Verslininkas Valdas Trinkūnas sakė, jog žemės sklypus savivaldybei dovanojantis dėl to, kad šalia planuojamo statyti gyvenamųjų namų kvartalo būtų pradėtas infrastruktūros įrengimas.

Liepos 30 dieną, ketvirtadienį, Anykščių rajono taryba rinkosi į 17-ąjį posėdį. Nuotoliniame posėdyje anykštėnų išrinktieji pritarė 2019 metų Anykščių rajono mero, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos bei Anykščių rajono tarybos veiklos ataskaitoms, taip pat priėmė verslininko Valdo Trinkūno dovaną - tris žemės sklypus.

 

Dovanojamus sklypus priėmė

Anykščių rajono taryba nusprendė priimti verslininko Valdo Trinkūno dovaną Anykščių rajono savivaldybei - tris žemės sklypus. 11 Anykščių rajono tarybos narių balsavo ,,už“, 5 buvo ,,prieš“, 4 susilaikė.

Priminsime, kad liepą savivaldybė gavo UAB „Translinija“, kurios direktorius yra V.Trinkūnas, pasiūlymą perimti žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai. V.Trinkūnas šalia UAB ,,Anykščių kvarcas“ įsigytuose žemės sklypuose planuoja gyvenamųjų namų kvartalo statybas. ,,Anykštai“ V.Trikūnas aiškino, kad savivaldybei šiuos žemės sklypus dovanojantis dėl to, kad jo dovanojamų sklypų teritorijoje yra norinčių statytis individualius namus, tačiau čia nėra jokios reikalingos infrastruktūros.Verslininkas viliasi, kad, sklypams tapus savivaldybės nuosavybe, juose prasidės gyvenamųjų namų kvartalui reikalingos infrastruktūros plėtra.

Verslininkui - biznis, savivaldybei - našta

,,Verslo subjektas, norėdamas parduoti suformuotus sklypus, mano galva, naštą infrastruktūros atiduoda savivaldybei, o čia didžiuliai įsipareigojimai. Priimant sprendimą, reikia žinoti, kiek tai savivaldybei kainuos. Priėmus kaip dovaną šiuos sklypus, verslininkas pardavinės juos kaip būsimas gatves ir jam padidės turto vertė. Aš dėl to nesu prieš, tačiau ta dovana yra savivaldybei našta“, - kalbėjo Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis.

Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas dėstė, kad kelią naujai statomam gyvenamųjų namų kvartalui galėtų nutiesti privatus asmuo.

,,Jam reikia parduoti žemės sklypus, o ne mums. Jis iš to daro biznį. Didelių miestų praktika yra tokia - norėdamas parduoti sklypą, investuotojas sukuria infrastruktūrą ir po to tai perduoda savivaldybei. Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 - 15 metų mokėsime žemės mokestį, po truputį žvyruosime tuos kelius“, - kalbėjo K.Indriūnas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ,,Anykštą“ skaito...

Anykščių rajono tarybos narys K.Indriūnas prisiminė, kaip į Anykščių rajono savivaldybę buvo atėjęs statybų verslu užsiimantis verslininkas Domantas Makauskas: ,,Jis prašė perimti jau suformuotą gatvę, pažvyravo, elektrą atvedė. Savivaldybė jam atsakė: ,,Mes tikrai neimsim, kam mums galvos skausmas. Žmonės ateis, reikalaus asfalto, šaligatvių, apšviertimo.“

Posėdžio metu K.Indriūnas citavo verslininko V.Trinkūno interviu ,,Anykštai“ ir pridūrė: ,,Tikiuosi, ir jau turime praktikos, kad STT ,,Anykštą“ irgi skaito“.

Anykščių rajono meras S.Obelevičius aiškino, kad, priimdama V.Trinkūno dovanojamus žemės sklypus, Anykščių rajono savivaldybė jam niekuo neįsipareigojanti. ,,Tos gatvės bus įtrauktos į planus ir tikrai jos nebus tvarkomos artimiausiais metais“, - sakė S.Obelevičius.

Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis perspėjo, kad, priėmus V.Trinkūno dovaną, Anykščių rajono savivaldybė artimiausiu metu sulauks ir daugiau tokių ,,vystytojų“.

Rajono tarybos narys K.Indriūnas infrastruktūrą patarė geriau įrenginėti Anykščių rajono savivaldybės pardavinėjamuose žemės sklypuose šalia Šventosios upės. ,,Geriau investuokite į tuos sklypus, padarykite privažiavimus, išpjaukite medžius. Bus visai kita jų vertė. O dabar suformuoti sklypai, o iki jų neįmanoma privažiuoti. O jūs norite verslininkui padaryti biznį“, - emocingai reagavo K.Indriūnas.

Nuotoliniai posėdžiai kenkia demokratijai

Posėdžio pradžioje Anykščių rajono tarybos narys Kęstutis Tubis domėjosi, kodėl Anykščių rajono taryba vis dar posėdžiauja nuotoliniu būdu. ,,Tokia gausi buvo Anykščių miesto šventė, tiek žmonių bendravo ir mes bendravome mero priėmime be jokių apsaugos priemonių. Ar tai dėl to, kad mes svarstome mero, savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitas, ar yra kiti sprendimų projektai, dėl kurių mes galėtume uždavinėti mažiau klausimų, pasitarti su frakcijos nariais? Manau, kad dėl to ribojama demokratija“, - kalbėjo K.Tubis.

Posėdį sušaukęs Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis aiškino, kad Tarybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu pagal sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas. Šiose rekomendacijose nurodyta, kad jei į posėdį susirenka žmonės iš skirtingų darboviečių, tarp jų reikia išlaikyti 1 metro atstumą.

,,Mes Anykščių rajono savivaldybės posėdžių salėje to padaryti negalime. Kai bus parašyta, kad galime elgtis laisvai, tada laisvai ir elgsimės“, - aiškino D.Žiogelis.

Dėkojo, kad nėra ,,jovalo“

Pristatydamas 2019 metų Anykščių rajono tarybos veiklos ataskaitą, Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius kolegoms dėkojo už ,,vaisingą“ darbą, už tai, kad posėdžiuose nebūna ,,jovalo“ ir diskusijos vyksta korektiškai.

Kaip ir kasmet, didžiausias dėmėsys veiklos ataskaitoje skirtas ne konkretiems kiekvieno iš 25 Anykščių rajono tarybos narių nuveiktiems darbams, pasiūlymams, o suskaičiuota, kiek kuris praleido posėdžių.

2019 metais 10 tarybos narių nepraleido nė vieno tarybos posėdžio. Tai Kęstučio Tubio visuomeninio rinkimų komiteto atstovai Gediminas Kutka ir Dangira Nefienė, socialdemokratai Kęstutis Jacunskas, Egidijus Šilaika ir Dainius Žiogelis, konservatorė Ona Repečkienė, ,,darbietis“ Ričardas Sargūnas, ,,valstiečiai“ Dominkas Tutkus ir Vygantas Šližys bei liberalė Irma Smalskienė.

Liberalas Lukas Pakeltis pernai praleido 5 rajono tarybos posėdžius.

Pernai Anykščių rajono taryba į posėdžius rinkosi 14 kartų. Du posėdžiai buvo neeiliniai. Anykščių rajono taryba 2019 metais priėmė 381 sprendimą.

Meras pasakojo ne apie savo nuveiktus darbus

Anykščių rajono mero veiklos atskaitos būdavo pristatomos balandžio - gegužės menesiais, tačiau šiemet, pasak mero S.Obelevičiaus, ją laiku pateikti sutrukdė koronaviruso pandemija ir dėl jos pakelbtas karantinas, sujaukęs įprastinį savivaldybės darbo ritmą.

,,Visada porinkiminiai metai būna nelengvi, nes formuojasi nauja administracijos vadovybė, tai paprastai sukelia įtampų administracijoje. Pernai dėl valstybės biudžeto planavimo buvo kilę nemaža įtampos dėl mokesčių surinkimo. Buvome jau atpratę pasitarimuose svarstyti, su kuriais rangovais reikia atsiskaityti, o kas dar gali palaukti, nes trūko apyvartinių lėšų. Po to administracijoje buvo įjungtas ,,taupymo mechanizmas“ ir metus baigėme normaliai. Pernai buvo tęsiami ankstesnės kadencijos suplanuoti darbai. Buvo gana daug projektų, ypač kelių asfaltavimo. Kiekvienoje seniūnijoje buvo bent po vieną kelią išasfaltuota“, - apžvelgdamas praėjusius metus, dėstė S.Obelevičius, kažkodėl daugiau kalbėdamas ne apie savo, kaip mero, bet savivaldybės administracijos nuveiktus darbus. Tarp praėjusių problemų S. Obelevičius įvardijo kai kurių stambių Anykščių verslo įmonių bankrotus, nesusipratimus dėl dešiniojo Šventosios upės kranto projekto.

Opozicija mero S.Obelevičiaus veiklos ataskaitai priekaištų neturėjo, tik Anykščių rajono tarybos narys K.Tubis kibo prie ataskaitoje pastebėto ,,žodžių žaismo“.

Prie nuopelnų - Kalėdų rezidencijos atidarymas

Pristatydama 2019 metų Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos veiklos ataskaitą, administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė kalbėjo apie praėjusių metų iššūkius.

,,Tai buvo apyvartinių lėšų trūkumas, atiradęs viduryje metų. Situacija buvo suvaldyta.Tam tikros lėšos buvo perskirstytos prioritetiniams darbams, taip pat atsiskaitymams su vežėju, socialinei paramai. Buvo užsiimta projektais, kurie buvo įstrigę - Svėdasų senelių globos namų rekonstrukcija, Tilto gatvės projekto išjudinimas“, - nuveiktus darbus vardijo L.Kuliešaitė.

Tarp sėkmingiausių 2019 metų projektų savivaldybės administracijos direktorė L.Kuliešaitė minėjo ir neplanuotą Kalėdų rezidencijos atidarymą Anykščiuose, Vėjeliškio kelio rekonstrukcijos užbaigimą.

Dėl finansinių Anykščių rajono savivaldybės reikalų Anykščių rajono tarybos nariui K.Tubiui kilo klausimų, tačiau, jam ėmus klausinėti administracijos direktorę L.Kuliešaitę, atsakinėti K.Tubiui ėmėsi meras S.Obelevičius ir jo pavaduotojas D.Žiogelis.

,,Ataskaita yra direktorės, o ne visų Tarybos narių. Kas ką sugalvoja, tas tą ir atsako. Jūs atsakinėjate už direktorę ir vieni motyvai prieštarauja kitiems“, - piktinosi K.Tubis.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Labai gaila

  Nuoroda

  Senis net nemato, kad jau saulė leidžiasi ? :-)

  Prieš mėnesį
 • Tiesa tokia

  Nuoroda

  Komunistas Obuoliaška dovanėlių gavo.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Mano nuomone gerb. verslininką šiais metais reikėtų tituluoti " Turizmo gilės" apdovanojimu už Anykščių garsinimą ne tik SPA paslaugomis bet ir dovanojamais sklypais, kuriuose bus nutiestas kelias į jūsų namus, kuriuose gera!
  Čia visiems gera - gera dovanoti, būti apdovanotais....

  Prieš mėnesį
 • Kokia našta?

  Nuoroda

  Tas pats per tą vieną. Jokios čia naštos savivaldybė neturi ir neturės.

  Prieš mėnesį
 • jomajo

  Nuoroda

  Kokios čia naujienos? Jau gal mėnesio senumo. Įdomu, kaip žurnalistas supranta mero nuveiktus darbus? Čia gal kaip Tubio nuveikti darbai buvo skaičiuojami atleistais iš darbo vadovais?

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Tai savivaldybė parduoti sklypus negali pigiai ??

  Prieš mėnesį
 • Nieko nebesuprantu

  Nuoroda

  a tai tū vagi Kestuka jau paleide teip greit iš kaleima ? Ta i gi šnekėja žmogai kad teismas Maletas buva ?

  Prieš mėnesį