Savaitgalį jau 14-ąjį kartą Anykščių šventėje surengtas tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Kiekvieną kartą jis traukia žmonių dėmesį spalvingais kūriniais, buria bendruomenes, skleidžia žinią apie Anykščių kraštą Lietuvai. Tačiau vis dažniau pasigirsta pastabų, kad floristinis kilimų konkursas pribrendo pokyčiams.
"Anykšta" teiravosi pašnekovų, ką jie mano apie floristinių klimų konkursą, tolimesnes jo perspektyvas.

 

Kęstutis INDRIŪNAS, Anykščių rajono tarybos narys, architektas:

- Manau, kad su floristiniu kilimų konkursu yra viskas gerai.Labiausiai gerbtinas konkurso dalyvių darbas, o skonį kiekvienas turi skirtingą.Šiemet mačiau porą kilimų, kurie ir man labai patiko.
Ar floristiniai kilimai puošia miestą, čia jau kiekvieno skonio ir išsilavinimo reikalas.Aš, kaip architektas, galiu prisikabinti prie kiekvieno floristinio kilimo, bet žmonėms, manau,jie patinka.
Ar galėtų floristinius kilimus konkurse kurti profesionalai? O kiek jų yra ir paaiškinkite, kas jie tokie?
Negali būti 20 originalių floristinių kilimų, tačiau kiekvienais metais vienas kitas būna labai originalūs. Aišku, dauguma jų yra vidutinio lygio, bet negali visi būti "super".
Manau, kad žmonėms reikia leisti kurti.Kiekvienas kuria, kaip supranta.Dar neaišku, kas geriau sukurtų floristinį kilimą - ar tas žmogus, kuris konkursuose dalyvauja jau eilę metų, ar profesionalas architektas ar tapytojas.
Konkurso vieta, formos - tai tik smulkmenos.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Juozapėlis

  Nuoroda

  Labai palaikau Kęstučio mintis. Visada palaikau. Labai gražus vyriškis. Labai gerai supranta kad visiems reikia leisti kurti. Ot gražus rajonas būtų. Žmonės žino kaip geriau, ne kokie ten archytektai atsiprašant. Ne tik šituos kilimus reikia leisti, viską sakyčiau. Būt tikrai gražiau.

  Prieš 12 mėnesių
 • Hm

  Nuoroda

  Ir gražus, ir protingas tas Indriūnas. :)

  Prieš 12 mėnesių
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Galėtų valdantieji sustart ir vitoj buvusio valstiečio paskirti patarėju šį poną

  Prieš 12 mėnesių
 • Nu jooo,

  atsakymas į: Gyventojas Nuoroda

  Gal išdurnėjai per pilnatį

  Prieš 12 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Nu jooo, Nuoroda

  Bijot?

  Prieš 12 mėnesių