Rugpjūčio 1-ąją poezijos posmai ir dainos skambės vienoje nuošaliausių Anykščių rajono vietovių – Strazdiškio kaime Skiemonių seniūnijos pakraštyje. Čia buvusiame, paskui sunykusiame, o dabar meninės kūrybos dėka ir vėl atgyjančiame.


Pirmąjį rugpjūčio šeštadienį nuo 15 val. prasidės Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamo „Poezijos pavasario–2020“ poetinė kelionė per Skiemonių krašto kalvas su Algimanto Baltakio eilėraščiais „Prie Strazdiškio šulinėlio“.
Šioje kelionėje po Strazdiškį dalyvaus šiame kaime vaikystę praleidęs poetas Algimantas Baltakis, kartu keliaus netoliese gimęs ir augęs Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas poetas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis. Kelionėje juos lydės ir poetas Vainius Bakas bei rašytojas anykštėnas Rimantas Vanagas, bendrakeleiviais bus aktorius ir bardas Giedrius Arbačiauskas bei skaitovas Paulius Šironas.
Autobusas iš Anykščių, nuo aikštelės prie bažnyčios, į Strazdiškį išvyks 14 val. Iš Mačionių, nuo aikštelės prie bendruomenės namų, Strazdiškio link jis pajudės 14 val. 30 min.
Surasti kelią į Algimanto Baltakio vaikystės kaimą nesunku ir savarankiškai – nuo Baltenių ir nuo Gečionių kelią pro Velykūnus jau kiek laiko rodo kaimo peizaže tiesiog švytintys paukščiai – Anykščių menininkų asociacijos ir Žilvino Prano Smalsko sukurtos meninės rodyklės.
Paskutinis, didžiausias tokios pačios spalvos paukštis nuo šio pavasario jau saugo vieną iš  išlikusių Baltakių sodybos ženklų – kone keturių metrų gylio iš riedulių sumūrytą šulinį. Miško laukymėje, kurioje jau daugiau nei 40 metų niekas nebegyvena, auga ir senoji šimtametė Baltakių liepa, dar stiebiasi sulaukėjusi obelis, kyšo pavieniai sodybą menantys akmenys.
Taką į Strazdiškį, Skiemonių seniūnijos darbininkų išlaisvintą nuo užgulusių krūmų, nuo šių metų pradeda minti „literatūriniai piligrimai“. Čia keliauja suprantantys, ką lietuvių poezijai reiškia Algimantas Baltakis ir jo „Strazdiškio elegijos“, siekiantys atrasti ir savo kūrybinio įkvėpimo versmes. Liepos viduryje vieni pirmųjų Strazdiškį aplankė ir Anykščiuose rezidavę Lietuvos rašytojų sąjungos Vasaros akademijos dalyviai.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Rašytojų

    Nuoroda

    sąjungos pirmininkas gimęs Burbiškyje. Ir nuo Strazdiškio dar gana tolokai. Apie 10-12 km. Vat kas netoli gimęs tai Juozas Karosas,Spraguičio km. Gal net kilometro nebus.Bet nebėra gyvųjų tarpe,kaip ir nebėra jo giminaičio mecenato Sauliaus Karoso,kuris taip gražiai atstatė ir išpuoselėjo sodybą,kur rengiamos įvairios šventės,teatrai,kraštiečių susitikimai. Pabūti sodyboje ir ramybe gaubiančia gamta yra tiesiog atgaiva .

    Prieš 10 mėnesių