Šiandien, penktadienį, liepos 31-ąją, Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėja Zita Gavėnienė paskelbė nuosprendį Troškūnų klebono Sauliaus Filipavičiaus byloje. Klebonas pripažintas kaltu pagal du iš trijų bylos epizodų, jam skirta piniginė bauda.

 

S.Filipavičius nuteistas už aplaidų parapijos buhalterijos tvarkymą bei už aplaidų ūkininko ūkio buhalterijos tvarkymą. Kaltinimas dėl neteisėtos finansinės veiklos - paskolų suteikimo - atmestas.

Kunigui skirta 80 MGL dydžio arba 3012 eurų bauda.

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų sprendimas per 20 dienų gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui. Išklausęs nuosprendį, S.Filipavičius žurnalistams sakė, jog, be abejonės, jį skųsiąs.

Plačiau - ,,Anykštoje“

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Iš toliau

  Nuoroda

  Kai vestuvėms ,suknelei,fotografui ,gėlėms ,dekoracijoms ir IV,smulkmenom išmetami pinigai ,tai neskaičiuojat ir nedejuojat kad fotografas lupa per daug ,kad muzikantai ar dj nulupa ar kokiam limuzinui sumokant ,bet Bažnyčiai už paslaugas sumokėjus ,dejuojat ,tiesiog gėda ! Neikit tada į bažnyčią o jums gal tik gražioms nuotraukoms pasidaryti ? Keistas mąstymas.

  Prieš 10 mėnesių
 • "Garbintojams"...

  Nuoroda

  Na ir tamsuoliai,na ir siaurų pažiūrų kunigo "mylėtojai "ir garbintojai!Nustokit viešai nusikalbėti apie kunigo "nekaltumą".Garbinkit jį savo namuose,pasikabinę jo "abrazdėlį",remkit jį pinigais ar net savo turtu-tai jūsų pasirinkimas!Tačiau neužmirškit,jog turi egzistuoti ir TEISINGUMAS!

  Prieš 10 mėnesių
 • ULBA

  Nuoroda

  Patyrusi teisėja Zita Gavėnienė priimdama nuosprendi manau klaidos nepadarė,ta patvirtins ir aukštesnieji teismai,nebent sugrieštins.Taigi gerbemos Troškunu krašto davatkos gal laikas reikalauti pakeisti kuniga.Juk nusikaltelis,teistas kunigas kuris vadavauja tikintiesems ir bažnyčiai nekaip skamba.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nežinau

  Nuoroda

  Kaip šis kunigas ir negaliu spręst jo problemų,bet dauguma kunigų tapo nebe tokie dvasingi ir nuoširdūs, o tik lobsta iš žmonių aukojamų lėšų,atseit bažnyčiai? Didelėm sumom ima vokeliuose už laidotuves,už ligonių aplankymą,už krikštynas,vestuves.Lupa už metines nuo kiekvieno užsakymo mišioms,o sugrūda visus į vienas mišias.Dar prigalvojo Motinos,arba Tėvo dienai už mirusius surašyt vardus ir į vokelį įdėt - aišku ko.Per mišias su lėkštelėm renka pinigėlius.Jei neduodi atrodai ne kaip lyg turėtum kiekvienas mišias susimokėt.Manau reikia patiems šventumo ir labiau tarnaut žmonėms ir Dievui,jei iš pašaukimo.

  Prieš 10 mėnesių
 • Davatkai

  atsakymas į: Nežinau Nuoroda

  Niekas prievarta neprašo iš tavęs pinigų. Laisvė nori aukoji nori ne. Tik nepamiršk kad dvasininkija turi iš kažko išgyveni, bažnycia išlaikyti. Kai ateini į pamaldas nori kad žvakės degtu, elektra sviestu, svaru būtų, gražu dar paremontuota. Ne iš oro viskas atsiranda, viskas kainuoja.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nesvaik

  atsakymas į: Davatkai Nuoroda

  Visais laikais žvakės degdavo bažnyčiose,ne karvę kainuoja!
  O šiais laikais kunigai važinėja su prabangiais automobiliais.Be to savivaldybės finansiškai paremia.Nėra čia ko kunigui užsiimti bizniu.Nepuošia ir tai,jkad medžiotojas.Vienas Dievo įsakymas- nežudyk.Nekelia pasitikėjimo toks kunigas,nes girdėjau kalbant,kad kažkur jo vaikas yra.Dar gal išlys ne viena nuodėmė.

  Prieš 10 mėnesių
 • vos nenugriuvau

  Nuoroda

  išgirdusi vos nenugriuvau, kai žurnalistė teisėjos dviprasmiškai paklausė JUK TEISIATE SAVO KRAŠTO KUNIGĄ.Kaip peilis per širdį, dieve, kaip apmaudu, tiek žmogus padarė dėl savo krašto.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nekaltas Saulius !

  Nuoroda

  Nieko jis nekaltas ,prikėlė Troškūnus iš griuvėsių ,reikia tik džiaugtis tokiu klebonu ! Sekmes klebone ,mes mylim ir gerbiam jus !

  Prieš 10 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Atėjo laikas kaip režimas kunigus teisia ,zauru?? Prie ruso buvo rojus ??

  Prieš 10 mėnesių
 • Tvaju m

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  O tu dunduk gyvenai prie ruso? Jeigu būtum gyvenęs tai žinotum, kad prie ruso kunigus šaudė ir skandino eketėse, o iš bažnyčių darydavo sandelius ir gamyklas.

  Prieš 10 mėnesių
 • Tikrai taip...

  Nuoroda

  Juokinga ir apmaudu,kad randasi kunigo užtarėjų,gailėtojų ir pan.nesusivokiančių realybėje žmonių,kuriems teisingumas ir garbė yra svetimi dalykai?Kuriems kunigas aukščiau visų?Bet,gerbiamieji,be reikalo nebūtų ir teisiamas(nesvarbu kokia bausmė,o ji turėtų būti solidi)juk labai puikiai šis dvasininkas žinojo,kas tai yra sąžiningas elgesys,sąžininga mąstysena bei sąžiningi veiksmai.Kam dar neaišku-prieš įstatymą visi lygūs!Tad kokiu pagrindu "linčiuoti"teisėją,kuri sąžiningai atlieka savo misiją?O gal "reikėjo"užsimerkti prieš nusikalstamą žmogaus veiklą ir toliau garbinti jį(kalba apie dvasininką).Gal reiktų liautis garbinti,bet pamąstyti apie žmogaus orumą ir sąžinę!

  Prieš 10 mėnesių
 • To tikrai taip

  atsakymas į: Tikrai taip... Nuoroda

  Gerbiamasis, mes suvokiam tik tai, kad Troškūnai dėka šio klebono tapo viena patraukliausių ir ryškiausių vietų Lietuvoje.Jeigu noes puse gerų darbų kas nors tiek padarytų, Lietuva žydėtų visom.prasmėm.Už gerbiamą kleboną.

  Prieš 10 mėnesių
 • Man atrodo kad mažą baudą uždėjo

  Prieš 10 mėnesių
 • Palaikom

  Nuoroda

  Visa šeima palaikom kleboną.Nuoširdesnio, kuklesnio ir puikesnio kunigo neteko sutikti. Tikiu dievu, todėl manau, kad dar ne viskas nuspręsta, mielieji.Teisingumas triumfuos bet kokiu atvėju.

  Prieš 10 mėnesių
 • Mmm

  atsakymas į: Palaikom Nuoroda

  Visi mes kuklus oi kokie kuklus.... Oi oi

  Prieš 10 mėnesių
 • Gal

  Nuoroda

  čia ta pati teisėja, kuri nuteisė Vaidotą -Vydotą?
  Kažko Lietuvoje nbesuprantu. Dar klausimas ar čia yra administracinė atsakomybė, o kurpiama ir stumiama baudžiamoji byla. Kur sveikas protas?

  Prieš 10 mėnesių
 • tik pradžia

  Nuoroda

  Siūlyčiau komentatoriams būti santūresniems ir nedaryti skubotų išvadų. Ši nuosprendis dar nieko nereiškia. Jis neįsigaliojęs. Apskundus jį, jis gali būti pakeistas ir panaikintas. Tad geriau neįžeidinėkime vieni kitų.

  Prieš 10 mėnesių
 • Paskut.komentarui

  Nuoroda

  Ne debilizmas,pone,o teisingumas!Ar tu būk kunigas,ar statybininkas,ar profesorius-VISIEMS PRIVALU LAIKYTIS ĮSTATYMŲ-BE IŠLYGŲ!Dar per maža bauda,reikėjo "užkliopyti"kelis kart daugiau,kad daugiau nekiltų noras kažką apgaudinėti...o dar kunigu būnant!!!

  Prieš 10 mėnesių
 • Kažkoks debilizmas šalyje !

  Nuoroda

  Nuteisti kunigą ? Nu gėda gyventi tokioje "supistoje" šalyje... Net įdomu, kodėl teisėja nuteisusi kunigą, pasirašinėja anyksta.lt portalo komentaruose - "pragaro merga".. ?
  Ale tikrai reikėtų "valytojams pravalyti" Anykščių Teismo patalpas....

  Prieš 10 mėnesių
 • Žvakių fabrikelis

  atsakymas į: Kažkoks debilizmas šalyje ! Nuoroda

  O tu norėtum kad būtų kaip Lenkijoje, kur kunigams pedofilams pastatė paminklus?

  Prieš 10 mėnesių
 • Kunigas profesija, jie tik žmonės, ir nereikia koliotis, Dievulis nubaus.

  Prieš 10 mėnesių