Tautvilio UŽOS nuotr.

Yra toks prekinis ženklas ,,vištiena kitaip“. Geras ženklas. Beveik kaip braškių skonio morkų sultys... Arba kaip ,,tarybinė dešra“. ,,Vištiena kitaip“ turėtų suponuoti mintį, kad šiaip vištiena yra blogai, bet kitokia vištiena jau lyg ir nieko. Valgoma. Tarybinę ,,šlapianką“, po ,,du dvim už kilą“, lapnojom, bet ne dėl to, kad ji buvo skani, o todėl, jog alternatyvų nebuvo...

 

Anykščių eksmeras Kęstutis Tubis pavasarį į ,,Anykštos“ redakciją atsivedė Artūrą Zuoką, Remigijų Žemaitaitį ir Artūrą Paulauską. A.Zuokas žurnalistams pranešė - ,,Kęstutis mūsų kandidatas į Seimą. Mes juo pasitikime“. Praėjo šiek tiek laiko ir K.Tubis jau ne ,,zuokininkas’’, o vienas iš ,,bebrų“. Ir Gedimino Kirkilo ,,bebrai“, pasirodo, juo pasitiki. Ir dar kažkokia trečia politinė jėga juo pasitiki. Pats K.Tubis man šitai sakė, tik tos jėgos neįvardijo. Žodžiu, nors persiplėšk: ir gražūs pas save kviečia, ir protingi...

A.Zuokas, nors tos naujosios partijos pirmininkas yra R.Žemaitaitis, yra kaip ir liberalas. Žodžiu, naujame partiniame darinyje braškių skonio ar bent kvapo dar kiek yra. ,,Nabettačiau“ - K.Tubio migravimas nuo Lietuvos liberalų sąjūdžio iki Lietuvos socialdemokratų darbo partijos jau yra visiška ,,vištiena kitaip“. Anykščių eksmero politinės pažiūros tiek iškristalizuotos, tokios aiškios ir skaidrios, kad jų jau niekas nepajėgs įžiūrėti. Net ir pats kandidatas.

Moraliai patogiausia buvo K.Tubiui į Seimą Deltuvos šiaurinėje apygardoje kandidatuoti kaip nepriklausomam politikui. Politinė kampanija būtų lengva - keiki visus valdžioje esančius, sąmokslo teorijomis kaltini. Juolab kad fizinės pagalbos, t.y. darbo rankų, K.Tubis nebūtų sulaukęs nei iš ,,zuokininkų“, nei iš ,,bebrų“ sulauks. Neturi šios partijos Anykščių rajone struktūrų. O K.Tubis, atvirkščiai, turi subūręs jį remiančių asmenų grupę, kuriems visai nesvarbu, kokia bus partijos vėliava, svarbi tik kandidato asmenybė.

Buvusiam Anykščių rajono merui partinis užnugaris reikalingas dėl dviejų priežasčių - nereiks pačiam sukti smegenų dėl popierių pildymo ir nereiks pinigais rūpintis. Rinkimų be pinigų nepadarysi, o kaip kartą K.Tubiui baigėsi rėmėjų paieškos - visi žinome. Žodžiu, K.Tubis yra lyg krepšininkas, kuris ieškojosi geriausio kontrakto ir pasirinko klubą, pasiūliusį geriausias sąlygas.

Ir viskas, žvelgiant iš K.Tubio pusės, yra ,,ok“. Na taip, jo asmeniniu prekiniu ženklu tampa braškių skonio, vyšnių kvapo morkų sultys. Tačiau vyriškis šito ir neslepia. Nugalėtojų niekas neteis. Pralaimėjusių - juo labiau...

Bet va partijos, kurios geidžia K.Tubio, tai jau ne ,,tarybinės dešrelės“, net ne grindų ,,plintusas“...

Droviai pripažinsiu, kad net aš esu apakęs.

Visos šios "rievės" - šeštadienio "Anykštoje". Portale anyksta.lt visas tekstas spausdinamas nebus.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • m.

  Nuoroda

  p. Tubis jau sennai nuejes nuo politiniu intrigu,o p.Smigelskui vaidenasi.Turetum pasidometi ka nuveike p Obelevicius per tiek kadenciju, kodel Anyksciu raj. tapo nustekentu rajjonu ?

  Prieš 12 mėnesių
 • Vairuotojas

  Nuoroda

  Kur ančiuko Donaldo komentaras Juozo vardu?

  Prieš 12 mėnesių
 • ...

  Nuoroda

  Visa straipsni idet galetum

  Prieš 12 mėnesių
 • nepartinė

  Nuoroda

  Puikus straipsnis, atskleidė Tubio, kaip žmogaus ir politiko menkystę. Dėjęsis liberalu, šliejęsis prie tremtinių (dalis jų tikrai už Tubį balsavo), galop nuėjo pas tuos, kurių ideologai žudė partizanus ir trėmė lietuvius į Sibirą. Manau, kad rinkėjai įvertins Tubio kaip kandidato ignoravimu.

  Prieš 12 mėnesių
 • Dėdulė

  Nuoroda

  Tu čia paišydamas neprimink maniškiui nuodėmių. Kas čia blogo, kad prieš penkerius metus metė savo partnerius ir pabėgo pas mentą. Ir postą turėjo, ir kregždutė bananais kvepėjo. Dabar tai gandriena ir svirpliais labai paduoda, turbūt dabartiniai partnioriai smagiai ant sprando užsėdo

  Prieš 12 mėnesių
 • Rinkėja

  Nuoroda

  Balsavau už Kęstutį ir dabar balsuočiau, bet kai pagalvoji, kad jis papildys seimo senų ideologinių komunistų gretas, net nupurto nuo minties.

  Prieš 12 mėnesių
 • Lietuva

  Nuoroda

  Žurnalistai yra patys didžiausi intrigų kūrėjai, mūsų tautoje, nes per intrigas SĄNTVARKA turtus užsigyveno ir niekas už tai, nebaude.. Žurnalistai mūsų tautoje visų galų meistrai jie ir, bankininkai ir ekonomistai-daktarai ir įvairaus plauko mokytojai tik atsakomybės jie jokios neneša už parašytas mintis... Nei moralinės, nei turtinės-kitaip tariant intrigų kūrėjai, kuriems viskas leista.

  Prieš 12 mėnesių
 • Kaip sakoma

  Nuoroda

  Kuda podatsa?...komu otdasa?....

  Prieš 12 mėnesių
 • Dar vienas vinis

  Nuoroda

  Yra žemuogių skonio prezervatyvai.

  Prieš metus
 • Taigis o dabar ,,

  Nuoroda

  Dešra su,,,,,60 %.mesos ,ot gardumėlis ,su priedais ir su dirbtiniais riebalais. ar ne ? tai ne tos tarybinės kur buvo gryna mėsyte su 100% mėsos .

  Prieš metus
 • Vau

  atsakymas į: Taigis o dabar ,, Nuoroda

  Ir dar - su tualetiniu popieriumi (perdirbtu) ir pacukais mėsmalėn gausiai sulindusiais, šlapiankon sumaltais, toks sovietmečio gardumynas buvo, didysis gurmane tu!

  Prieš 12 mėnesių
 • ai tu

  atsakymas į: Vau Nuoroda

  žmogeli,matau tau su proteliu ne tvarka.Ir iš viso,ar tu atsimeni tą šlapenkę,ar teko tau jos ragauti,ar tik ne esi išplautom smegenėlėm,kad kiši į tą šlapenkę tualetinį popierių,kurio tais laikais suvis nebuvo?Girdėjai,kad skambino varpais,bet nežinai iš kurios varpinės.O apie technologijas to meto ,pacukus ir visa kita,gal ištikrik dabartines technologijas,kurio vyksta tvartuose su antisanitarinėm sąlygom.Pasidomėk iš ko ir kaip gaminami tavo skanėstai,kurie atgal neišparduoti sugrįžta į cechus,kaip permalama,ko pridedama,kaip išrukoma?Otu lapnoji pilna burna ir keiki tą tarybinę šlapenkę,kurios tikrai neragavęs.

  Prieš 12 mėnesių
 • Šmigelskai - kodėl rašinėji ir taip reklamuoji Tubį ? Jei reklamuoji, tai ar jau gavai atlygį ? Ar deklaravai VMI ?

  Prieš metus
 • Klausimas V.Šmigelskui

  Nuoroda

  Kodėl gi tu, taip nesenai "Anykštoje" savo žodžiu kalęs prie kryžiaus KGB agentus ir rezervistus, kapitonus ir kitokius, staiga užsikišai ir per savo šeimyninį laikraštį nebekali buvusių komunistų, kurie išvertę skūras , sulindę į konservatorių partiją ir joje užsimaskavę, sėdi Anykščių valdžioje? Ar todėl. kad komunistas S. Obelevičius, tapęs rajono konservatorių lyderiu ir meru yra tavo sesers vyras? T.y. švogeris? Ant kitų loti ir iš jų tyčiotis galima (pvz. ant K.Tubio) , o ant giminės ne? Taip elgiantis iš žurnalisto ir tampama menku žurnaliūga, arba -"Anykščių Gebelsu".

  Prieš metus
 • Mokytoja

  atsakymas į: Klausimas V.Šmigelskui Nuoroda

  Ūsuoto bebro Tubio gynėjau, vieni komunistais buvo ir jais liko, kiti, kaip ir Obelevičius, prasidėjus sąjūdžiui spjovė komunistams į barzdą ir nuėjo su sąjūdžiu, va čia ir skirtumas.

  Prieš 12 mėnesių
 • Į d.

  atsakymas į: Klausimas V.Šmigelskui Nuoroda

  Tubis įdomesnis komunistas. Komunistas tremtinys. Net KGB KAPITONAS tyliai rūko kampe.

  Prieš metus
 • Tai va kaip...

  atsakymas į: Į d. Nuoroda

  Ar tik ne todėl, kad tas K.Tubis nedavė norėtų pinigų, a ? :)

  Prieš metus
 • Patikslinimas

  atsakymas į: Tai va kaip... Nuoroda

  Klausiate apie tai, kad Tubis savo asmeniniam atstovavimui samdė advokatą J.Vilį už savivaldybės pinigus?

  Prieš 12 mėnesių
 • Kada nors

  Nuoroda

  daug ką pabylosiu :) o dabar daro vien tik klaidas ir tos klaidos juos klampina, veikia pagal seniai pramatytą scenarijų.

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Nebalsuokite nė už vieną dabar Seime esančią partiją ir jų kandidatus. Jeigu nenorite gyventi, kaip atsilikusioje Lotynų Amerikos šalyje, tai gana trisdešimt metų balsuoti vien tik už dešiniąsias partijas, gana balsuoti už oligarchų partijas, jie tik prieš rinkimus jums ledų ar pinigų iš skolintų valstybės pinigų numes, kaip išmaldas, o po rinkimų atsiims su kaupu, būkite orūs ir savigarbos turintys, neparsiduokite. Laikas būtų rinktis nors kažkiek kairumo turinčias partijas, nes Lietuvoje nėra kairiųjų partijų. Švedijoje žmonės gyvena gerai, nes ten daug metų vadovauja socialistai arba dar vadinami socialdemokratais, įvedę dalį socializmo elementų.

  Prieš metus
 • Kairuolis

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Teisingas mąstymas yra ir tam pasirinkimas tai- Lietuvos socialdemokratų partija , atsinaujinusi ir atjaunėjusi ir svarbiausia atsikračiusi ,,lovinio mąstymo" egzempliorių t.y ,,bebrų''

  Prieš 12 mėnesių
 • prisiminkime, kad represijas atliko milicijos pareigūnai

  Nuoroda

  Ariogaloje šeštadienį vyks tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginyje pranešė dalyvausiantys šalies vadovas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Sąskrydis prasidės eitynėmis iš miesto stadiono į Dubysos slėnį, kur bus laikomos šv. Mišios. Vidurdienį numatytas šventės atidarymas, jungtinio tremtinių choro koncertas. Bus įrengta partizanų stovykla, joje vyks partizanų gyvenimo rekonstrukcija, demonstruojamos partizanų uniformos ir ginklai. Diskusijų palapinėje rengiamos diskusijos, paskaitos. Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose.

  Prieš metus
 • Rajone kuriame vadovauja LSDP meras tremtiniai gerbiami. Atsimename, kaip pasityčiota iš tremtinių vadovaujant komunistui Tubiui. Atvažiavo autobusas ir pasakė, kad reisk patiems susimokėti.
  Skelbimas iš kito rajono
  Kaip kasmet, taip ir šiemet, pirmąjį rugpjūčio savaitgalį (rugpjūčio 1 d.) Ariogaloje vyks trisdešimtasis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.
  Tradiciškai ir Utenos krašto politiniai kaliniai, tremtiniai, jų šeimos nariai, artimieji ir visi norintys kviečiami dalyvauti sąskrydyje.
  Rugpjūčio 1 d. autobusas išvyks nuo Utenos rajono savivaldybės (Utenio a. 4) 7 val., Aukštakalnio stotelėje prie Aibės parduotuvės norintys vykti bus paimami 7.10 val.
  Visi, norintys vykti į sąskrydį Ariogaloje, registruojasi iki liepos 29 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriuje, tel. nr. 8 389 64013 arba 8 686 62331 (Zita Mackevičienė).

  Prieš metus
 • Anykščių Gebelsui

  Nuoroda

  Tu vis nerimti?

  Prieš metus
 • ?

  atsakymas į: Anykščių Gebelsui Nuoroda

  kiba tie patys ateis raminti ("rimstyti"?) Pasvajokite ir pasmoukykite.

  Prieš metus
 • Dembavos Gioringui

  atsakymas į: Anykščių Gebelsui Nuoroda

  Raidę praleidai. Nebeprimatai?

  Prieš metus
 • Taip

  Nuoroda

  Diskusija nuvesta į šalį. Ne apie dešrą šitas straipsnis ir ne apie Tubio pergalę. Straipsnis apie politinių pažiūrų nebuvimą, apie visišką politinės moralės dugną. Jums patinka, kad teisiamas Tubis nuo kraštutinės dešinės migravo į kraštutinę kairę? Balsuokit. Jūs laisvi rinktis...

  Prieš metus
 • Taigi

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  Visą laiką buvo ištikimas komunistų partijai. Vienintelis rajono taryboje prisiekė padėjęs ranką ant Konstitucijos ir atsisakęs prašyti Dievo pagalbos.

  Prieš metus
 • Teisingas poelgis !

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Negalima Dievo trukdyti dėl niekų!

  Prieš metus
 • Klausimas Danielienei

  Nuoroda

  Ar į komunistų partiją taip lengvai priimdavo gimusius tremtyje?

  Prieš metus
 • Liaudis

  atsakymas į: Klausimas Danielienei Nuoroda

  Visoms valdžioms reikėjo protingų kvailių. Ar ne taip, draugau Juozau Ratautau ?

  Prieš metus
 • Aha

  atsakymas į: Liaudis Nuoroda

  Kaip tau baigėsi su ana avarija, Lapackai?

  Prieš metus
 • Taigi aha, paklausiu!

  Nuoroda

  Kaip manai skaitytojau, ar K.Tubiui laimėjus ne tik teismą, bet ir rinkimus į Seimą, Šmigelskas paleis sau kulką į kaktą? Vaiginui prapylus rinkimus į merus charakiri nepasidarė... Nieko asmeniško, tiesiog įdomu.

  Prieš metus
 • Aha taigi

  atsakymas į: Taigi aha, paklausiu! Nuoroda

  Kaip manai, skaitytojau, ar Alesionka nusiraus pimpaliuką, Tubiui sėdus ir nepatekus į Seimą? Tubiui triuškinamai prapylus mero rinkimus Leonas nenustoja bandyti čiulpti...buvusiems oponentams kraujo. Bet pastarieji-neduoda, kad juos kur galas...

  Prieš metus
 • Cha cha cha !

  atsakymas į: Aha taigi Nuoroda

  Įtariu, kad šis komentaras parašytas "Anykštos" kadro. Ir ne pirmą kartą.

  Prieš metus
 • Ach ach ach

  atsakymas į: Cha cha cha ! Nuoroda

  Ir KGB neįveikto rašyta, net neįtariu. Deja, tau buvo kitaip... O tvirtą stururą rurintieji, tau bestuburi, visada atrodė, kad jie turi būti kažkieno kadrai, ir turi vykdyti kažkieno zadanijas, kaip tau tenka vykdyti? Deja, nepataikei taip įtardamas! Bandyk dar.

  Prieš metus
 • Šmigelskas meluoja.

  Nuoroda

  Netiesa, kad TSRS laikais šlapiankos Lietuvoje nebuvo kuo pakeisti. Buvo Pajūrio, Krokuvos dešros. Buvo Panevėžio file karšto rūkymo, buvo Kauno kumpis šalto rūkymo. Buvo skilandinė. Buvo medžiotojų dešrelės. Net studentų bufete. Pats pirkau ir valgiau. Anykščiuose šalia "Vorutos" ir univermago p. Zarankienė kepė vištas, kiauliuenos gabalus, šonkauliukus. Karšti ir skanūs. O kur dar restorano "Puntukas" karšto rūkymo vištos? O kur dar Ukmergės restorano karšto rūkymo antys?! Dabar jų nėra... Kitų buvusių gaminių pavadinimų jau net nebeatsimenu. Nereikia meluoti!

  Prieš metus
 • Teisybė

  atsakymas į: Šmigelskas meluoja. Nuoroda

  O žigulys geriausia mašina, geresnės niekas pasauly nesukūrė!

  Prieš metus
 • Faktas kaip blynas !

  atsakymas į: Teisybė Nuoroda

  O sosiskos ir sardelės ir dabar gaminamos. Ir perkamos taip pat! :)

  Prieš metus
 • Taigi aha

  atsakymas į: Šmigelskas meluoja. Nuoroda

  Tai ko tu Leonai A. vargsti šioj Lietuvoj, varyk, mielai priglaus motina Rusija su visu gėriu. Galėsi sau mėgautis į valias ir šlapiankomis, vodkomis ir kitais delikatesais...

  Prieš metus
 • Fui!

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  O kas gi tau sakė, kad Leonas A. vargsta,a? Ir kodėl būtent Leonas? Ir kam jam vykti į Rusiją? :)

  Prieš metus
 • Taip

  atsakymas į: Šmigelskas meluoja. Nuoroda

  Gaila, kad taip buvo trumpą periodą ir ne visur, o dominavo dvi šlapiankos: daktariška ir mėgėjų, 3 rūšių batonai, tiek pat duonos (sostinėje dar plius Palangos ir Vilniaus), mėlynos vištos, žigulinis ir tauras (dar porteris, kai pastatė Utenoj alaus daryklą), inkaro sportbačiai (kartais kinietiški žaliais padais).

  Prieš metus
 • Ne taip

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  O kur alus "Baltija"? Apytamsis, geras. Žigulinio ir dabar Norfose nusiperku. Geras. Geras dešras ir kitą produkciją gamino Panevėžio mėsos kombinatas. Servelatus, Saliami dešras. Net konjako į faršą dėdavo. Saliamis ir servelatas ir dabar gaminami Dabar \kombinato nebėra, sugriautas. TSRS laikais pastatė Utenos mėsos kombinatą. Geras darė dešras, rūkytus gaminius. O virtų dešrų gaminama bei parduodama ir šiandieną. Nuo daktariškos iki kumpio kapotinės. Buterbrodams tinka. Nereikia skiesti niekų.

  Prieš metus
 • Nu jo

  atsakymas į: Ne taip Nuoroda

  O kokie geri veidrodžiai buvo - žiūri ir dar norisi, ir kokios geros nuotraukos, be jokio fotošopo, o kokybė liuks - jokių raukšlelių. O klasiokės kokios buvo gražios - dabar pamatai, tai graudu žiūrėt, ką su jomis nepriklausomybės metai padarė. O medicina - tyrimai visada liuks, tai ne dabar.

  Prieš metus
 • Faktas !

  atsakymas į: Nu jo Nuoroda

  O Anykščių kepykloje buvo kepama duoda "Šventinė". Labai skani! Kur ji dabar? Kur dingo kepykla? Bankrotas...

  Prieš metus
 • Aha taigi Aha

  atsakymas į: Ne taip Nuoroda

  Ar ne lietuviai Leningradą, Maskvą mėsomis, dešromis penėjo, savo rankomis ir galvomis kombinatus, alaus daryklas ir kitokias gamyklas pasistatę? Dėl ko iki šiol rytiniai kaimynai griežia dantį ir mus kaltina sovietų “rojų” sugriovus? Jiems patiems nelabai kas gaunasi šitiek metų naudojusis pavergtųjų kuriamomis gėrybėmis, o lengvai gyventi kitų sąskaita - nori!

  Prieš metus
 • Jo jo

  atsakymas į: Aha taigi Aha Nuoroda

  Tik lietuviai! Ir visų popiežių, prezidentų, Nobelio laureatų, olimpinių čempionų ir da visų visų kitų šaknys lietuviškos. Ir net Anykščių vaisiuką Anglijos karalienė gėrė.

  Prieš metus
 • Ajajai

  Nuoroda

  Kuo LSDDP neįtiko? Normalu nuosekli politinė jėga!

  Prieš metus
 • M.

  atsakymas į: Ajajai Nuoroda

  Nes tai ne partija, o senų komunistų irštvs

  Prieš metus
 • Nu, nu,

  atsakymas į: Ajajai Nuoroda

  Vejami nuo Lietuvos valdžios lovio bebrai komunystai. Net tikri socdemai atjunkino nuo slenio.

  Prieš metus
 • Na na !

  atsakymas į: Nu, nu, Nuoroda

  Bjauriausi komunistai sulindo Į KONSERVATORIŲ (TS-LKD) partiją.

  Prieš metus
 • Kitaic

  Nuoroda

  Iš pengžou matyt parsitysė tą madą. Vištienos skonio rabarai.

  Prieš metus
 • Čainataun

  Nuoroda

  Karpio skonio baklažanas.

  Prieš metus
 • Dangira

  Nuoroda

  Lavonui kvapas nesvarbus.

  Prieš metus
 • Taip!

  atsakymas į: Dangira Nuoroda

  Tikrai taip, p. Dangira! Ypač vietiniams politiniams iš buvusių komunistų klano.

  Prieš metus
 • Ti

  atsakymas į: Taip! Nuoroda

  Kaip komunistas Tubis tapo tremtinių sąjunga s nariu?

  Prieš metus
 • Ale Skauto žvilgsnis

  Nuoroda

  Ale tikrai tas Tubis - kaip šlapiankinių laikų krepšininkas..., visur šniukštinėja ir.griebia, ką tik gali pagriebti "geriausio"(kad ir šlapianką), ir deda į krepšį (anais laikais rezgine vadintą)....Ką gali žinoti, teismai dar nesibaigė, maž prireiks.

  Prieš metus
 • Vaidas

  Nuoroda

  Puikiai parašyta, kaip pirštu į akį. Čia tikra ananasų skonio dešra.:-)

  Prieš metus
 • senolis

  Nuoroda

  iš šūdo virvės dar nieks nenupynė, nors bandžiusių buvo daug.

  Prieš metus