Šeštadienį Anykščių Angelų muziejus šventė dešimtmetį. Per pirmąjį muziejaus jubiliejų pagerbti jo kūrėjai ir mecenatai. Žiūrovams pasirodė anykštėnai aktorė Dalia Michelevičiūtė, skaičiusi eiles ir savo kūrinius fortepijonu atlikęs kompozitorius Julius Aglinskas.

 

Anykščių menų centro (Angelų muziejus yra šio centro padalinys) direktorius Tomas Tuskenis, kalbėdamas apie muziejaus kūrimą, sakė: "Viskas prasideda nuo svajonės, o jeigu svajodami dar ir planuojame - turime rezultatą."T.Tuskenis dėstė, kad rugpjūčio 1-ąją Ukrainoje turėtų būti atidaryta Anykščių angelų paroda, dėkojo Anykščių garbės ambasadoriui Ukrainoje Virginijui Stroliai ir jo žmonai Rūtai Malikėnaitei. T.Tuskenis prisiminė savo kolegės Ritos Babelienės frazę: "Anykščius ištiko angelai."

O Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius prisiminė, kaip gi angelai Anykščius ištiko. Jis kartu su žinomu Anykščių kultūros žmogumi Brone Lukaitiene važiavo pas Beatričią Kleizaitę-Vasaris apžiūrėti paveikslų, kuriuos galbūt pastaroji būtų padovanojusi Anykščiams. "Nesuprantu aš šiuolaikinio meno, todėl man kai kurie paveikslai buvo panašūs į tapetus. /.../ Atsitiktinai pamačiau jos angelų kolekciją. Čia jau supratau. Taip ir pradėjome derėtis", - pasakojo meras. Priminsiu, jog B.Kleizaitės -Vasaris dovanoti angelai ir tapo Anykščių Angelų muziejaus pagrindu.

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • jonas

  Nuoroda

  tapetai - tai Galdiko tapyba. Bent patylėtų, bet nesupranta kur reikia šnekėti, o kur patylėti.
  Anykštėnai - meras yra Jūsų išrinktas ir yra Jūsų atspindys, t.y. koks meras tokie ir Jūs.
  Pagarbiai,

  Prieš mėnesį
 • Antanas

  Nuoroda

  Linkiu sekmes ir klestejimo angelu muziejui!!!

  Prieš mėnesį