Nusprendus statyti namą, dar prieš pradedant pirmuosius darbus, būtina apsvarstyti daugybę kitų klausimų: kelių aukštų namą statyti, kokio stiliaus namą pasirinkti, kokias statybines medžiagas naudoti ir pan. Panaršius internete galima rasti daugybę pasvarstymų, patarimų, nuomonių, kurios gali dar labiau sugluminti. Kai sunku apsispręsti, geriausia iškart kreiptis į savo srities profesionalus, kurie ne tik patars, atsakys į iškilusius klausimus, bet ir užsiims jūsų namų statyba. Tad ir mes šiuo klausimu pakalbinome „ApdailosABC“ komandos lyderį, jau ne vienerius metus besispecializuojantį statybų sektoriuje.

 VIENAAUKŠTIS AR DVIAUKŠTIS NAMAS?

Vieni turi galimybę pagal savo poreikius bei norus pasirinkti vienaaukštį ar dviaukštį namą statyti, o kiti yra apriboti aplinkybių. Pavyzdžiui, turint tik kelių arų sklypą, jame statyti vienaaukštį namą gali būti keblu, nebent norima labai mažo sodo namelio. Jei namo statyba vykdoma dėl to, kad šeima gyventų erdviau, tuomet reikia kruopščiai apskaičiuoti, kokio dydžio erdvė patenkintų poreikius. Paskaičiuota, kad keturių asmenų šeima komfortiškiausiai galėtų gyventi įsirengę 180-250 m2 namą. „Dirbdami ne kartą pastebėjome, kad šeima, gyvenusi sandartiniame, maždaug 60 m2 bute, kraustydamasi į namą klaidingai įsivaizduoja, koks būsto plotas geriausiai patenkintų jų poreikius. Deja, gana greitai supranta, kad toks plotas neužtektinas, tuomet pradedami prie namo statyti sandėliukai, priestatai, kurie gali pakenkti namo dizainui ir ne visada yra geriausias sprendimas“ – sakė „ApdailosABC“ komandos narys.

Apskritai vertėtų žinoti, jog sprendžiant klausimą – vienaaukštis ar dviaukštis namas yra geresnis prisinkimas, reikėtų neužmiršti tam tikrų veiksnių, t. y. sklypo vietovės, sklypo dydžio, sklypo formos, užstatymo, kitų aplinkos aspektų (pavyzdžiui, ar šalia namo yra gatvė, ar ežeras, pieva ir t. t.). Tai svarbiausi veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš pradedant rengti namo projektą.

Tiesa, tiems, kurie galvoja apie patogumą ir sieja jį su namo aukštais, reikėtų žinoti, jog dažniausiai patogumas yra sąlygojamas savininko sprendimo. Patogiausia gyventi tokiame name, kuriame patalpos yra protingai išdėstytos, suplanuotos ir racionaliai suskirstytos. Tad prieš imdamiesi namo statybos, gerai viską įvertinkite.

KARKASINIS AR MŪRINIS NAMAS?

Tai dar viena dilema, aptariama įvairiausiuose interneto forumuose. Bet jei ieškote protingo ir racionalaus atsakymo, geriausia kreiptis į patyrusius ir šią sritį išmanančius specialistus.

Tiek karkasinis, tiek mūrinis namas yra gana populiarūs pasirinkimai Lietuvoje. Esminis jų skirtumas – kaina ir skirtingas statymo laikas. Kitaip tariant, karkasinis namas pastatomas greičiau ir jo kaštai yra mažesni, nes visus sprendimus, statant karkasinį namą, įgyvendinti yra paprasčiau. Vis dėlto yra ir kitų sąlygų, kurias reikėtų įvertinti užsiimant namo statyba. Kiekvienam, norinčiam komfortiškai gyventi, privalu įvertinti statybų medžiagų kokybę, gaisringumą, mikroklimatą, garso izoliacijos galimybes, namo šilumos akumuliacines savybes, rekonstrukcijos perspektyvas ir, be abejo, namo vertės augimą (Europoje itin sparčiai populiarėja ir labiau vertinami yra karkasiniai namai su gerokai mažesniu energijos poreikiu). Tiek karkasinis, tiek mūrinis namas gali atitikti labai aukštą kokybės lygį.

Svarbiausia, pasak „StatybosABC“ specialistų, užsiimant namo statyba nesivadovauti mitais, kurie vis dar gana gajūs. Pavyzdžiui, kad karkasinis namas netinkamas Lietuvos klimato zonai, kad karkasinis namas nesaugus ir gaisro atveju itin greitai sudega ar panašiai. Vienintelis dalykas, kurį reikia apsvarstyti šiuo atveju – tai didėjančios namo eksploatacijos išlaidos.

Tik tie, kurie namo statybai atidavę ne vienerius savo profesinius metus ir nuolat susiduria su įvairiausiais namo statybos pageidavimais bei statybų metu kylančiais iššūkiais, gali geriausiai pasakyti, kokį namą statyti. Kreiptis galima įvairiais būdais – telefonu +370 633 73735, el. paštu info@statybosabc.lt arba užpildžius specialią paraišką internetu – https://www.statybosabc.lt/.

 

 

Užsak. Nr. 549.