Vasaros metu nemažai žmonių siekia maksimalios patalpų apsaugos nuo saulės. Tai aktualu tiek namuose, tiek biuruose, tiek kitos paskirties patalpose. Tokiais atvejais gali būti pasitelkiamos įvairios langų uždangos. Taigi, į kokius kriterijus atkreipti dėmesį jas renkantis?

  Įvertinkite audinio tankį

 Langų uždangų audinio tankis gali būti įvairus. Būtent nuo jo dažniausiai ir priklauso suteikiamas užtamsinimas. Itin dideliu tankiu pasižymi audinys „Blackout“. Jis yra visiškai nepralaidus šviesai, todėl labai tinka miegamajame. Pasitelkus tokias langų uždangas, apsisaugoma nuo ryškių saulės spindulių, kurie vasaros rytais neleidžia ilgiau pasimėgauti ramiu poilsiu. Iš „Blackout“ audinio pasiūtos naktinės užuolaidos internetu dažnai naudojamos ir konferencijų salėse, susitikimų kambariuose – maksimalus patalpų užtamsinimas itin praverčia pristatymų metu.

 Pasirinkite tinkamą audinio spalvą

 Kitas aspektas, kurį patariama įvertinti renkantis langų uždangas, kurios suteikia patikimą apsaugą nuo saulės, yra audinio spalva. Įprastai tamsesnės užuolaidos sulaiko daugiau spindulių nei šviesesnės. Ši taisyklė galioja tuomet, kai audinio tankis yra vienodas.

 Miegamajame labiau tinka tamsesnių spalvų užuolaidos: mėlynos, pilkos, samaninės. Šie tonai nuteikia raminančiai ir leidžia atsipalaiduoti. Todėl galima mėgautis pilnavertišku ir netrikdomu poilsiu.

 Svetainėje, priklausomai nuo joje vyraujančio dekoro, galima išbandyti ir ryškesnius variantus, pavyzdžiui, vyno, raudonų plytų, smaragdo ar šokolado spalvos langų uždangas. Tokios naktinės užuolaidos internetu tampa pagrindiniu interjero akcentu. Daugiau apie jas – paspaudus ant nuorodos.

 Konferencijų salėse ir susitikimų kambariuose dažniausiai naudojamos tamsiai pilkos, mėlynos arba juodos užuolaidos. Tai ne tik universalus, bet ir praktiškas pasirinkimas.

 Maksimaliai apsaugai nuo saulės – ne tik užuolaidos

 Tiems, kurie ieško langų uždangų, efektyviai apsaugančių nuo saulės, rekomenduojama išbandyti ne tik naktines užuolaidas. Tam kuo puikiausiai tinka ir roletai. Jie pasižymi patogiu ir paprastu valdymu, be to, yra lengvai montuojami. Plačiame asortimente gausu skirtingo tipo roletų, derančių įvairaus stiliaus interjere. Kaip ir užuolaidos, jie gali būti gaminami iš „Blackout“ audinio.

 Patalpų užtamsinimui pakankamai dažnai naudojamos ir vertikalios bei horizontalios žaliuzės. Jos leidžia nesudėtingai reguliuoti iš lauko patenkantį šviesos srautą. Esant poreikiui, žaliuzes galima visiškai pakelti arba suskleisti į šoną. Šios langų uždangos pardavinėjamos taip pat, kaip ir naktinės užuolaidos – internetu. Todėl jas įsigyti labai paprasta.

 Vertikalios medinės žaliuzės ne tik užtamsina erdvę, bet ir sulaiko šilumą. Tai aktualu tiek šiltuoju, tiek šaltuoju sezonu: vasarą patalpos mažiau įkaista, o žiemą iš jų ne taip greitai pasišalina šiluma. Be viso to, medinės žaliuzės pasižymi stilinga išvaizda. Natūrali medžiaga suteikia interjerui daugiau jaukumo.

 Jei svajojate apie elegantiškas langų uždangas, tačiau užuolaidos jums jau šiek tiek nusibodo, verta apsvarstyti romanetes. Jos atrodo labai puošniai, tačiau taip pat gerai apsaugo nuo ryškios saulės. Tai tarsi roletų ir užuolaidų hibridas, sujungiantis prabangą ir funkcionalumą. Šios langų uždangos gali būti naudojamos įvairios paskirties namų patalpose: svetainėje, miegamajame, virtuvėje ir net vaikų kambaryje. Tačiau tai nėra populiarus pasirinkimas konferencijų salėse ar susitikimų kambariuose, kur daugeliu atvejų reikia uždengti pakankamai didelius langus.

 Ryški saulė vasarą gali varginti, todėl ypač svarbu tinkamai nuo jos apsisaugoti. Atidžiai pasirinktos langų uždangos, nesvarbu, tai būtų roletai, žaliuzės ar naktinės užuolaidos internetu – vienas iš patogiausių būdų tai padaryti. Pasirūpinkite, kad jūsų namų, darbo ar kita aplinka, kurioje praleidžiate daug laiko, būtų kuo komfortiškesnė. Tegul vasara suteikia džiaugsmą, o ne vargina.

Užsak. Nr. 633