Liepos 3 d. prasidėjo tapytojų ir grafikų pleneras „Troškūnų atradimai 2020“, kuris baigsis liepos 11 d. sukurtų darbų paroda Troškūnų Bernardinų vienuolyne.


Plenere dalyvauja vienuolika garsių Lietuvos menininkų, kurie visą savaitę kurs ir gyvens Troškūnuose. Tai - Arturas Savickas, Arvydas Kašauskas, Ausma Bankauskaitė, Daiva Zubrienė, Daiva Šlajienė, Dalia Čepulienė, Gintaras Zubrys, Sigita Maslauskaitė,  Saulius Mažylis, Virginija Katkevičiūtė,  Žydrūnas Šlajus.
Pasak plenero organizatoriaus, Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebono Sauliaus Filipavičiaus, tai neeilinis kultūrinis įvykis ne tik Troškūnuose, bet ir visame Anykščių rajone. „Plenero tikslas – ne tik padėti Lietuvos žmonėms atrasti šį nuostabų miestelį, bet ir praturtinti troškūniečių bei aplinkinių rajono gyventojų kultūrinį gyvenimą, skatinti jų pasididžiavimą savo miestu“.– teigė S. Filipavičius.
Troškūnai jau seniai yra tapę rajono kultūriniu centru. Bažnyčioje vyksta respublikinio lygio įvairių žanrų meniniai renginiai. Vienuolyne prieglobstį randa vaikų ir jaunimo piešimo, teatro stovyklos.
Vienas iš plenero dalyvių, garsus tapytojas, pedagogas Gintaras Zubrys net neabejodamas priėmė kvietimą dalyvauti plenere. „Pirmą kartą apsilankęs Troškūnuose, buvau priblokštas pamatęs nuostabią, didžiulę XVIII a. bažnyčią, Bernardinų vienuolyno ansamblį, spalvingas, pilnas istorinių objektų apylinkes.“- teigė G. Zubrys.  – „Šis kraštas vertas geriausių dailininkų teptuko. Esu tikras – bus karšta, kūrybinga savaitė.“
Liepos 6 d. – atvirų durų diena. Lankytojai kviečiami pabendrauti su menininkais, stebėti jų kūrybinį procesą. Bus iškabinti pirmieji plenero darbai.
Plenero metu sukurti paveikslai ne tik papuoš vienuolyno erdves, bet ir taps dar vienu svarbiu kultūriniu traukos objektu savo kraštą mylintiems žmonėms. Pasak klebono S. Filipavičiaus, „Troškūnų atradimai“ gali tapti tradiciniu, kasmet organizuojamu renginiu, į kurį bus kviečiami ne tik žinomi kūrėjai.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • klausimas

  Nuoroda

  gal bus galima ir darbų įsigyti, kaip kartais būna pleneruose

  Prieš 2 mėnesių
 • Robertas

  atsakymas į: klausimas Nuoroda

  Įsigyti darbų tikrai bus galima. Laukiame.

  Prieš 2 mėnesių
 • Dalius Kaup.

  Nuoroda

  Galima drąsiai sakyti, kad Troškūnai yra visiškai ant kitokio kurpaliaus sumautas kultūrinio vyksmo kraštas. Didžiulės pagarbos verti menininkai ir žmonės, kurie juos buria .

  Prieš 2 mėnesių