Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai liepos 13-19 dienomis bus intensyviau profilaktiškai tiriama dėl koronaviruso infekcijos. Šiose savivaldybėse fiksuojamas didesnis sergamumas šia infekcija nei kitose Lietuvos savivaldybėse.

 Patvirtintas Lietuvos epidemiologinis rodiklis yra 1,9 atvejo, tenkančio 100 tūkst. gyventojų. Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per paskutines 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis.

Anykščių rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 8,7, Vilniaus rajone – 7, Trakų rajone – 6,1, o Kretingos rajone – 5,3.

Tad šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo dvi – Radviliškio ir Vilniaus rajonų.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Keista

  Nuoroda

  Ir paslaptinga,kad mūsų rajone toks didelis rodiklis 8,7 sergančių korona,net didesnis už Vilniaus 7.Išvada kad Anykščių savivaldybės vadovai iki šiol slėpė apie sergamumą ir nebuvo jokios informacijos.Gal tam,kad nesumažėtų turistų,o mūsų vietinių sveikata ir saugumas nebesvarbu,kur nueisi,ar į vaistinę,ar į parduotuvę ar turgų- visi atsipalaidavę baikšto be kaukių ,atstumų tarp žmonių nesilaiko grūdasi bele kaip.Net poliklinikoj prie stalelio seselė be kaukės.
  Tai jei toliau bus nesilaikoma saugumo taps Anykščiai viruso židiniu.Nuvylė rajono valdžia su savo melu,nes buvo kalbėta apie 2 susirgusius,o dabar pagal rodiklį yra daugiau.
  Tai kodėl neskelbiama? Kai tokie vadovauja,taip ir būna.Vienas botanikas kitas iš veterinarijos!

  Prieš 3 savaičių
 • nu

  Nuoroda

  rezimas avis tuoj cipuos ???

  Prieš 3 savaičių
 • Nesupratau.

  Nuoroda

  Nieko neskelbiama apie užsikrėtimus, o čia bac ir daugiausia Lietuvoje. Kas galėtų iš atsakingų paaiškinti kaip čia atsitiko. Kaip katekizme iš Šventosios dvasios tikriausia.

  Prieš 4 savaičių
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Manau tikrosios lavonmaisiu dalybos prasidės rudeny.Kažkas tai bus Vistiek.O muzikai ,kurie protingesni dedasi už visus ir kuriem tai tik ismislas ,tie ir bus pagrd nešiotojai..Čia mano nuomone.

  Prieš 4 savaičių
 • Viruso uzkalbejimas

  Nuoroda

  Dziaugiuosi vasara,nesnargliuoju,nekosciu,nesispjaudau,nekrenksciu..ui ui!!.....YTARIU TAI VIRUSO POZYMIAI !!!! Nes netirtenu is baimes ziurint zinias, ( televizoriaus
  neziuriu )nedusinu saves po kauke , nenesioju guminiu pirstiniu...ir dar-neytarineju virusu kitu zmoniu,o su draugais netgi apsikabinu...Ir aplamai...nebejuokinkit su savo viruso ykalbinejimu...su perlenktu noru zmones kirsint ir esant sveikiems liga priklijuot

  Prieš 4 savaičių
 • Ačiū

  Nuoroda

  geradariams tyrėjams. Jie užregistruos karšta linija 1808 ir reiks patiem vykti kažkur į mobilius punktus. O ar kas pagalvoja, ar visi žmonės turi savo transportą, ar išgali nusipirkti pabrangusio benzino? Jei jau imami turimai, atliekama kažkokia profilaktika, tai būkit malonūs ištirti žmones vietoje nebesiuntinėkime jų nežinia kur. Atrodo, kad Utenoje tas mobilus punktas jau panaikintas, per televiziją rodė, kaip tam stadione treniruojasi motociklininkai. Jeigu reikės, tai pacientaas ir pats užsiregistruos tuo 1808 telefonu, nereikia jokių tarpininkų.

  Prieš 4 savaičių
 • Ar tu ?

  Nuoroda

  Kosti ,karščiuoji jauti gripo simptomus ? Jei NE tai kokio velnio testuotis,nebükit runkeliai ,mastykit savo protu ,o ne kažkieno .

  Prieš 4 savaičių
 • Koks sergamumas ?

  Nuoroda

  Baikit kišt źmonems viruso nesąmones ,kurio nėra,

  Prieš 4 savaičių
 • Užjaučiu

  atsakymas į: Koks sergamumas ? Nuoroda

  Visi neigėjai jau persigalvojo. Trampas su kauke, brazilas serga, Lukašenka per BelarusTV daužo kumščiu, kad reikia geriau su virusu kovoti.

  Prieš 4 savaičių
 • Ne turizmui turime būti dėkingi?

  Prieš 4 savaičių
 • Bliam!

  Nuoroda

  Ir vėl Anykščiai pirmauja! :) Nors jau čia...

  Prieš 4 savaičių