Ketvirtadienį posėdžiavusi Anykščių rajono savivaldybės Kultūros taryba vienbalsiai nusprendė, kad iš rajono biudžeto nebereikia remti Anykščių menininkų asociacijos projekto "Gizelis".


Projektą "Gizelis" jau eilę metų vykdo šios asociacijos vadovas Žilvinas Pranas Smalskas. Labiausiai matomi šio projekto  vasiai - medinės skulptūros, kurias pats menininkas vadina "balvonais".
Projektui iš savivaldybės Ž.P.Smalskas norėjo gauti 2 tūkst.500 Eur.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  mažiau " šakaliu" vadinamų skulptūrų bus, protingai priimta

  Prieš 4 savaičių
 • Juozas

  Nuoroda

  Džiaugiuosi, kad į rajono kultūros tarybą atėjo Gražina Š. Bus daugiau teisingų ir anykštėnams reikalingų sprendimų.

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Tikras juozas taip nerašytų. Juozas mano, kad dabartinė rajono kultūros taryba neatitinka esminio šios institucijos nuostatų principo. Tai patariančioji organizacija, kurios pasiūlymai teikiami rajono merui. Keistas atrodo pasiūlymų ir sprendimų priėmimo būdas, kai rajono meras yra patariančiosios organizacijos narys. Pats su savi ir savais pastaria ir sau pataria?! Tai kaip įvertnami nešališkumo ir kiti komisijos narių ryšiai su tuo asmeniu, kuriam patariama ir teikiami pasiūlymai dėl sprendimo patvirtinimo ???

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Visai teisingai! Merui gal norminiais aktais nedraudžiama, tačiau jis neturi dalyvauti komisijų veikloje. Visų savivaldybės komisijų sprendimai yra patariančio merui pobūdžio. Meras ar kitas vadovas gali neįgyvendinti komisijos vieno ar kito sprendimo, jei jam pakaks motyvų. Tuo tarpu, būdamas komisijos nariu, meras sau pataria ir būna šališkas priimant tarybos ar mero sprendimą. Antra, bet koks asmuo pagal teisės aktus Lietuvoje turi teisę skųsti institucijos ar pareigūno sprendimą- visų pirma, institucijos vadovui. Kam skųsi, pavyzdžiui, priėmimo į pareigas konkurso rezultatus, jei komisijos darbe dalyvavo ir sprendimą priėmė meras? Vadovas turi sudaryti komisiją, kuria pasitiki, tačiau pačiam dalyvauti jos darbe nederėtų.

  Prieš mėnesį
 • Manau

  Nuoroda

  Na, asmeniškai man, - "balvonai" patinka. Ne bet kas gali juos sukalti, kaip čia vardinama. Reikia atlikti scgrmas, skaičiavimus...bent taip įsivaizduoju, kad jų jau kaina nedidelė, tai tikrai. Žinoma, jie nestovės 100 metų...nes iš medienos. Gaila

  Prieš mėnesį
 • xxx

  Nuoroda

  pinigu nebebus ,o su skolom kaip bus

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  aš biškutį ne į temą,bet vistiek rūpi ir norėčiau,kad kas pakomentuotų arti gyvenantys Anykščiuose,netoli įrengto Naisių gandralizdžio. Dažnai pasižiūriu Bitės vaizdo kameras tiesiogiai ir matau gandrų šeimą. Bet anksčiau gandriukai buvo du,o dabar matau vis tik vieną. Ar tiesa,kad liko vienas? Ar gal jau skraido po truputį ir lieka lizde tik vienas. Taip gražu žiūrėt,kartu ir liūdna jeigu nebėra antro gandriuko. Atsakykite tik tie,kurie iš tiesų žino. Dėkui.

  Prieš mėnesį
 • Norme

  Nuoroda

  Tai ir gerai,kad tam balvonui baigta.

  Prieš mėnesį
 • Ačiū

  Nuoroda

  Pagaliau Kultūros taryba praregėjo. Valio. Jau geriau pinigus palikti biudžete, nei išmesti kaip į balą. Be tokio pseudo meno gyvenome tiek mtų, toliau irgi prsagyvensime. Įdomūs, išraiškingi tie pono Žilvino darbai, bet juos galima atlikmti pigesne kaina. Tuo labiau, kad medienos atraižų gali visos lentpjūvės padovanoti, šiaudų ir šieno kitkų pilni laukai. Argi kas gali nepadėti tokoiam gerai žinomam, kūrybiškai nusiteikusiam anykštėnui p. Žilvinui?

  Prieš mėnesį
 • balvonai

  Nuoroda

  pirko is balvono,tai kiek visi bolvonai mums kainavo

  Prieš mėnesį
 • taigi

  Nuoroda

  sitas pilietis laikantis save laisvuoju menininku turi ieskoti tu kurie pirks jo balvonus , o ne prisidengus kazkokiu projektu '' gizelis'' savivaldybe melzti

  Prieš mėnesį
 • Tai

  Nuoroda

  Girdejau kitai amfibijai skirs

  Prieš mėnesį
 • Teisingai

  Nuoroda

  Tikrai gertai pasielgė Kultūros taryba, neskirdama tūkstančių visokiems balvonams. Reikjia remti rimtus, tikrus, reikalingus kultūros renginius, praamingus projektus, o ne iš lentų sudėliotas skulptūras. Lentų tokiam menui gali paaukoti ir lentpjūvės, kurių rajone gal kelios dešimtys.

  Prieš mėnesį
 • Ar

  atsakymas į: Teisingai Nuoroda

  Turėjai omenyje Lansbergienės įamžinimui?

  Prieš mėnesį
 • GAILA

  Nuoroda

  Tikrai labai gaila, nes darbai įdomūs ir gražūs. Be to, jis dar ir mokinius ugdo, įtraukdamas į savo projektus. Dabar jau balvonais bus galima vadint kitus...

  Prieš mėnesį
 • N

  atsakymas į: GAILA Nuoroda

  Pilnai sutinku su jusu nuomone ,va, jeigu papludimi irengt prie KC tai balsuotu vienbalsiai .(sekant Vilniaus ir Utenos pavyzdziu )

  Prieš mėnesį
 • Marčia

  Nuoroda

  nepasistengė?

  Prieš mėnesį
 • Kokie asmenys toje Kulturos taryboje ?

  Prieš mėnesį
 • Algis

  Nuoroda

  Reikejo skirt , nera jau cia didele suma ,o darbai tai tikrai idomus , unikalus ,

  Prieš mėnesį