Lietuvai pavyko išsikovoti didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams – 2021 m. jos sudarys 178 Eur už hektarą, o 2022 m. pakils iki 200 Eur už hektarą ir toliau didės.  Pritarta, kad Lietuvos ūkininkų tiesioginės išmokos augtų, kol 2027 m. pasiektų 215 Eur už hektarą.


„Džiugu, kad įvertinus sudėtingą laikotarpį, kurį tenka išgyventi Europai ir visam pasauliui, bendras Lietuvos institucijų darbas leido pasiekti geresnes finansines sąlygas mūsų ūkininkams. Tai tvirtas žingsnis į priekį siekiant mažinti atotrūkį. Šių derybų rezultatai ženkliai viršija pradinį siūlymą. Prieš galutines derybas dėl tiesioginių išmokų Lietuvos ūkininkams, programoje 2027 m. buvo siūlomi 204 Eur už hektarą. Po derybų, palyginus su pirminiu Europos Komisijos pasiūlymu, tiesioginių išmokų finansavimui bus gauti papildomi 284 mln. Eur einamosiomis kainomis“ - teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.
Palyginus su 2014-2020 m. Lietuva tiesioginių išmokų finansavimui 2021-2027 m. užtikrina beveik 1 mlrd. Eur didesnį biudžetą (skaičiuojant einamosiomis kainomis) - nuo 3,1 mlrd. Eur iki 4,1 mlrd. Eur, t. y. 30 proc. daugiau nei šiuo finansiniu laikotarpiu (skaičiuojant 2018 m. kainomis tiesioginių išmokų finansavimas padidėja apie 430 mln. Eur).
Didesnės tiesioginės išmokos bus svarbi parama siekiant didesnio ekonominio atsparumo, stabilesnių pajamų bei didesnio apsirūpinimo vietiniais produktais lygio.
Šiuo metu tiesioginės išmokos Lietuvos ir Baltijos šalių ūkininkams siekia apie 170 Eur už hektarą.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu

  Nuoroda

  Vienas vergvaldys rajono ciut nenustipo ant kiemo

  Prieš 2 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  Jeigu ES parlamente dauguma turėtų Lietuviai-ES sugriutu per, vienus metus... O ES turtą išsidalintu į 5 kiemus...!!! Tad niekuomet to nebus!!!

  Prieš 2 mėnesių
 • abejoju

  Nuoroda

  ar iki tu metu isliks es tai kodel iki siol esam zeminami kitu saliu atzvilgiu,kaip petriukas susiderejo ,kad niekas nevykdo sutarties ,mano nuomone tai muilo muilinimas ir tiek,

  Prieš 2 mėnesių