja", o va savivaldybės biudžetas tai ant jaunos administracijos direktorės galvos pakabintas. Taigi nepaslaptis kad jau įvertinta apie 1,9 mil.galimas trūkumas. O, obuoliukas jau pateikė sprendimo projektą įvertinimui dėl paskolos ėmimo, kad užkišti biudžetininkų skyles darbo užmokesčiui.
  Deja, Tamstos partinės pagyros " šaunuoliui" nepagrįstos ekonominiais rodikliais.

  Prieš mėnesį
 • tai uz ka

  Nuoroda

  jis gauna alga ir ka jis dirba ,kur jo rezultatai del zmoniu,demagogas lezuviu mala o naudos jokios ,uzmirsau tai tik del patekimo prie lovio ir taskas

  Prieš mėnesį
 • oj, oj...

  Nuoroda

  Atejo dar vienas Dievas ir visi juo tiki ? Kodėl žmonės nemoka nusispjauti ant grindų ?

  Prieš mėnesį
 • Aišku

  atsakymas į: oj, oj... Nuoroda

  Pagal retoriką, Tamsta galėtum balsuoti už Tamoševskį, Šustauską, Tubį.

  Prieš mėnesį
 • Ančiukas Donaldas

  atsakymas į: Aišku Nuoroda

  Balsavau už paskutinį .. :-)

  Prieš mėnesį
 • R.

  atsakymas į: Ančiukas Donaldas Nuoroda

  Nei vieno protingi ir kultūringai kuris būtų balsavęs už paskutinį nežinau. Valkatų, tinginių ir pijokų kiek nori. Jei morite paklausti iš kur žinau tiek valkatų, atsakau- dirbu policijoje. Man gėda, kai vis primena, kad jis buvo policininkas.

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: oj, oj... Nuoroda

  Kultūringi nespjaudo, jiems ir minčių tokių nekyla taip parašyti... Baisu, kokie dabar žmonės su tokiom rašliava.

  Prieš mėnesį
 • Nj

  Nuoroda

  Nedaug avių susirinko ??

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Nj Nuoroda

  Nespjauk vandenin, pats avineliu pavirsi

  Prieš mėnesį
 • Nebuvau

  Nuoroda

  Tubio sąrašo žvaigžde Alfrydas savo spindesiu apakino visus susirinkusius?

  Prieš mėnesį
 • medikė

  Nuoroda

  Visiems aišku, kad valstiečiai karantiną naudoja savo tikslams. Kaukės irgi daugiau gasdinimo nei apsaugos priemonės. Išgasdinti žmonės ieško gelbėtojo, o tais gelbėtojais nesant stipraus prezidento įsivardijo Veryga ir Skvernelis. Bet žmonėms jau atsibosda būti avių banda ir manau, kad jau nebebalsuos už valstiečius.

  Prieš mėnesį
 • Sutinku

  atsakymas į: medikė Nuoroda

  Jie pernelyg perlenkė. Iš principo už juos nebebalsuosiu, nors realiai svarsčiau.

  Prieš mėnesį
 • ULBA

  Nuoroda

  Pirmiausia reikia pasakyti,kad šio viruso dėka nebuvo išpirdolintas iš Vilniaus miesto Bokšto g. rūmų direktoriaus posto,nes valdžiai atsirado rimtesniu darbų.Šis žmogus kandidatuoja į seima,Gintauto Palucko rememas,bet vakar Anykščiuose prisipažino ,kad nieko nesupranta apie politika,žemės ūki. Kyla klausimas ka veiks seime ,gal seimo narių daug serga sifeliu ir triperiu taigi gydis seimunus.

  Prieš mėnesį
 • Šiaip

  atsakymas į: ULBA Nuoroda

  Psichiatras, niekada nedirbęs praktikoje, nieko nesupranta humanmedicinoje, bet ir Seime ir net per klaidą monisterijaj vadovauja ir per ilgas atostogas coraną vaizduoja kad valdo. Va čia yra bėda, kad diletantai, o ne specialistai, savo suprantamas sritis valdo.

  Prieš mėnesį
 • I

  atsakymas į: Šiaip Nuoroda

  Kokie paistalai. Ir musu dauguma žmonių dar raudos ignorave šį virusą ir laikas parodys kas bus toliau

  Prieš mėnesį