Artimiausiomis savaitėmis anykštėnus džiugins naujas reginys - Šventosios upėje makrodumblius pjaunanti mašina. Ant pontonų sumontuotą, sraigtais varomą įrenginį, matyt, derėtų vadinti laivu.

Dumblius pjaunantį plaukiantį agregatą sukonstravo Lietuvos įmonė UAB,,Baltic Environment“. Šis įrenginys yra didžiulio tarptautinio projekto dalis.

 

Trečiadienį, rugpjūčio 12-ąją, Anykščiuose vyko didžiulio tarptautinio projekto ,,Dumbliai - ekonomiškai pagrįstų vandens ekosistemų paslaugų dalis“ pristatymas. Į renginį atvyko būrys šalies mokslininkų bei aplinkosaugininkų.

Po Anykščių Menų inkubatoriuje vykusių paskaitų, renginio dalyviai vyko prie Šventosios upės, kur ties Gaisrininkų sala, upės senvagėje, UAB,,Baltic Environment“ atstovai demonstravo savo techniką.

Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų atliekamas projektas apima ir interaktyvaus ,,žaliuojančių“ vandens telkinių žemėlapio sudarymą, dumblių surinkimo agregatų kūrimą ir dumblių naudojimą. Mikrodumbliai gali būti naudojami dažų ir kosmetikos gamyboje, makrodumbliai, kaip ekologinės trąšos bei žaliava, biodujų gamybai.

Į Šventosios upę įleistas agregtas sveria 2,5 tonos, gali pasiekti 10 km/h greitį. Jame įmontuoti du elektriniai ir vienas biodyzelinu varomas variklis. Laive yra ir talpa, į kurią jis gali susikimšti iki pusės tonos makrodumblių.

 

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • havkins

  Nuoroda

  tai buvo prototipo pristatymas, sudėtingas kūrinys.

  Prieš 3 savaičių
 • Galvoju,

  Nuoroda

  Skaitau straipsnį, bet niekur nematau, kad savivaldybė nupirko šį mokslinį tvarinį, skirtą tyrimams. O kiek postringavimo komentaruose, bet, daugelis, net nepaskaitė esmės.

  Prieš mėnesį
 • vieno dalgio per mažai

  Nuoroda

  su dviem dalgiais spartesnis šienavimas ? Kodel negalėjo pirkti keturių šienapjovių - juk didžiulės nuolaidos dabar mužikams daromos .. : "Tris perki - ketvirta gauni dovanų.."

  Prieš mėnesį
 • Ne juozas

  Nuoroda

  Prie šio, Anykščių ir dabartinės valdžios reklamuojamo straipsnio labai trūksta visuomenininko Juozo aštresnio komentaro. Man atrodo, kad jis visų paklaustų- o kokia miestui nauda iš šio renginio ir iš to, kad upe ir jos turtais pasinaudojo projekto vykdytojo atstovai.

  Prieš mėnesį
 • Vidas

  Nuoroda

  Durniu laivas su dumbliais

  Prieš mėnesį
 • o kodel ?

  atsakymas į: Vidas Nuoroda

  Japonai net sušius iš ju gamina :-)

  Prieš mėnesį
 • jo jo

  Nuoroda

  jei lietuvių sukonstruotas, tai viskas aikšku... jie iki šiol tik taburėtę sugebėjo sukalti, ir tą klybančią.

  Prieš mėnesį
 • Užsisedėje

  Nuoroda

  Dumbliai valdžioje, mano nuomonę už pinigų be reikalingą švaistymą dumblių vieta kalėjime, bet gi pas mus laisvė demokratija ką norim tą darom norim plauna norim pjaunam

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  Nuoroda

  Amūrų prileiskit vietoj tų nesąmonių ir pinigų švaistymo .

  Prieš mėnesį
 • Amūras

  Nuoroda

  Prileiskit amūrų,upe bus švari! Patikrintas atvejis ir ne vienas ir ne du .o kad durnynas ir plauna pinigus tai aišku seniai ,o Veronikos pinigu plovimui .

  Prieš mėnesį
 • Fuksas

  Nuoroda

  Klauskyt apie amfibijas buvusį merą tas manau geriausiai supranta geriau už inžninierius:) neveltui vyriausi Lietuvos ,,bebrai" paėmė į savo komandą

  Prieš mėnesį
 • Geras biznis

  Nuoroda

  su tomis upes "šienapjovemis".. Už viena 75 tukst. € pabandė, numetė , šitai sumokės 100 tukst.€... Gerai į kišenę krenta kažkam ? Dumblius pjauna.. :-) ? Debilai jūs debilai Lukašenkiniai... Ateis ir jums eilė tuoj atsakyti visuomenei !

  Prieš mėnesį
 • pasirodo

  Nuoroda

  geras biznissu auksinem zoliapiovems ir dar neveikianciom ,juk niekas uz nieka neatsako,juk ne ju pinigai

  Prieš mėnesį
 • Andrius

  Nuoroda

  Gal ir geras daiktas , jeigu ir meras susidomejes , o jis visokiu dumbliu ir augalu zinovas , sprest reiketu apie sios masinos isigijima , gal ji kainuos apie 100000 tukst. nekiek ir brangiau uz neveikiancia amfibija , o si matos kad kol kas dar dirba .

  Prieš mėnesį
 • Brone

  Nuoroda

  nieka nelaukus kol da neisplauke kavarckan PIRKT ir da kartu PIRKT bus pora kaip tvora amfibijai .

  Prieš mėnesį
 • mes

  Nuoroda

  matem ta egregata :D pries keles dienas kasesi vietoi kaip ir komunalinio nupirktas meslas :D naudos jokios pasamde nupjauti zoles o dugnas toks pat vien zolem nuejas tai kam pjaut pavirsiu tegu auga dar geriau zuvis laikosi.

  Prieš mėnesį