Liepos 30 dieną, ketvirtadienį, Anykščių rajono taryba rinkosi į 17-ąjį posėdį.Nuotoliniame posėdyje anykštėnų išrinktieji pritarė 2019 metų Anykščių rajono mero, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos bei Anykščių rajono tarybos veiklos ataskaitoms, taip pat priėmė verslininko Valdo Trinkūno dovaną - tris žemės sklypus.

 Dovanojamus žemės sklypus  priėmė

Anykščių rajono taryba nusprendė priimti verslininko Valdo Trinkūno dovaną Anykščių rajono savivaldybei - tris žemės sklypus. 11 Anykščių rajono tarybos narių balsavo "už", 5 buvo "prieš", 4 - susilaikė.
Priminsime, kad liepą savivaldybė gavo UAB „Translinija“, kurios direktorius yra V.Trinkūnas, pasiūlymą perimti žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai. V.Trinkūnas šalia UAB "Anykščių kvarcas"  įsigytuose žemės sklypuose planuoja gyvenamųjų namų kvartalo statybas. "Anykštai" V.Trinkūnas aiškino, kad savivaldybei šiuos žemės sklypus dovanojantis dėl to, kad jo dovanojamų sklypų teritorijoje  yra norinčiųjų statytis individualius namus, tačiau čia nėra jokios reikalingos infrastruktūros.Verslininkas viliasi, kad sklypams tapus savivaldybės nuosavybe, juose prasidės gyvenamųjų namų kvartalui reikalingos infrastruktūros plėtra.

Verslininkui - biznis, savivaldybei - našta

"Verslo subjektas, norėdamas parduotu suformuotus sklypus, mano galva,naštą infrastruktūros atiduoda savivaldybei , o čia didžiuliai įsipareigojimai.Priimant sprendimą, reikia žinoti kiek tai savivaldybei kainuos.Priėmus kaip dovaną šiuos sklypus, verslininkas pardavinės jas kaip būsimas gatves ir jam padidės turto vertė. Aš dėl to nesu prieš, tačiau ta dovana yra savivaldybei našta", - kalbėjo Anykščių rajono tarybos narys KęstutisTubis.
Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas dėstė, kad kelią naujai statomam gyvenamųjų namų kvartalui galėtų padaryti privatus asmuo.
"Jam reikia parduoti žemės sklypus, o ne mums.Jis iš to daro biznį.Didelių miestų praktika yra tokia - norėdamas parduoti sklypą, investuotojas sukuria infrastruktūrą ir po to ją  perduoda savivaldybei. Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 - 15 metų mokėsime žemės mokestį, po truputį žvyruosime tuos kelius", - kalbėjo K.Indriūnas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • teisininkas

  Nuoroda

  O kas, jei savivaldybei nėra mokesčių už inžinerinę infrastruktūrą? Tarybos nario teiginys "Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 - 15 metų mokėsime žemės mokestį" kažkokią atsakomybę jam sudaro?
  Kiekvienas turi kalbėti atsakingai, net ir tarybos narys. Turi aiškiai pasakyti, kokia savivaldybei našta? Kokia?

  Prieš 10 mėnesių
 • Gyventojas

  atsakymas į: teisininkas Nuoroda

  Sprendimo projekte turi būti pateikta kokios atsiranda materialinės, teisinės, socialinės ir kt. prievolės tapus turto savininku. Ar tai savivaldybės teisės skyriaus specialistai pateikė? Politikai balsuoja už ar prieš jau gavę specialustų parengtą sprendimo projektą. Taigi pasižiūrėkite ir į save.

  Prieš 10 mėnesių
 • matai,

  atsakymas į: teisininkas Nuoroda

  tarybos nariai turėtų žinoti nors įstatymų pavadinimus, jei nežino jų pagrindų, arba, nors protingai patylėti, jei nesigaudo. Žiūrėjau vakarykštį posėdį, siaubas. Keli žino ir kalba įstatymų vardu, daugelis protingai patylėjo, o du..tai gal iš vaikų darželio ką tik išėję, bet ne, dabar penkiamečiai jau gudresni.
  O šiaip, visada į save panašius ir išrenkam. Tai taip ir gyvenam, jei tokie patys esam.

  Prieš 10 mėnesių
 • Po kauke

  Nuoroda

  Biznieris niekada nenorės plalošt savo pinigu ir niekada nieko neduos veltui jei neturės tame pelno .

  Prieš 10 mėnesių
 • Kentauras

  Nuoroda

  Turėjom prieš tai valdžią su blogu šleifu, dabar turim netikėlius taip pat valdžioje... Jetau, Jetau, nėra ant krašto normalių žmponių, kad tvarką padarytų... Ką gali padaryti, kai esi botanikas, veterinorius ir blondine...

  Prieš 10 mėnesių
 • Graikų mitologija

  atsakymas į: Kentauras Nuoroda

  Kentaurai apibūdinami kaip laukiniai, nesvetingi padarai, savo gyvuliškų aistrų vergai

  Prieš 10 mėnesių
 • Žiniai

  Nuoroda

  Miesto gatvių tinklas yra išskirtinai viešas interesas. Gerai suplanuota gatvių infrastruktūra padeda miestui funkcionuoti. Yra buvę atvejų Lietuvoje, kada verslininkai uždaro savo gatves, ima mokestį iš ten gyvenančių, kuriems pats ir pardavė. Bet taip neturi būti. Dabartinė Anykščių vadovybė labai sveiko proto ir nuovoki. Sveikinimai. O jei kas mato grėsmę ir įtaria neskaidrumu - na gal pats toks???

  Prieš 10 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: Žiniai Nuoroda

  Valdžios dauguma parodė, jad sunkumų nebijo ir prisiima naštą savo ir savo rajono mokesčių mokėtojų sąskaita atlaikyti. Čia pinigai ne į balą, o į žemę!

  Prieš 10 mėnesių
 • Janina

  Nuoroda

  Liberalai balsavo prieš liberalą Trinkūną. Kas čia vyksta Anykščiuose? O Indriūnas nusišneka. Gatvių tiesimas savivaldos, o ne verslininkų reikalas. Parodykite verslininką, kuris nutiesė Anykščiuose nors gabaliuką gatvės.

  Prieš 10 mėnesių
 • Jonas

  atsakymas į: Janina Nuoroda

  Liberalai masto savo galva, o ne kaip partija liepė. Liberalą vyriausią ligoninės gydytoją liberalai irgi negynė.

  Prieš 10 mėnesių
 • Anykstenas

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Pritariu, liberalai stuburą turi.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nejuokinkit

  atsakymas į: Anykstenas Nuoroda

  Nieko jie neturi. Tubį kas atvedė į Anykščius? O ligoninės gydytojas "liberalas" kažkaip su bebriniu Tubiu trinasi, turbūt su bebrais balotiruosis, "šakas smulkins".

  Prieš 10 mėnesių
 • YouTube

  Nuoroda

  Reiktų, kad Anykšta atkreiptų dėmesį į Tubio nenorą padėti jaunimui gauti patalpas.

  Prieš 10 mėnesių
 • Atmintis

  Nuoroda

  Tubis pats kelius siūlė privačių firmų savininkams tiesti, o dabar atseit kažkas čia naudą gal gaus. Turbūt Trinkūnas nieko jam nepažadėjo seimo rinkimams?

  Prieš 10 mėnesių
 • Manyčiau

  Nuoroda

  Nei Trinkūnas tą gyvenamų namų kvartalą formavo, nei jo čia biznis išvis. Jaros koncerno palikimas už skolas toks liko, tai ir gerai, kad surastas abipusis kompromisas šiuo klausimu.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nesuprantu

  Nuoroda

  a tai šitas nušalintas vagis dar ne kalėjime ? Taigi šnekeja kad nuteise jau anu maletu teismi !

  Prieš 10 mėnesių
 • Aisku

  atsakymas į: Nesuprantu Nuoroda

  Eina į Seimą, kad gautų imunitetą ir greitai nesėstų.

  Prieš 10 mėnesių