Savaitgalį jau 14-ąjį kartą Anykščių šventėje surengtas tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Kiekvieną kartą jis traukia žmonių dėmesį spalvingais kūriniais, buria bendruomenes, skleidžia žinią apie Anykščių kraštą Lietuvai. Tačiau vis dažniau pasigirsta pastabų, kad floristinis kilimų konkursas pribrendo pokyčiams.
"Anykšta" teiravosi pašnekovų, ką jie mano apie floristinių klimų konkursą, tolimesnes jo perspektyvas.

 

Jurijus NIKITINAS, Anykščių rajono vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos administravimo vadovas:

-Konkursas keičiasi, šiemet mačiau ne tik floristinius kilimus, bet ir floristines kompozicijas.Gal pinti floristionius kilimus tiems patiems dalyviams ir pabosta, bet pastebėjau, kad šiemet atsirado ir naujų.
Bendruomenės floristiniam kilimų konkursui kartu ruošiasi, kartu dirba, tai neabejotinai prisideda prie bendruomeniškumo skatinimo.Bendruomenės dažniausiai suburiamos per kažkokius bendrus darbus, renginius, planavimus.
Floristiniai kilimai, mano manymu, jau tapo neatskiriama Anykščių dalimi.Dalyvių skaičius konkurse kasmet išlieka panašus, jų būna apie 20, gal tik šiemet koronavirusas kai kam sujaukė planus.
Šeštadienį, per miesto šventę, visą dieną buvau netoliese Vyskupo skvero ir savo akimis mačiau, kaip floristinius kilimus apžiūrinėja tikrai labai daug žmonių.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nejuozas

  Nuoroda

  Manau Anykščiuos galima pradėt centralizuotai ir organizuotai švęst juozines nes daug Juozų ,daug pseudo Juozų ,visur totaliai vien Juozai:)

  Prieš 12 mėnesių
 • Ats.

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  Ir įregistruoti "Juozo" asiciaciją, ginančią anykštėnų interesus nuo valdiškų obuolinių bei atsverti prieš visų savų obuolių ir obelų organizacijas, valdovų klubus ir t.t.
  Taigi visi Juozai vienykitės be pykčio už Anykščius!

  Prieš 12 mėnesių
 • Nejuozas

  atsakymas į: Ats. Nuoroda

  Tai kad visą gyvenimą pats valdžioje buvo koks iš jo gynėjas:):):)

  Prieš 12 mėnesių
 • Juozas #

  atsakymas į: Nejuozas Nuoroda

  Svarbu teisingą vėliavą į rankas įduoti ir kamanas uždėti, kad suvaldyt galėtų kiti juozai. Taip tai juo naudojasi įvairūs favoritai, kurie vėluau tik asmeninius reikalus per politinę valdžią susitvarko.

  Prieš 12 mėnesių
 • Chi- chi- chi

  Nuoroda

  Nesusilaikai, Juozuk, vis su savo trigrašiu :)

  Prieš 12 mėnesių
 • koks protelis

  Nuoroda

  toks ir supratimas,nera ko stebetis

  Prieš 12 mėnesių
 • Kaimietis

  atsakymas į: koks protelis Nuoroda

  Ką ča pakomentavote nieks nesuprato:)

  Prieš 12 mėnesių
 • Red.

  Nuoroda

  Juozo vardu parašė žinomas, moralę praradęs veikėjas vardu ančiukas Donaldas. Tegul jam būna lengva duonelė!

  Prieš 12 mėnesių
 • Jonas

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Duok per galvą stukačiui ir nustos šūdą malt... Pasiskųs- mentai dadės

  Prieš 12 mėnesių
 • BRK

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  kam į šūdą rankas kišti

  Prieš 12 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: BRK Nuoroda

  KAI DAR NEIŠTRAUKTOS?

  Prieš 12 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Mūsų rajono kultūros renginių strategiją diktuojantys savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai neįžvelgia vietinių bendruomenės atstovų dalyvavime kultūrinio turizmo vystymo. Bendruomenės, neturėdamos veiklos pripažinimo šioje srityje, veikia ksip mėgėjai ir nepritraukia nei nacionalinio, nei užsienio lankytojo į lokalios reikšmės renginį.
  Antra- bendruomenėms kaip juridiniams vienetams vertėtų, turinčioms gabių atitinkamo veiklos srities žmonių, vertėtų tą veiką įforminti ir pasinaudojant Anykščių vietos veiklos grupės administruojamais kvietimais dėl paramos, sukurti kažkokią su floristika susijusią paslaugų veiklą, kuriomis galėtų pasdinaudoti už atitinkamą atlygį ir kiti anykštėnai ar mietą puošianti savivaldybės samdoma įmonė ar tokias paslaugas užsisakytų kūltūros įstaigos mgėliųmverslo ir paslaugų įstaigos ir augalų grožio mėgėjai.
  Trečia-tarptautinio renginio, kūriuo bandoma paversti floristinių kilimų konkursą Anykščiuose organizavimas reikalauja didesnės renginio biudžeto sąmatos. Taigi nuo didesnių apyvartų didesnis ir uždarbis organizatoriams, kurie paprastai būna be konkurso savivaldybės įstaiga. Visi savi, savo interesus siekia įgyvendinti savos komandos ir susitarimo būdu, o ne laisvos konkurencijos ir konkurso dėl organizacinių paslaugų teikimo principu.
  Gražios ir šiltos dienos visiems.
  #J#

  Prieš 12 mėnesių