Anykščių rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į 2020 m. rugpjūčio 10 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos parengtų Anykščių rajono maudyklų vandens tyrimų protokolų duomenis, informuoja, kad Šventosios upės prie Šeimyniškėlių g. maudykloje maudytis nerekomenduojama, nes šios maudyklos vanduo neatitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų reikšmių (viršytas Žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml).

 

Visų kitų Anykščių rajone stebimų maudyklų (Šventosios upė prie Dainuvos slėnio, Nevėžos ežeras prie Palionių k., Rubikių ežeras prie Kriokšlio k., Alaušo ežeras (Svėdasų sen.), Viešinto ežeras (Viešintų sen.)) vanduo yra švarus ir atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus.

Siekiant sumažinti galimybes panašiam mikrobiologiniam užterštumui atsirasti ateityje, prašytume gyventojų maudyklose laikytis bendrųjų švaros ir higienos reikalavimų.

Anykščių r. savivaldybės informacija

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Girinis

  Nuoroda

  Kur ten galimės maudytis...., jei nuo vasaros vidurio net prie Niuroniu upe uzdumblejus, ta uztvanka visai neriekalinga..., ankskciau nors upe svari budavo....

  Prieš mėnesį
 • H2O

  Nuoroda

  Esmė tame, kad už vandenį nuleistą į WC nuotekas reikia mokėt brangiau negu už alų krautuvėje. Tai va tad alus pavkrtęs šlapalu ir bėga tiesei upėn. Tokia tai vartojimo rinka verčia rinktis kas pigiau Anykščiuose, o ką padarysi, juk nėra viešųjų tuoletų tiek, kad per įmanomą laiką spėtumei nueiti iki jo.

  Prieš mėnesį
 • ale

  Nuoroda

  labai daug myzniu soduose...

  Prieš mėnesį
 • Juozapota

  Nuoroda

  Tai kas ten toje vietoje tuštinosi žarnyną skystuoju būdu, a ?

  Prieš mėnesį
 • Brone

  Nuoroda

  sekmadieni is ryta maudzeus kaip tik toj vietaj , tai kas dabar daryt , raiks ait gal pas skuras daktaru gal tepala koke israsis istrint skurai.

  Prieš mėnesį
 • Manau

  atsakymas į: Brone Nuoroda

  Praspersi dobrai į prais

  Prieš mėnesį