2020-08-06

Ieškos kaltų

Anykščių rajono vadovai šią savaitę susitiko su dešiniojo Šventosios kranto projektą atlikusiu rangovu UAB "Jungtiniai projektai" atstovais. Dalis naujojo tako nusiteikusi keliauti į Šventosios upę - smenga asfalto danga, išsiklaipė grindinys, tarp grindinio ir bortelių platėja plyšiai.

 

Pasak Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus, dėl dalies broko rangovai nesiginčija, tačiau, "kur asfaltas ir grindinys linksta", rangovai aiškina, kad tai ne jų, o projektuotojų klaidos.

Meras "Anykštai" dėstė, jog teks užsakyti ekspertizę, per kurią būtų nustyta dėl kieno klaidų dešiniojo Šventosios kranto projektas atliktas rusišku stiliumi.

Plačiau - "Anykštoje".

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu va

  Nuoroda

  Taip ir vėl sarmatą savas savam padarė. Kažin kodėl meras ir vicemeras nesinaudoja savivaldybės spaudos atstovo funkcijomis, o pasileidžia į kalbas tiesiai su žiniasklaida, nefiltruodami to ką sako. Ar čia tokie svarbūs nori pasirodyti ar atvirkščiai- kvailoje padėtyje atsidurti?

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha !

  Nuoroda

  Pats gražiausias ir vertingiausias Anykščių pastatas - bažnyčia - suprojektuota ir pastatyta ruso: architekto Nikolajaus Andrejevo.

  Prieš mėnesį
 • Rusiškas stilius Anykščių statybose

  Nuoroda

  Nikolajus ANDREJEVAS
  Gimimo data: 1856-00-00
  Gimimo vietovė: Rusija
  Trumpai:
  Inžinierius, architektas
  1876–1881 m. studijavo Sankt Peterburgo (Rusija) Civilinės inžinerijos institute.
  Nuo 1891 m. iki gyvenimo pabaigos N. Andrejevas dirbo Kauno gubernijos statybų skyriuje. 1891–1894 m. jis buvo šio skyriaus architektas, 1894–1911 m. – Kauno gubernijos inžinierius – statybų skyriaus vadovas. Jo iniciatyva Lietuvoje buvo pastatyta daug originalių neogotikos stiliaus pastatų.
  N. Andrejevas ir pats parengė daug įvairios paskirties pastatų, tarp jų – nemažai bažnyčių projektų.
  Svarbiausi N. Andrejevo architektūriniai projektai:
  1891 m. – Kauno miesto ligoninės projektas, pritaikant pranciškonų vienuolyno patalpas ir išplečiant jas dviem naujais korpusais.
  1894 m. – "Minervos" fabriko kontoros pastatas Kaune, Vytauto pr. 24.
  1896 m. – J. Pikerio namo Kaune rekonstrukcija (nuo 1902 m. – Dominyko Venckausko viešbutis ir restoranas "Versalis"), vyno sandėliai Kaune, Gruodžio g. 19 ir 21.
  1897 m. – Kauno gubernijos valdybos rūmai Kanto g. 23, Raudonojo kryžiaus draugija bei ligoninė, pritaikant Adomo ir Benitos Jacevičių namus bei naujai suprojektuotą dviaukštį pastatą, S. Lejanseno namas Kaune, Laisvės al. 99.
  1897–1903 m. – Skirsnemunės (Jurbarko r.) Šv. Jurgio bažnyčia.
  1898 m. – D. Ritenbergo namo naujas korpusas Kaune, S. Daukanto g. 15, liuteronų bendruomenės namas Kaune.
  1899 m. – Liaudies namų rekonstrukcija Kaune, Šv. Gertrūdos ir Mapų g. kampe, viešbutis ir restoranas "Metropolis" Kaune.
  1899–1909 m. – Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia.
  Apie 1900 m. – namas Kaune, Laisvės al. 15, su prabangiu 9 kambarių butu antrame aukšte, namai Kaune, Laisvės al. 30 ir 72, Vilniaus g. 72, V. Putvinskio g. 42.
  1901 m. – Medingėnų (Plungės r.) Švč. Trejybės bažnyčia.
  1902–1904 m. – Viešintų (Anykščių r.) Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia.
  1902 m. – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros projektas (statyba pradėta 1908 m., baigta apie 1933 m.).
  1905–1907 m. – Pliusų (Breslaujos r., Latvija) bažnyčia.
  1908–1915 m. – Lygumų (Pakruojo r.) Švč. Trejybės bažnyčia su 75 metrų aukščio bokštu, laikoma geriausiu šio projektuotojo kūriniu (suprojektuota 1902 m.).
  1896–1904 m. N. Andrejevas atliko autorinę priežiūrą, statant naują Gruzdžių (Šiaulių r.) Švč. Trejybės bažnyčią, 1906–1911 m. – statant naują Salantų (Skuodo r.) Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.
  Jis taip pat prižiūrėjo kitų XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios neogotikinių bažnyčių statybą Lietuvoje – daugiausia tų, kurias projektavo švedų kilmės architektas Karlas Eduardas Strandmanas, kuris, būdamas užsienietis, neturėjo teisės prižiūrėti statybą.
  Mirė 1911 m. Kaune.

  Prieš mėnesį
 • nuo

  Nuoroda

  kada meras už tokius "šudniekius" atsakingas pasidarė ar dirba ne savo darbą ?

  Prieš mėnesį
 • Karamba Bliamba !

  atsakymas į: nuo Nuoroda

  Nuo tada, kai iš komunisto tapo konservatoriumi :)

  Prieš mėnesį
 • Stebėtojas

  atsakymas į: nuo Nuoroda

  gal tokiu būdu nori pasiviešinti, kad rūpinasi miestelio reikalais. Gal ir poną Gebiamą Sergejų į talką pasikvies, kad į įvertintų savo eksperto akimi kas čia tą š... mala. Matomai būdamas mero pavaduotoju, kai vyko statybų darbai, neturėjo galimybės susipažinti nei su projektine dokumntacija, nei su darbų vykdymo eiga vietoje.Gal ir tada kažkas pasakė- " nesikišk"?!

  Prieš mėnesį
 • Angelė pragaro merga!

  atsakymas į: Stebėtojas Nuoroda

  O kiek nuostolių patyrė vairuotojai, kai tu, Donce, stebėjai sankryžą? Kitų klaidas lengva komentuoti

  Prieš mėnesį
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: Angelė pragaro merga! Nuoroda

  Politinio pasitikėjimo poste būnant ne ką veiksi. Kur paliepia ten ir bėga tiek patarėjai, tiek ir kiti veikėjai, pakliūvę į postus per partijų sąrašus :). Keičiasi tik varovai vietomis ..., o viskas kartojama

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Chi- chi- chi Nuoroda

  Žmoniškumo reikia kiekvienam poste...

  Prieš mėnesį
 • Ekonomistė

  Nuoroda

  Čia ir prasideda neūkiškomo paroda. Paprastai statybų užsakovas turėjo perduoti objektą eksploatuoti ir prižiūrėti atestuotai įmonei, kuri padtebėjus statybos darbų defektus ar broką turėjo informyoti savivaldybės administraciją, o ši kviesti rangovą pagal garntinius įsipareigojimus, nimatytus rangos darbų sutartyje. Rangovui nepašalinus defektų po pranešmo per nurodytus terminus nuostolius prisiteisti. Ko dabar ieškoti už biudžeto pinigus su ekspertais, kai nekaltumas iš rangovo pusės neįrodytas. Tai jie tegu samdo ekspertus dėl savo darbų kokybės įrodymo. Nebent pats užsakovas yra leidęs vykdyti darbus nesilaikant techninio projekto ar technologinių sąlygų.
  Susidaro nuomonė, kad savivaldybė nežino savo teisių arba spekuliuoja situacija dėl papildomų paslaugų pirkimo, kas jau yra būdinga Anykščių savivaldybės praktikoje. Arba spauda tikros situacijos neviešina dėl nežinomų priežasčių.

  Prieš mėnesį
 • Nereik ieskot

  Nuoroda

  Tubis tubis ir dar kart tubis

  Prieš mėnesį
 • augis

  Nuoroda

  ir i-ssidave kas prie dusios-visi Anyksciai tuo stiliumi pastatyti

  Prieš mėnesį
 • rekvizitai www

  Nuoroda

  Kadangi vienas teisiamas žmogus viešai sako, kad į viešuosius pirkimus nesikiša, tai žemiau pateikta informacija nėra joks garbės ir orumo įžeidimas.
  Minėtos firmos pagrindiniai užsakovai
  Pirkėjai:
  (pagal sutarčių sumas)
  Vilniaus miesto savivaldybės administracija 8 789 221 €
  Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 6 273 110 €
  Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė "Aras" 3 024 006 €
  Anykščių rajono savivaldybės administracija 1 202 619 € ...

  Prieš mėnesį
 • Staraveras

  Nuoroda

  Paaiškinkit merui, kad tie Anykšiai, kurie pastatyti prieš 100 ir dar daugiau metų rusišku stiliumi stovi ir dabar . Tai ir geležinkelio stotis ir siaurukas ir cerkvė ir dvaro pastatai net bažnyčia prie rusų Caro statyta. Taigi nereikia savo pažįstamų sovietų ir komunistų prilyginti prie visų rusų!

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  Nuoroda

  O prie upės Anykštos pažiūrėjo, kaip atrodo takas ar kelias, nežinau kaip pavadinti? Jau kažkas pradėjo ardyti...

  Prieš mėnesį