Liepos 25 dieną Budrių bendruomenės namuose atidaryta galerija „Pienė“. Pirmoji šioje galerijoje savo darbus eksponavo pedagogė, dailės mokytoja ekspertė, Budrių kaime gyvenanti Stasė Rulevičienė.

 Kai kuriems bendruomenės nariams sukėlė nuostabą galerijos patalpoje stovintis nematytas, didžiulis ir prabangus stalas su kėdėmis. Pasirodo, tai mokslininko, gamtininko  prof. dr. Audroniaus Vilko dovana  Budrių bendruomenei iš buvusio Lietuvos edukologijos universiteto Senato posėdžių salės. Prasidėjus restruktūrizacijai, kai kurie baldai iš aukštosios mokyklos buvo negailestingai išmesti į sąvartyną, o kai kuriems rasta nauja vieta.
Mokslininkas, prof. dr. A. Vilkas sveikinimo kalboje išreiškė apgailestavimą, kad nebeliko pedagogų kalvės – Lietuvos edukologijos universiteto. „Prie šio stalo buvo priimta daug gerų sprendimų. Kai kurie sprendimai galbūt galėjo būti kitokie. Skauda širdį dėl to, kas dedasi su švietimo sistema ir kas susiję su mokytojų rengimo klausimais, bet ne veltui sakoma, kad kai užsidaro durys, atsidaro langas. Tenebūnie viskas sunaikinta!“, – kalbėjo buvęs universiteto Senato pirmininkas, linkėdamas kuo geriausios kloties ir įteikdamas simbolinę dovaną – įrėmintus žodžius, kurie primins buvusį universitetą. A. Vilkas jame yra dirbęs katedros vedėju, fakulteto dekanu, ėjo profesoriaus, Senato pirmininko pareigas.
Į galerijos atidarymą atvyko Lengvosios atletikos asociacijos (toliau – LAA) prezidentas Danielius Kuprys. Jis kalbėjo apie menų ir sporto suderinamumą. „Turi būti ugdoma ne tik siela, bet ir kūnas. Jei kūnas bus silpnas, žmogus nesidomės nei menais, nei kitomis sritimis. Mes organizuojame tarptautines bėgimo varžybas, o Anykščių rajone, Šimonių girioje, organizuojame pėsčiųjų žygius „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Asociacijos prezidentas D. Kuprys kartu su viceprezidentu A. Maldūnu bendruomenės pirmininkui ir galerijos sumanytojui Valentui Gudėnui įteikė stiklinį aukurą su užrašu „Budrių bendruomenei Galerijos atidarymo proga 2020 m.“
Kavarsko klebonas kun. dr. Nerijus Vyšniauskas Budrių bendruomenę lygino su bičių aviliu, o bičių motinėlę simboliškai sutapatino su bičių tėvu V. Gudėnu. „Reikia džiaugtis, kad pavyksta įgyvendinti tokias naujas idėjas, pradedant nuo vizijos, o tada imantis konkrečių veiksmų. Turėsite puikią galimybę dalyvauti meniniame gyvenime. Nebelieka takoskyros tarp miesto ir kaimo. Gal tikrai neišsivaikščios ta Lietuva?“ - retoriškai klausė Kavarsko klebonas kun. dr. N. Vyšniauskas.
Parodos autorė S. Rulevičienė kalbėjo, kad  galerijos vizija dar  plėtojama. „Mes neapsiribojome pavadinimu „Dailės galerija“. Pavadindami „Pienės galerija“, mes paliekame erdvės ne tik įvairaus pobūdžio parodoms. Galbūt čia bus rengiami poezijos vakarai, vyks susitikimai, gal praktiniai dailės užsiėmimai...Tiesa, ir pavadinimą palieku diskusijoms. Pienios upė, Pienionių tvenkinys, pienės...“, – kvietė diskutuoti parodos autorė.
Pasak dailininkės, Širvintų rajono liaudies meno draugijos pirmininkės Aldonos Ragelskienės, mokytoja ekspertė Stasė – kūrybinga ir talentinga tapytoja. „Tapyti pradėjo būdama 55-erių, tačiau koks akvarelės skaidrumas, koks vakariškas lengvumas matyti  darbuose!  
Devyniasdešimtmetis Šovenių kaimo gyventojas Juozas Radzevičius išsakė savo nuomonę: „Kad kaime būtų atidaroma galerija – turbūt seniai negirdėtas reiškinys visoje Lietuvoje“.
Po tuo pačiu Budrių bendruomenės stogu veikia biblioteka-skaitykla. Nauja galerija bus pristatoma visuomenei rugpjūčio 1 dieną – tada į Šovenių kaimą suvažiuos bendruomenės iš viso Anykščių rajono, vyks renginys „Visi savi“.

Lina Dapkienė

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.