Vyriausybės atstovai teigia, kad Ministrų kabinetas kitą savaitę planuoja svarstyti griežtesnes koronaviruso kontrolės priemones, kurios būtų įvedamos blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje.

Kaip pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžio sakė premjero patarėjas Giedrius Surplys, griežtesni ribojimai būtų įvedami atsižvelgiant ne tik į pastarųjų dviejų savaičių susirgimų skaičių, bet ir į kitus kriterijus.

 

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ne tik nuogas bendrų užsikrėtimų skaičius svarstomas, bet taip pat yra svarstoma, kad labai svarbu užtikrinti, jog žinomi ligos protrūkiai būtų žinomi ir juos būtų galima suvaldyti lengvai. Tas procentas irgi yra labai svarbus, jis gali būti tarp tų svarbių kriterijų“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad sprendžiant dėl griežtesnių ribojimų bus atsižvelgiama į 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų. Anot jo, siūloma ribojimus susieti su dviem šio rodiklio reikšmėmis – 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Kaip žurnalistams kalbėjo G. Surplys, šiuo metu Lietuvoje minimų sergamumo rodiklių nesiekia nė viena savivaldybė.

„Esame toli nuo tų rodiklių“, – teigė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad, naujausiais duomenimis, Ignalinos rajone sergamumo rodiklis išlieka didžiausias ir siekia 124,7, Prienų rajone – 38,8, Panevėžio mieste – 33,8, Šalčininkų rajone – 26,2, Molėtų rajone – 23,3, Kupiškio rajone – 18,3, Visagino mieste – 16,4, Kauno mieste – 16,2, Kauno rajone – 12,4, Panevėžio rajone – 8,5, Vilniaus rajone – 8.

Naujausiais, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 8,7.

G. Surplys pabrėžė, kad šiuo suplanuotas dalyvių skaičiaus didinimas renginiuose išliks, o nuo rugsėjo, kaip planuota anksčiau, išvis bus panaikintas.

Šiuo metu vidaus renginiuose leidžiama būti ne daugiau nei 600 žiūrovų, lauko renginiuose – iki 1 tūkst. žiūrovų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • nemeluokit

  Nuoroda

  seniai viska nusprende..tik ygarsins...Melo makarona plandemija !!!!

  Prieš mėnesį
 • Tai procentai? Ko nežymite?

  Prieš mėnesį
 • kai orai atvės, Palanga ištuštės, pinigėlių į biudžetą nebepomuos, tai bus galima ir Palangą paskelbti COVID zona :) kadangi supermamytėms atsibodo su atžalomis trintis, tai ir nuo rugsėjo 1 visus vaikučius į mokyklas suvarys - ten jokių COVID pavojų nebus :) Idomu, ką artėjančių rinkimų proga "gandra"i iškrės - pinigėliais pensininkus jau apdalino, keliukus iki savo namų išsiasfaltavo... :) Kas gali paneigti, kad jie iš seimo išplasnos negrįžtamai paskui išskridusius raudonkojus varlinėtojus ?

  Prieš mėnesį