Net 40,5 proc. Anykščių rajono abiturientų neišlaikė valstybinio matematikos egzamino. 38,2 proc. laikiusių gavo nuo 16 iki 35 balų, 19,1 proc. - nuo 36 iki 85 balų ir vos 2,25 proc.(du abitutientai) - nuo 86 iki 99 balų.

 

Iš pirmo žvilgsnio, anykštėnų matematikos egzamino rezultatai yra žiaurūs, tačiau nuo bendrų Lietuvos rezultatų jie nedaug skiriasi. Iš 15 tūkst. matematiką laikiusių Lietuvos dvyliktokų egzamino neišlaikė beveik 5 tūkst., taigi trečdalis. Lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 9,6 proc. Anykščių abiturientų (Lietuvoje - 10,8 proc.), anglų kalbos egzamino neišlaikė 0,94 proc. anykštėnų (1 abiturientas). Šalyje šio egzamino neišlaikė 1,05 proc. abiturientų. Vienas anykštėnas neišlaikė ir fizikos egzamino.

Kitus valstybinius egzaminus išlaikė visi juos laikę anykštėnai.

Ką manote apie valstybinių egzaminų rezultatus? Dėl matematikos egzamino rezultato kalti mokiniai, mokytojai ar užduočių sudarytojai?

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kaip mokaisi tokie ir rezultatai, juk stabūklų nebūna ir nereikia ieškoti kaltų, kiek esi vertas tiek ir gauni.

  Prieš mėnesį
 • Programa perkrauta gausybe temų, kurioms išmokti reikia daugiau laiko nei galima skirti turint keturias pamokas per savaitę.Lieka tik "bėgimas per temas", o kada įtvirtinti žinias ir pakartoti.Pamokoje yra tik 45 minutės(10-15min. namų darbų aptarimas,10-15 min.naujos temos aiškinimas, 10-15 min praktinis uždavinių sprendimas ir t.t., o kur dar pamokos tikslų, uždavinių skelbimas, darbas su spec. poreikių mokiniais, mokinių drausminimas žinių vertinimas ir t.t.).Klasėje yra 24-30 mokinių.

  Prieš mėnesį
 • Nu jo

  atsakymas į: y Nuoroda

  Kokie dar tau spec. poreikiai vidurinėje, tokius jau po dešimtos paleidžia šunims šėko pjaut, tipo profkėn ir tai dar ne kiekvienoj priima. Tarp kitko tokie jau ne tik dešimtoj, bet žymiai anksčiau mokosi kaip dideli kartu su visais tą patį, tik popieriuje jie atsilikėliai ir pabaigia kaip neudalai, svarbiausia babkės įsisavinamos.

  Prieš mėnesį
 • xxx

  Nuoroda

  Mokymasis, žinios, įgūdžiai,matyt, niekada nebus žaidimas. Vaikai ir suaugusieji turėtų suvokti, kad išmokti, mokytis ir įgauti žinių – pastangų reikalaujantis užsiėmimas.Gal gana mokykloje projektų,"dienų be vadovėlių" ir kitokiu "mokymosi imitacijų".

  Prieš mėnesį
 • augis

  Nuoroda

  viskas-Lietuva skesta biurokratizmo korupcijos ir baimiu liune

  Prieš mėnesį
 • Taip jums ir reikia

  Nuoroda

  Viena partija, pirštu nerodysim, nori uždrausti korepetitorius ir įvesti lygiavą. Jau jeigu iki tiek dasimąstėte, baudžiauninkai, taip ir reikia jums, durnių ir bažnyčioje muša.

  Prieš mėnesį
 • Jadze iš Svedasu

  Nuoroda

  Aš mislyju, kad dėl takiu prastu pažymiu yr kalti ir mokiniai, ir mokytojai. Per mažai dėmesio mokykloj skiriama mokslams, perdaug visokių bereikalingų dalykų dėstoma, visakias nereikalingas veiklas būna. A makiniai turi daugiau skirt laika mokslams, a ne kampiuteria žaidimams. Net baisu pažiuret in jaunimu, nosis visi sukiši in mobilius telefonus, bija galvu pakelt ir unt žmogų pažiuret.

  Prieš mėnesį
 • Rasa

  Nuoroda

  Cisai gerai išsisluoksniiavo du procentai itin gabių matematikai,labai normalu

  Prieš mėnesį
 • ......

  Nuoroda

  Niekas nesikeis Anykščiuose tol, kol tėvai apkalbų būdu "rinksis" mokytojus.Deja,egzaminų rezultatai rodo, kad pasirinkote "ne tuos".

  Prieš mėnesį
 • supermamytėms

  Nuoroda

  Mažiau pataikaukite savo vaikams rinkdami, keisdami mokytojus pagal vaiko "patogumus". Mokytojai mokosi universitetuose, įgyja didelę patirtį dirbdami, jų darbą vertina mokyklos vadovai, švietimo skyriaus tikrintojai, auditoriai...Kaip jūs galite įvertinti, kas yra"geras" mokytojas?Kokia Jūsų kompetencija?
  Jūsų vaikas, gavęs nepatinkantį įvertinimą, dažniausiai sukurs kokią istoriją apie mokytoją, norėdamas pateisinti savo tinginystę.O Jūs dažniausiai patikite ir bėgate "keisti mokytojo".Tokia Anykščiuose tikrovė,gaila.Pripažinkite problemas šeimoje ir jas spręskite, o ne mokytoją "rinkitės".Gerai besielgiantiems ,kantriai besimokantiems mokiniams nėra blogų mokytojų.

  Prieš mėnesį
 • Marytė

  Nuoroda

  Apie mokytojus gerai arba nieko.Puikiai matau kokie vaikai ateina į mokyklą.Kurie ateina mokytis,tie mokosi,kurie ateina laisvalaikį praleist irgi matosi.Paskui prasideda priekaištai.Tai vat mielieji mokykim vaikus nuo kūdikystės pagarbos,įsiklausymo,ir visų kitų reikaliukų,kad nebūtų priekaištų.Tėveliai pinigą vejasi,o vaikai auga patys sau.

  Prieš mėnesį
 • Ištrauka iš komentaruose nurodyto straipsnio

  Nuoroda

  "Mūsų vaikams nuo pat kūdikystės kemšama į galvą, kad jie yra Visatos centras, o gyvenimas yra vienas didelis nesibaigiantis malonumas be jokių pastangų. Pamokėlės žaidimų forma... Paskui amžini verkimai, kad pasenę mokytojai neįdomiai ir neaktualiai dėsto medžiagą. Bet matematikos vadovėlis, dovanokit, ne erotinis romanas ir ne kompiuterinis žaidimas, kad būtų įdomus paaugliui. Mokslas – tai darbas, kryptingas, nuoseklus darbas. Uždavinius mokomasi spręsti ne žaidimo, o sprendimo būdu. Pastangų būdu. Žodžio „reikia“ iš žodyno dar niekas neišbraukė".

  Prieš mėnesį
 • Į 'kva kva' atsakymas

  Nuoroda

  Tikrai taip- ir čia nereikia kaltų ieškoti! Gaila, kad vis kai kuriuos tas nelemtas pavydas griužia - tai mokytojų amžius, tai darbo metodai,...o kur pačių mokinių pastangos,noras, motyvacija,..?

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Kad liko mokytojai pensininkai ,valydoliai ,ką jie išmokins
  ??

  Prieš mėnesį
 • Marytė

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Kažkada ir pats būsi validolis ir pensininkas,taip,kad...........

  Prieš mėnesį
 • Marytė

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Kažkada ir pats būsi validolis ir pensininkas,taip,kad...........

  Prieš mėnesį
 • Deja

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Mokytojas moko, o išmokti reikia mokiniui pačiam.Be sunkaus darbo, kantrybės ir pastangų mokytojas negalės "išmokinti", ypač tokių, kurie net žodžio "validolis" nemoka parašyti be klaidų.

  Prieš mėnesį
 • o gal

  atsakymas į: Deja Nuoroda

  pavardint reikia tuos "mokytojus" kurie nusipelne .

  Prieš mėnesį
 • Julija

  atsakymas į: o gal Nuoroda

  Prašom

  Prieš mėnesį
 • Julija

  atsakymas į: o gal Nuoroda

  Pršom

  Prieš mėnesį
 • Baisu

  atsakymas į: o gal Nuoroda

  Mokiniai laikė egzaminus, o ne mokytojai.Kai išlaiko gerai egzaminą, tai mokinio nuopelnas, o kai neišlaiko, tai mokytojas"kaltas". Mokykitės, o ne mokytojų nuopelnus skaičiuokite.

  Prieš mėnesį
 • jo, jo

  atsakymas į: Baisu Nuoroda

  ir dar uz sedejima ir tik uz sedejoma mokytojams algas pakelkim. dar geriau butu jog isvis i darba eit nereiktu, namie pasedejai ir pinigai saskaitoje

  Prieš mėnesį
 • Nuomone

  Nuoroda

  Pinigu skaičiuot nereikia - naudojasi kortelėm ,o uk vištas pešt reikalinga anglų kalba .todelir svarbiau jaunimui anglų mokėt ,nes palieka ašarų pakalnę,o vakdžiaźmogiams toliau nedašunta ,kaip sulaikyt nutekančias źinias jaunų źmonių .Valstybe pati naikinanti savo tautą,turėtų bū teisiama tautos linčo .

  Prieš mėnesį
 • kol mokyklose bus pirmiau mokinių teisės, o tik po to pareigos mokintis, kol mokytojas negalės parašyti mokiniui nepatenkinamo pažymio ir palikti antriemms metams, kol direktoriai bijos dėl savo "imidžo", tol mokyklose ir bus bardakas... O šiaip pigios ir nekvalifikuotos darbo jėgos (pigių vergų) auginimo programa mokyklose vykdoma nuostabiai - dar ir patys tėveliai bei supermamytės padeda ... :)

  Prieš mėnesį
 • KOL...

  Nuoroda

  Kol senos "perdylos"(senjorės/senjorai) tupės mokyklose,nesvarbu kad jų laikas jau seniai praėjęs mokyti jaunąją kartą,kad tik daugiau pinigų susižerti-tol taip bus dar ilgai...kada joms/jiems bus GANA?O gal gobšumas užtemdė BLAIVŲ PROTĄ???

  Prieš mėnesį
 • Tai bent lygis...

  atsakymas į: KOL... Nuoroda

  Kai mokinys mokosi, mokytojo amžius įtakos neturi. O kai nieko nedaro, tai tada ieško kaltų.Gal pradėkim nuo savęs.

  Prieš mėnesį
 • Taigi paprasta. Kodel neislaike matematikos? Ogi todel, kad matematika yra mokslas ir sudo ten nepamalsi. Taip pat ir fizika ir dar keli dalykai. Visa kita triedalai. Gebejimas trydalioti pas dauguma zmoniu yra igimtas ir pastangu moksliniu nereikalauja.

  Prieš mėnesį
 • .

  atsakymas į: o Nuoroda

  užskaitau, dešimtukas...

  Prieš mėnesį
 • ne viena karta sakiau

  Nuoroda

  jog kazkur problema yra. Jei problema mokiniuose, tai kodel tokie kurie nsimoko ppuola i gimnazija, kodel profesinei juos moko vidurinio issilavinimo, tad tikriausiai problema ne juose - o yra mokytojuose, nes jie nenori, gal nesugeba isaiskint destomo dalyko. PVZ vaikia biliunkeje buvo vidutiniokai, o aukstases pabaige su pagirimais, o mokytoju numyletiniai desimtukininkai, isvis nesugebejo baigti

  Prieš mėnesį
 • Morka

  Nuoroda

  Tai yra sistemos pasekmės- dėdžių ir tetų su dideliu darbo stažu sprendimų pasekmė.

  Prieš mėnesį
 • Laisvė

  Nuoroda

  Dabar naujos tradicijos švietime. Gali nesimokyt, turėti neigiamą pažymį trimestuose, metiniame, tačiau egzaminą gali laikyti.Tai žmonės ir bando laimę.

  Prieš mėnesį
 • Stase

  Nuoroda

  Mokytis nenori.o gero įvertinimo nori.matematikoje stebuklų nenūna.reikia mokytis.mokytis.o ne žaisti su telefonu per pamokas.

  Prieš mėnesį
 • Speccialistas

  Nuoroda

  kai iš 10 neišlaiko 4... gal labai vaikai negabūs?

  Prieš mėnesį
 • Gabumų užtenka

  atsakymas į: Speccialistas Nuoroda

  Per matematikos pamokas reikia mokytis, o ne pramogauti.Mokykla-darbo vieta, o ne laisvalaikio ir praamogų parkas.

  Prieš mėnesį
 • Už tai

  Nuoroda

  anglų super rezultatai.

  Prieš mėnesį
 • Klausimas.

  Nuoroda

  Koks Anykščių pedagogų amžiaus vidurkis? Šiaip įdomu.

  Prieš mėnesį
 • Susiskaičiuok

  atsakymas į: Klausimas. Nuoroda

  Jei moki matematiką,tai vidurkį susiskaičiuosi.Tai pirmyn....

  Prieš mėnesį
 • to klausimas

  atsakymas į: Klausimas. Nuoroda

  Tamsta domina patirtis ? Gaila, kad nesugebate teisingai patikti Jūms rūpimą klausimą...:)

  Prieš mėnesį
 • T.L.

  Nuoroda

  O ką čia manyti, rezultatai kalba patys už save.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Angliškai dabartis jaunimas išmoksta, o va skaičiuot nelabai...

  Prieš mėnesį
 • mmm

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Kai bus tiek dėmesio skiriama matematikai kaip anglų kalbai, tai ir rezultatai pagerės.Vien žaisdami kompiuterinius žaidimus išmoksta angliškai, o matemtikos išmokimui kompiuteris nepadeda.Kiek savaitinių pamokų matematikai ir kiek anglų kalbai?Matematikos pamokose mokiniai turi būti skiriami į grupes.

  Prieš mėnesį
 • Kū kū

  Nuoroda

  Nuseno pedagogai Anykščių!

  Prieš mėnesį
 • Na ir kas

  atsakymas į: Kū kū Nuoroda

  Jei tingi ir nesimokai, koks skirtumas kokie pedagogai.Beviltiškiems lieka tik 'ku kū"...

  Prieš mėnesį
 • kva kva

  atsakymas į: Kū kū Nuoroda

  O kai kurie vaikučiai taip ir lieka neužaugę - amžini pradinukai su protinio neįgalumo sindromu...

  Prieš mėnesį