Vienas iš naktigonės tikslų - kad žirgai nuėstų ir pievų žolę. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Rugpjūčio 13 dienos vakarą stovyklavietėje „8 kilometras“, esančioje Žirgo take prie Šventosios upės, Anykščių regioninis parkas kartu su Arklio muziejumi organizavo jau tradicija tapusią, 9-ąją naktigonę.

Kaip „Anykštai“ sakė Anykščių regioninio parko vyriausioji specialistė Rasa Gražienė, tokio renginio tikslas – nepamiršti ir kartu puoselėti senąsias lietuvių kaimo tradicijas.

 

„Šiemet naktigonėje dalyvavo du Anykščių rajono žirgynai, taip pat su žirgais atvyko ir žmonės iš Andrioniškio. Pagal senąsias tradicijas, į naktigonę arkliai būdavo genami vasaros ir rudens naktimis, kad jie paėstų, pailsėtų, nes gi tokiu metu – pats darbymetis. Į naktigonę arklius gindavo kaimo bernai, pusberniai, piemenukai, rečiau patys šeimininkai. Naktigoniai prisigalvodavo įvairiausių veiklų, žaidimų, kad naktį neužmigtų. Todėl ir mes savo renginyje stengiamės ne tik žirgus atvykusiems žiūrovams parodyti, bet ir daugiau pramogų pasiūlyti. Pavyzdžiui, šiemet buvo įrengtas vaikų žaidimų kiemelis, vaišinamasi žolelių arbata“ – kalbėjo R. Gražienė.

Pasak pašnekovės, į renginį atvyko apie 100 žiūrovų: „Lyginant su praėjusiais metais, tai tikrai mažesnis skaičius, būdavo sulaukiame ir tris kartus daugiau žmonių, bet šiemet, matyt, viską pakoregavo siautėjantis corona virusas“.

Plačiau – antradienio „Anykštoje“

Daiva GOŠTAUTAITĖ-OŠKELIŪNIENĖ

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.