Vidudienį Anykščių centrinėje aikštėje Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga iškelta trispalvė, skambėjo liaudies muzika, šlamėjo tautiniai apdarai. Simboliškai apdovanoti  karantino metu miestiečiams pagalbą teikę savanoriai, viešąją tvarką palaikę Šaulių sąjungos nariai.


Lietuvos valstybinė vėliava iškelta skambant „Tautiškai giesmei“.
Trispalvę kėlė Dominykas Puzinas, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos abiturientas, vedėjų pristatytas kaip „iniciatyvus, pilietiškas, gerų idėjų nestokojantis jaunuolis“, dalyvaujantis Jaunimo reikalų tarybos veikloje ir mokęsis Vilniaus universiteto jaunųjų politologų mokykloje. Už Gynybos paramos fondo savanorių koordinavimą karantino metu „ypatingą padėkos žodį šiam kukliam jaunuoliui“ skyrė pats Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Liepos 6-ąją rajono vadovas S. Obelevičius pristatė kaip „valstybės gimimo dieną, ypač svarbią anykštėnams“. Pasak jo, mokslininkams besiginčijant, kur galėjo būti vainikuotas Mindaugas, „kol kas niekas nei patvirtino, nei paneigė, kad tai galėjo būti padaryta ir Anykščių krašte“. „Turbūt karaliaus Mindaugo įkvėpta dvasia tebėra ir dabar“, – apibendrino Anykščių krašto vadovas.
 Tautišką atmosferą kūrė skambantys liaudies muzikos kūriniai. Pasak vedėjo Juliaus Jakubėno, renginyje debiutavo Anykščių kultūros centro kanklių ansamblis, vadovaujamas Astos Motuzienės. Taip pat 3 patriotines dainas atliko duetas – Jurgita Baldauskienė ir Robertas Raišelis.  
Vėliavos kėlimo ceremonija minint Liepos 6-ąją Anykščių mieste virtusi tradicija – renginys vyksta kasmet tuo pačiu metu (12 val.) Antano Baranausko aikštėje, prie laisvės paminklo. Tik šiemet šventė truputį kitokia – aptarta ir koronaviruso tema.
 Ceremonijos metu tartas „ačiū“ Anykščių krašto Gynybos paramos fondo savanoriams, kurie, kaip teigia vedėjas J. Jakubėnas, karantino metu „skubėjo pas tuos, kam labiausiai reikėjo pagalbos, paramos, pas tuos, kurie buvo vieniši, senyvo amžiaus, esantys rizikos grupėje“. Savanorių būrys užsiėmė šia veikla: atsiliepdavo į skambučius, išklausydavo prašymus ir neatlygintinai teikė pagalbą. Iš viso įvairių paslaugų suteikta apie šimtui krašto žmonių.  
Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus padėkos žodį skaitė renginio vedėja V. Paulauskaitė. Girtas krašto gyventojų bendruomeniškumas: „Parodytos iniciatyvos yra neįkainojamas indėlis į pilietiškos ir sąmoningos Lietuvos visuomenės kūrimą.“ Kiekvienam savanoriui įteikta padėka ir simboliška dovana iš Anykščių rajono vadovo rankų.
Dariaus ir Girėno 901-osios šaulių kopos savanorius, kurie patruliavo Anykščių miesto poilsinėse ir rekreacinėse teritorijose, prižiūrėjo viešąją tvarką karantino metu, budėjo ir rūpinosi mūsų saugumu. Įvertinimo už darbus sulaukė Šaulių sąjungos narės Gabrielė Bartkutė, Živilė Butkutė, Ieva Dutkutė bei jų vadė Kotryna Vitkūnaitė. Merginos, atsiėmusios apdovanojimą sutartinai šaukė: „Tėvynės labui!“
Krašto vadovas COVID – 19 pandemiją apibūdino kaip „baisų laikotarpį“, o karantiną lygino su karo padėtimi. Baigiamojoje kalboje meras rado priežastį pasidžiaugti: „Atsirado žmonės, kurie nebijojo rizikuoti, tiesti pagalbos ranką pagyvenusiems, neįgaliems piliečiams. Ačiū visiems jums, jūsų dėka pandemija mūsų labai skaudžiai nepalietė, neturėjome aukų.“
Saugos rekomendacijas priminė vedėjas Julius Jakubėnas: „Esame visi vienas kito pasiilgę, bet primename laikytis saugaus atstumo, jei nesame giminės. Prašome vengti rankos paspaudimų sveikinant.“
Renginio vedėja Vilma Paulauskaitė apibendrino karantino reikšmę bendruomenei: „Šiais metais kaip niekada jaučiame esantys būtent viena tauta – viena šeima. Šie metai – sunkių išbandymų metai Lietuvos vaikams.“ Savo kalboje ji pabrėžė, kad Liepos 6-ąją „vienas jausmas yra esminis ir įvairiais istorijos tarpsniais nepakeičiamas, turintis išskirtinę vertę – tai vienybė“.

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu nu..

  Nuoroda

  puzinas... manau kažkas su šiuo pasauliu darosi negerai.

  Prieš mėnesį
 • Padėka straipsnio autorei

  Nuoroda

  Išsamiai ir objektyviai aprašyta.Net tie,kurie nebuvo,gali pajausti šventės atmosferą.

  Prieš mėnesį
 • padėka tai padėka

  atsakymas į: Padėka straipsnio autorei Nuoroda

  o tai niekas iš didžiosios redakcijos vakare nesugebėjo iki Vorutos nusigauti? O gal dar teberengiamas reportažas? Tada atsiprašau.

  Prieš mėnesį
 • Elementaru,

  atsakymas į: padėka tai padėka Nuoroda

  Labai jau bijo koronės iš redakcijos, nesilanko masiniuose renginiuose.

  Prieš mėnesį
 • kažkaip

  Nuoroda

  vis su tais atsidėkojimais jau atsibodo juk niekas veltui nieko nedirba.Valstybinė šventė tai ją ir minėkime. vis norima kažką išskirtinai išaukštinti. Žmonės supratingai elgėsi tai ir neišplito virusas.

  Prieš mėnesį
 • Kas pasigedo Vaigino?

  Nuoroda

  Prastai sekėte,jeigu ką...Vaiginas šventiniame renginyje buvo kartu su kitais miestelėnais...

  Prieš mėnesį
 • Stebetojui

  Nuoroda

  Kodel vis privalo kažkam dekoti? Dirba kiekvienas SAVO darba ir gauna atlyginimus .,tai prieko turi būt kaźkokie išskirtiniai padekoms ? Aš visada dekoju autobuso vairuotojui ,dekoju pardavejai ir vaistininkei ,Padekoju tam kuris I einant atidaro ir palaiko duris . Gana apie pandemijos skiedimus .

  Prieš mėnesį
 • Diagnozė aiški

  atsakymas į: Stebetojui Nuoroda

  Durnius. Savanoriai dirbo savo darbą ir skyrė laiko kitiems. Galėtum balsuoti už komunistų ir nepartinių sąrašą.

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Diagnozė aiški Nuoroda

  Mano galva situacijos valdymo vadovas ir karščiavimo klinikos vadovas labiausiai rizikavo ir dabar dar daugiau už savo galimybes deda pastangų, kad situacija būtų suvaldyta tiek su viruso užkratos plitimu, tie ir su chaoso suvaldymu rajone. Taip pat nepamirškime ir savivaldybės administracijos ir jos vadovės, kurios žinioje biudžeto suvaldymas ir įsipareigojimų išlaikymas. AČIŪ JUMS ! Rudenį ąžuolus pasodinsime garbingiausioje miesto parko vietoje.

  Prieš mėnesį
 • Donaldo galva

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Kur dirba Vaičiūnas?

  Prieš mėnesį
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: Donaldo galva Nuoroda

  Taigi vieši asmenys skelbiami viešai. Vienas ministerijoje dirba, kitas arčiau- savivaldybės administracijoje.

  Prieš mėnesį
 • Donaldui

  atsakymas į: Chi- chi- chi Nuoroda

  Kokį ministerijoj valymo plotą tau priskyrė?

  Prieš mėnesį
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Ci kariai matas pasruosy ir slidnikus tinka.Ot stiprus mūsų Anykščiai.Ale truka amfibijas ,galeja vamzdy uzdet i ant šoną uzrasyt CoBrA SuperS

  Prieš mėnesį
 • Taip

  atsakymas į: Kaimietis Nuoroda

  Atsimename kas nupirko amfibiją. Kas baseino plytelių spalvos.nustatymui skyrė 5000. Kas televizorių prie kultūros rūmų kultūros rūmų už tokią kainą pastatė.

  Prieš mėnesį
 • Stebėtojas

  Nuoroda

  Mano pastebėjimu ir patarimu bent jau per miesto šventę rajono vadovui reikėtų atsidėkoti ir pagerbti pagrindinius komandos narius, kurie nepalūžo sudėtingos ir ekstriamalios situacijos metu šalyje ir rajone, buvo ir dabar stovi pirmose gretose kovoje su pamdemije. Taigi nenuilstantis rajono vadovo pavaduotojas ir nepakeičiamas komandos narys, buvęs rajono vadovo patarėjas, karščiavimo klinikos įkūrėjas ir laikinasis pagrindinės gydymo įstaigos vadovas.
  Jeigu ne šitų žmonių susiteklimas ir savalaikis sukordinuotas darbas dar nežinia kiek raudų būtų tekę raudoti anykštėnams.
  AČIŪ!

  Prieš mėnesį
 • Vaiginas ? Kur ?

  Nuoroda

  Jei nebuvo tai Ats,toks : gavo tai ko norejo ir nebesvarbios jokie minejimai .

  Prieš mėnesį
 • Priminimas

  Nuoroda

  Ir kam tie išrikiavimai prie slidininko ? Galima ir paprasčiau ,o tie išrikiavimai eilej ,,,,Sovietinis palikimas .O kur Vaiginas ?

  Prieš mėnesį
 • Labai Idomu

  Nuoroda

  Obelevičius sake kad mindaugas daug ka dave anykštenams ,Idomu ka ?

  Prieš mėnesį
 • Vlada

  Nuoroda

  Aciu seimo nariams anykstenams , kad nepasididziavo ir dalyvavo renginyje .

  Prieš mėnesį