Savaitgalį jau 14-ąjį kartą Anykščių šventėje surengtas tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Kiekvieną kartą jis traukia žmonių dėmesį spalvingais kūriniais, buria bendruomenes, skleidžia žinią apie Anykščių kraštą Lietuvai. Tačiau vis dažniau pasigirsta pastabų, kad floristinis kilimų konkursas pribrendo pokyčiams.
"Anykšta" teiravosi pašnekovų, ką jie mano apie floristinių klimų konkursą, tolimesnes jo perspektyvas.

 

Daiva GASIŪNIENĖ, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja:

- Manau, kad floristinių kilimų konkursas Anykščiuose galėtų būti ir toliau tęsiamas, ne būtinai kiekvienais metais, bet norėčiau, kad šis konkursas virstų į rimtesnį produktą. Į konkursą būtų galima pakviesti profesionalius floristus iš tarptautinės arenos. Konkurse nebūtinai reikėtų pinti floristinius kilimus, galima kurti parodomuosius daržus-sodus. gali būti teritorijų, kur šie darbai galėtų likti ir ilgesniam laikui.
Aš visada pasisakau už progresą.Reikia žiūrėti į priekį.Žinoma, matosi, kad į floristinių kilimų kūrimą dalyviai kasmet įdeda vis daugiau pastangų. Manau, kad floristinių kilimų pynėjų komandose labai reikėtų ir architekto rankos.
Mano nuomonė apie floristinių kilimų konkursą yra dvejopa. Flrostiniai kilimai yra laikini kūriniai, todėl jų kūrėjai patys nusprendžia, kaip pateikti savo kūrinį. Bet labai norisi profesionalų dalyvavimo. Mes turime apsispręsti, kokią žinią apie floristinių kilimų konkursą ištransliuoti.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Vairuotojas

  Nuoroda

  Floristiniai kilimai yra saviveiklinis menas- tokia yra šio žanro mėgėjų iniciatyva. Kokia gali būti kalba apie finansavimą...

  Prieš 10 mėnesių
 • pasiulymas

  Nuoroda

  davai Daivut, inicijuok profesionalu konkursą... pažiuresim kiek tam pinigu reiks. jei vieman kilimui padaryt skiriama iki 100 eur. tai abejoju kokiu profų galima prisišaukti. Jei kilimu biudzetas butu daugiau nei dabartinis, tai ue profai atvažiuotu.
  Džiaugtis reikia bendruomenemis kad jos nepailsta ir dalyvauja. O del grožio... nesuginčijama. vieniems šiemet miesto gelynai super kaip ir man, kiriems... baisuma.

  Prieš 10 mėnesių
 • Tai

  Nuoroda

  Jei dalyvautų profesionalai būtų gerai, bet daug jų nebūtų - taigi konkursas irgi nevyktų, nebent juos pasikviesti miesto papuošimui. O čia jau daug kainuotų... Gražūs ir bendruomenių darbai, gal kai kurie ir nėra tobuli, bet į juos įdėta daug darbo ir širdies.

  Prieš 10 mėnesių
 • skaitytoja

  Nuoroda

  tada jau ne konkursas kaip gali but vienam lygmeni tarptautiniai profesionalai ir kaimo bendruomenes t.y. megejai dziaukites kad dar dalyviu atsiranda ar isivaizduojat kiek reikia idet darbo kiek valandu subrandint ideja suderint augalus ir tik vargani 100 euru

  Prieš 10 mėnesių
 • ???

  Nuoroda

  Ar vedeja gali mazdaug pasakyt ,kiek pasikvietus profusi kainuotu rajono biudzetui.?

  Prieš 10 mėnesių
 • Antanas

  Nuoroda

  Profesionalu anchitektu komandai reikalingos lešos.Gal galėtumėt organizuoti jų paieška !!!

  Prieš 10 mėnesių
 • R.Gižinskas

  atsakymas į: Antanas Nuoroda

  Tikrai pritariu gerb.Antano minčiai.Anykščiai tampa kioskų ir ,,šp,okiničių,, miesteliu...Taigi,ne komercinių architektų labai reikia...

  Prieš 10 mėnesių