Svėdasų bibliotekoje vyko kraštiečio Ričardo Gavenavičiaus tapybos darbų paroda. Neįprastai drąsus, ryškiaspalvis tapytojo žvilgsnis į supantį pasaulį, ypač į moteris, lankytojus stebina, glumina, jaudina, linksmai nuteikia...

 Iš prie pat Svėdasų prigludusio nedidelio Palaukiškių kaimo kilęs, šeštą dešimtį bebaigiantis savamokslis dailininkas R. Gavenavičius piešti pradėjo 2013 m., nuo 2017 m. savo darbus pradėjo rodyti ne tik pažįstamiems – atvėrė juos ir plačiajai visuomenei, ėmė aktyviai  rengti parodas. Svėdasuose eksponauota 18 aliejiniais dažais ant kartono nutapytų darbų, įvairaus dydžio ir formų - trikampių, žvaigždžių, netaisyklingų stačiakampių bei daugiakampių  rėmuose. Spalvų sodrumas, keistos pajautos, netikėti siužetų pasirinkimai stebina....
Žvelgia kosminės pajautos akis, kurioje atsispindi žieduota, besisukanti kaip vaikiškas vilkelis planeta. Tarp spalvotų kamuoliukų, tarsi visatoje švytinčių žvaigždžių, skrieja spalvinga, tiesiog atominė musė, ratu skriejantys besišypsančių, gyvenimu patenkintų moterų veidai, tarp pageltusių lapų įsitaisiusi  rudens grožio karalienė, šalia glaudžiasi kažkoks kibernetinis paveikslas, keli peizažai...
Krašto menininkų duoklė Svėdasams tapo jau įprastu reiškiniu. Kiekvienas  bando vis kitaip, tačiau vis panašiai – paveiksle galima atpažinti miestelio paveikslą, tarsi fotografo akimi pagautą žvelgiant iš ano Alaušo ežero kranto. Bažnyčios bokštai, spalvoti namai aplinkui, medžiai, dangus -  pamatyto grožio atspindys skaisčiame ežero veidrodyje. Atpažįstamas ir netolimo Adomynės dvaro vaizdelis, surandu ir Rokiškio bažnyčios bokštus. Jie tolumose, o pirmame plane, ant suoliuko besišypsanti moteris. Anot dailininko, - mielai pozuoti sutikusi viešnia iš Rygos. Daugybėje parodos paveikslų vaizduojamos moterys. Kai kurios visai apsinuoginusios – paroda trykšte trykšta spalvomis ir netikėtumais.

Raimondas Guobis

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kaimo Jurgis

  Nuoroda

  Svėdasuos sekmadienį bus blusturgis, tai bus galima nupirkti drabužių ir aprengti tą mergiotę iš Palaukiškių. Tiktai tas dailininkas ne taip nupiešė, proporcijos ne tokios. Mergina atrodo liesa, o užpakalis kaip storiausios moters. Iš karto matyti, kad tai dailininkas mėgėjas, savamokslis kaimo meninykas.

  Prieš savaitę
 • Branius

  atsakymas į: Kaimo Jurgis Nuoroda

  Mūsų miestelio aktyvysyė Jadzė jau pasirūpino. Dar kažkas ir pamaldas užsakė, kad žmonėms Dievas protų apšviestų, aišku jeigu jo dar neužnuodijo iki šiol patys savunoru.

  Prieš savaitę
 • Kažin

  Nuoroda

  koks tos gražios merginos adresas ir telefonas? Gal žinote? Mielai susipažinčiau. Labai gražiai atrodo. Daugiau tokių nuogalių parodykit visuomenei.

  Prieš savaitę
 • Kraštietis

  Nuoroda

  Nu tai va. Svėdasų biblioteka su "Anykšta" visam rajonui nuogų moters užpakalį atsuko, tai ko dar tikėtis, gal ir vyrų aktus parodysta. Žmonės sako turi būti lygybė.

  Prieš savaitę
 • cha

  Nuoroda

  Kokie čia dailininkai visi paliko. Greit ir vedęs paliks kaip tas lryto fanas.

  Prieš savaitę
 • Mm

  Nuoroda

  Visai faini darbai, pieskite patys,kazin ar sugebėsite,labai saviti ir visai įdomūs

  Prieš savaitę
 • Fui!

  Nuoroda

  Proimena pokario merų turguose pardavinėtus šedevrus su gulbėmis baloje, elniais ir pan.

  Prieš savaitę
 • nu

  Nuoroda

  botanikui patinka ???

  Prieš savaitę
 • Teisingai

  Nuoroda

  Jadze nupirks ryzų nuogybei mergos uždengti, o aš Svėdasų bažnyčioje užpirksiu Šv.. Mišias, kad tokių nuogalių dailininkas nebepaišytų, biblioteka parodose neberodytų, a Raimondas nebegarsintų per laikraščius.

  Prieš savaitę
 • Svedasu Jadze

  Nuoroda

  Negi Svedasys turgely nebėra kokių skepetų, kad nuogu užpakaliu un visą rajo raikia rodytis. Aisiu nupirksiu už 2€ ir pridengsiu nabagį plikų paliktų. Kas turit daugiau prisdėkit, aprengsma, kad nesušalt.

  Prieš savaitę
 • pirmiausia

  atsakymas į: Svedasu Jadze Nuoroda

  Tamsta ismokite bendrine kalba komentara parasyti.

  Prieš savaitę
 • gerai,

  atsakymas į: pirmiausia Nuoroda

  aš gi ne už pinigą rašau, o žmonėms savo nuomonį pasidalinu be jokio atlygio savo vietos tarime. Va tie, kurie profesionalai ir iš rašymo darbo pinigus uždirba, tegul ir rašo pagal bendrinės lietuvių kalbos taisykles. Žiūrėki tamsta savo daržo.

  Prieš savaitę