,,Paskutinį skambutį“ virtuliai šventę Lietuvos abiturientai turės normalias išleistuves. Penktadienį atestatai bus įteikti Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos abiturientams, šeštadienį juos gaus Jono Biliūno gimnazijos abiturientai, o Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazijoje bei Kavarsko daugiafunkciame centre išleistuvės vyks kitą savaitę.

 

Apibendrinant brandos egzaminų rezultatus, anykštėnai šiemet turi kuo džiaugtis: mūsiškiai gavo net 9 šimtukus. Tiesa, po matematikos egzaminų rezultatų paskelbimo turėjo būti daug verkiančių.      

Net 40,5 proc. Anykščių rajono abiturientų neišlaikė valstybinio matematikos egzamino. 38,2 proc. laikiusių gavo nuo 16 iki 35 balų, 19,1 proc. - nuo 36 iki 85 balų ir vos 2,25 proc.(du abitutientai) - nuo 86 iki 99 balų.

Iš pirmo žvilgsnio, anykštėnų matematikos egzamino rezultatai yra žiaurūs, tačiau nuo bendrų Lietuvos rezultatų jie nedaug skiriasi. Iš 15 tūkst. matematiką laikiusių Lietuvos dvyliktokų egzamino neišlaikė beveik 5 tūkst., taigi trečdalis.

Lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 9,6 proc. Anykščių abiturientų (Lietuvoje - 10,8 proc.), anglų kalbos egzamino neišlaikė 0,94 proc. anykštėnų (1 abiturientas). Šalyje šio egzamino neišlaikė 1,05 proc. abiturientų. Vienas anykštėnas neišlaikė ir fizikos egzamino.

Kitus valstybinius egzaminus išlaikė visi juos laikę anykštėnai.

Žvelgiant į rezultatų lentelę, gražiausiai atrodo anykštėnų anglų kalbos egzamino rezultatai - 24,5 proc. mūsiškių gavo nuo 86 iki 99 balų, o 3,8 proc. (4 abiturientai) - 100 balų. Tačiau, kaip ir valstybinio matematikos egzamino, ir anglų kalbos egzamino anykštėnų rezultatai iš esmės nuo Lietuvos tendencijų nesiskyrė.

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kam reikia skaičiuit ?

  Nuoroda

  Svarbu angliškai susikalbes fabrikuise ,nes apklausa rodo kad virs 80 % išvyks iš Lietuvos .Ar tokia išsvajota Laisvė ?

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  europai reikia pigiu vergu ,nieko tokio

  Prieš mėnesį
 • pritariu

  atsakymas į: pamąstymui Nuoroda

  puikus straipsnis

  Prieš mėnesį
 • Mokytoja

  Nuoroda

  Čia dar labai geri rezultatai po valstiečių valdymo. Pedagogų kalvė edukologinis universitetas sugriautas, reformos dėl reformų, kurios vykdomos mokyklose, įneša chaosą. Kol kas viskas laikosi ant mokytojų entuziazmo, mokytojų, kurių jau pradeda jaustis trūkumas. Ateitis nusimato liūdna.

  Prieš mėnesį
 • Red.

  Nuoroda

  Juozo vardu rašo stukačius ančiukas. Nepakliukit į jo provokacijos pinkles

  Prieš mėnesį
 • Ii

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Isimylejot ir meilė be atsako... Akivaizdu.

  Prieš mėnesį
 • Susirūpinęs

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  "Anykštai" garbės nedaro, kad, turėdama administratoriaus įgaliojimus, ji nesutramdo nuolat provokacinius komentarus Juozo vardu rašantį Vaičiūną.

  Prieš mėnesį
 • Ats.

  atsakymas į: Susirūpinęs Nuoroda

  Dėl tamstos tai reikėtų susirūpinti, nes pažeidžiate asmens duomenų apsaugos įstatymą.

  Prieš mėnesį
 • anykstenai

  Nuoroda

  jei prastai isdestomas dalykas vaikai nesupranta mokytojai dirba koraprtytoriais jiems gerai o vaikams?mokytojai reikalauja atlyginimu o palieka vaikams ypac per karantina dirbti vieniems nei pasitarti nei pabendrauti.Kas kalti? ? ?

  Prieš mėnesį
 • Algimantas

  Nuoroda

  kaip visada...jei rezultatai prasti, ieškomi kalti ir kariami šunys...jei geri, tuomet kaltų nėra...sudėkite krūvon viską (corona, kai kurių vaikų ir tėvų abuojumą) ir palyginkite rajono rezultatus su Lietuvos... anei blogiau, anei geriau....Matiekos egzamino rezultatai blogesni...tai gal iškart kaltinkime rajono gimnazijų matematikos mokytojų darbą ? Vienareikšmiškai realu būtų stengtis prastą situaciją gerinti..tarkim...matematikos mokyti klasėse po 20 vaikų...Tačiau tai iš fantastikos...

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone paskelbti abituriantų egzaminų rezultatai rodo Anykščių rajono savivaldybės švietimo skyriaus ir švietimo pagalbos tarnybos prastą veiklos vertinimą. Aišku, daug ką galime nurašyti užklupusiai pasaulinei pandemijai ir nuotoliniams užsiėmimams šių metų pavasarį, bet juk matematikos neišmokinsi per 2 mėnesius, čia visas pagrindinės ir gimnazijos mokymo kursas atspindimas. Išvada viena: mokyklose ruošiama emigracijai tinkama darbo jėga, mokanti susikalbėti angliškai.

  Prieš mėnesį
 • Aha, tikrai,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Jei Anykščių rajone didžiausias Lietuvoje pencinykų procentas, tai ilgametis sodros darbo brokas, privedęs iki tokio rajono susenimo. Kažkoks senas komunystas juozas ilgus metus bezdėjo ir, tipo, blogai dirbusiai rajone ir pencinykus dauginusiai, įstaigėlei vadovava....

  Prieš mėnesį
 • Ats.

  atsakymas į: Aha, tikrai, Nuoroda

  Visų pirma nelyginkite Valstybinės institicijos su savivaldybės administracijos skyriais ar jos kontroliojamom įstaigom.
  Antra, prisiminkite kad visi amžnai nebūna jauni ir galintys 100% save atiduoti darbui. Taigi Sodra rūpinadi ne tik pensininkų aprūpinimu užsitarnautomis pencijomis, bet ir nedarbo išmokomis dėl ligos ar vaiko priežiūros. Beje, kai ištinka liga visi prisimena, kad yra sodra, kuri išmokės vidutinio atlyginimo darbo užmokesčio dalį.

  Prieš mėnesį
 • taip juozai

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Šveitimo skyriais vedėja buvo Tubio sąraše.

  Prieš mėnesį
 • Nesamonė

  Nuoroda

  Reikia mokytis, o ne su mobiliakais žaisti, nueikit į pamokas ir pasižiūrėkit kaip jūsų vaikai "atidžiai" klauso ir stengiasi užduotis spręsti. Namų darbų daryti nereikia, tipo vaikams per daug.

  Prieš mėnesį
 • Anupras

  Nuoroda

  feisbukuose instagramuose prasitrynus nelabai ką galima išmokt...

  Prieš mėnesį
 • Mama

  Nuoroda

  Matematikos pamokose klases reikia skirti į grupes, kaip užsienio k. pamokose. Neįmanoma per 45 min. Trisdešimčiai vaikų temą išaiškinti taip, kad dauguma suprastų, nes dažnai reikia individualaus paaiškinimo. Karantino metu, kai buvo galima pamokų įrašus pasižiūrėti kelis kartus, daugelis vaikų puikiai suprato temas.

  Prieš mėnesį
 • Alvis

  atsakymas į: Mama Nuoroda

  Ko Njjole tokia tyl

  Prieš mėnesį