Liepos 1 - 2 dienomis, trečiadienį ir  ketvirtadienį, Anykščių rajone nustatyti du koronaviruso atvejai. Pavojinga infekcija usžikrėtė iš Švedijos grįžęs anykštėnas ir Anykščių ligoninės pacientė. Pastarasis susirgimas Anykščių rajono medicinos įstaigose pasėjo nerimą, paaiškėjus, kad koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventijos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre.

 Koronavirusą parsivežė iš Švedijos

Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš Švedijos grįžęs anykštėnas keltu parplaukė į Latviją, Ventspilį, o iš ten asmeniniu automobiliu parvyko į Anykščių rajoną.
Koronavirusas taip pat nustatytas tuo pačiu keltu iš Švedijos grįžusiam klaipėdiečiui.
Kaip paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, abu asmenys dirba toje pačioje įmonėje, nė vienas iš jų simptomų nejaučia.
Šiuo metu vykdoma išsamesnė atvejo analizė.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis"Anykštai" sakė, kad koronavirusas nustatytas jaunam anykštėnui, jis saviizoliavosi Anykščiuose, Kęstučio gatvėje, esančiuose namuose.
Iš Švedijos jis grįžo sekmadienį, pirmadienį isšityrė dėl koronaviruso, o trečiadienį vakare gautas atsakymas,. kad tyrimo rezultatai yra teigiami.
Koronavirusu užsikrėtęs anykštėnas tikino, kad su kitais asmenimis jis kontaktų neturėjęs.

Susirgimą nustatė atsitiktinai

Kaip perkūnas iš giedro dangaus ketvirtadienį atskriejo žinia, kad koronavirusas nustatytas Anykščių ligoninės pacientei. Moteriai susirgimas koronavirusu nustatytas atsitiktinai - ji dėl kitų priežaščių kreipėsi į medikus, o mėginiai tyrimams dėl koronaviruso iš jos paiimti tik norint apsidrausti.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas D. Žiogelio žiniomis, jauna Anykščių seniūnijos gyventoja nejautė jokių koronaviruso simptomų. D.Žiogelis sakė, kad užsikrėtusioji moteris bus izoliuota Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje.

Pavojaus ligoninėje nemato

Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas tikino, kad kornavirusu užsikrėtusi moteris ligoninės personalui ir kitiems pacientams grėsmės esą nesukėlė.
"Ji atėjo pagal nustatytą intervalą, kai leidžiama įeiti į ligoninę.Greta jos nebuvo kitų pacientų.Darbuotoja, kuri teikė paslaugas, pasielgė tikrai atsargiai, paimdama mėginį dėl koronaviruso":, - sakė D.Vaiginas.
Pasiteiravus, ar po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia moterimi, ją apžirėjusiai medikei nebuvo privalu izoliuotis, laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: "Jai leidžiama ir toliau dirbti, kadangi ji dirbo su apsaugos priemonėmis.Buvo atliekama dezinfekcija, vedinamos patalpos. Aišku, medikė šiuo metu stebi savo savijautą."
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas tikino, kad daroma viskas, kad ligoninė po šio įvykio netaptų koronaviruso židiniu.
"Tam yra pasirengta.Pacientai į kabinetus patenka nustatytu intervalu, jie užpildo anketas, kad neturėjo komntaktų su užikrėtusiais koronavirusu ir t.t.Darbuotojai elgiasi atsakingai, jei to nebūtų, būtų didelė rizika, kad Anykščių ligoninė taptų koronaviruso židiniu. Tos tvarkos surašytos, jų yra paisoma ir galiu pasidžiaugti, kad  situacija suvaldyta", - tikino laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas.

Neramios dienos Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre

"Anykštos" žiniomis, koronavirusu užikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre. Šią žinią patvirtino Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas.
"Taip, tačiau tik tiek informacijos galiu ir patvirtinti dėl asmens duomenų apsaugos", - sakė K.Jacunskas.
Pasiteiravus, ar buvo imtasi kažkokių priemonių, kad koronavirusas neišplistų Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, K.Jacunskas kalbėjo: "Be abejo. Izoliacija koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motinai ir vyrui. Šiuo metu nustatinėjami  įstaigoje kontaktai ir asmenys, su kuriais galėjo kontaktuoti minėta darbuotoja.Kalbėjau su darbuotoja,tai ji sakė mažai kontaktų turėjusi su savo dukra, maža tikimybė, kad jai kažkas būtų. Ji pasakojo, kad jos dukra su niekuo nebendravo, niekur išvažiavusi nebuvo, niekas iš pažįstamų iš užsienio nebuvo sugrįžęs."
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas neatmetė, kad Anykščių ligoninės pacientei atliktas koronaviruso testas gali būti ir klaidingas.
"Klaidų visą laiką gali įsivelti", - svarstė K.Jacunskas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Bus daugiau

  Nuoroda

  Devilstona padarys tai užkrato bus ,lauksim susirgimu ,bent jau vaigino kupolas nestoves tuščias.

  Prieš mėnesį
 • Albinas

  Nuoroda

  Zmones pradejo visiskai nesisaugoti nei gatveje nei parduotuvese. Jauciasi saugiai artimai bendraudami. Ta matau kasdien. Kai ka pabaru. Keista Anyksciai nedidelis miestukas ir stai du atvejai, o Kaune dar nera uzfiksuoto iki siolei nei vieno atvejo. Ir dar -mano vienai labaqi gerai pazistamai poliklinikoje sesele pries koki menesi atlikdama pakartotina skiepijima nuo erk encifalito nedevejo nei kaukes nei pirstiniu, o tai dar tebegaliojo karantinas. Stai ir turim ka turim

  Prieš mėnesį
 • Klausimas

  Nuoroda

  Kodėl neskelbiamas konkursas į ligoninės direktoriaus pareigas? Eina antras mėnuo nuo Vasiliausko išėdimo...

  Prieš mėnesį
 • Tarybos narys

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Manau, kad pradžiai reiktų pakeisti Tubio įkištus ligoninės nuostatus. Kodėl mes turime PATYS atsisakyti savo teisių? Suprantu, kad tada Tubis bandė tapti valstiečių partijos kandidatu į mero postą ir todėl sutiko su valdančiųjų valstiečių vyriausybės reikalavimais. Situacija pasikeitė ir galima pataisyti padėtį. Prisiminkime, kad rudenį bus nauja Vyriausybė ir kadencijos pradžioje galės pasinaudoti tubiskiais įstatus ir uždaryti ligoninę.

  Prieš mėnesį
 • Nariui tarybos

  atsakymas į: Tarybos narys Nuoroda

  Bus nauja vyriausybė. Ligoninę uždarys. Tai taisykit padėtį, kol laikas, dešimtmečiais taisote, o rezultatas. Tik nerišlus pezėjimas...Kuris čia toks labai narys? Net du kartus narys.

  Prieš mėnesį
 • Tarybos narys

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Manau, kad pradžiai reiktų pakeisti Tubio įkištus ligoninės nuostatus. Kodėl mes turime PATYS atsisakyti savo teisių? Suprantu, kad tada Tubis bandė tapti valstiečių partijos kandidatu į mero postą ir todėl sutiko su valdančiųjų valstiečių vyriausybės reikalavimais. Situacija pasikeitė ir galima pataisyti padėtį. Prisiminkime, kad rudenį bus nauja Vyriausybė ir kadencijos pradžioje galės pasinaudoti tubiskiais įstatus ir uždaryti ligoninę.

  Prieš mėnesį
 • 123

  Nuoroda

  Lietuva... Prisiskaitot, delfio, 15.lt ir dar visokių portalų ir rašot nesąmones!!! Šie portalai yra nepatikimi, nes už pateikta informacija neneša jokios atsakomybės nei turtinės, nei teisinės, tad jie yra pletku lygio!!!

  Prieš mėnesį
 • Tik nereikia

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Nusišneki. Tie portalai neša visas įmanomas atsakomybės. Visokie ruskiams propaguoti skirti Būkim vieningi, mininfo, Maksimilijonas debilauskas ir pn. neneša

  Prieš mėnesį
 • Neikit ten, kol bus melas

  Nuoroda

  Neslėpti reikia, o tvarkyti, tai, kas buvo. Nereikia vaidinti, kad viskas gerai ligoninėje. nereikia žmonių į pavojų statyti. Blogai ligoninėje.

  Prieš mėnesį
 • na ir...

  Nuoroda

  prie kurio ligonines vadovo susirgo ligonines pacientė? agi ne prie Vasiliausko..tai kuris geriau tvarkėsi.?

  Prieš mėnesį
 • Tiesa

  atsakymas į: na ir... Nuoroda

  Prie Vaigino zinokit,matot ,kaip dirba,jau tokiem diedukam namie sedet,bet kurgi Almute naslaitele be Daliuko prieglobscio bus,net graudu darosi .

  Prieš mėnesį
 • ona

  atsakymas į: Tiesa Nuoroda

  ale ir glusas kad taip rasai jug suauge esat alma turi savo ir normalei gyvena kam cia jei kisat vaigina

  Prieš mėnesį
 • Abejingumas

  Nuoroda

  Sukėlė nerimą abejingumas iš Anykščių greitosios pagalbos darbuotojų.Prieš kelias dienas teko kviesti į namus greitąją pagalbą garbaus amžiaus žmogui.Atvyko felčerė su padėjėja be kaukių,be pirštinių ir be dezinfekuojančio skysčio.
  Pasijutom labai nesaugiai.Karantinas negalioja,bet ar teisinga taip medikams lankytis namuose pas ligonį?

  Prieš mėnesį
 • Nu va

  atsakymas į: Abejingumas Nuoroda

  Poliklinikos direktorė bloga?

  Prieš mėnesį
 • As

  Nuoroda

  Jei grizta virusas,tai kaip cia nereikia izoliuotis personalui ,jei prisiliete prie tos pacientes,tai gal Almute tyr eme ,kad taip gerai paeme,Vaiginai nebejuokink tu svieto gerai,nes cia niekas netiki tom nesamonem,baik listi ,ir isiteikineti savivaldybei ,slykstu gi,Obeleviciu reikia i profke uzdaryti ,kad nebekurtu Anyksciuose nesamoniu,butina ligoninei ir personalui saviizolecija,nes jei tu neuzdarai ligonines ,tai kuo sitame cirke tiketi,nebejuokinkit gerai,Almute izoliuok nuo zmoniu,nes nebegalima hos apsikesti.

  Prieš mėnesį
 • As ir aš

  atsakymas į: As Nuoroda

  Daug žmonių su ta moterimi dirbo ir palatoje kaimynės buvo, bet kontakto nėra... Taip smagu teigti, rizikuojant darbuotojais ir ligoniais. Profesionalūs melagiai.

  Prieš mėnesį
 • Liuba

  atsakymas į: As ir aš Nuoroda

  Palatos draugės nuo 2017 metų būtų susirgę ir pas arba numiręs. Kam prisiminti senus laikus?

  Prieš mėnesį
 • Kraupu

  Nuoroda

  O kas daroma konkrečiai, pone Vaiginai? Anykščių ligoninės betvarkė kelia siaubą.

  Prieš mėnesį
 • ir tikite

  Nuoroda

  ką tas Vaiginas suokia?

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha

  atsakymas į: ir tikite Nuoroda

  Suokia visai ne Vaiginas, o mokyklos direktorė...ir virusą į ligoninę atnešė ne Vaiginas, o pacientė. O Vaiginas darė ir daro viską, kad virusas neplistų. Tik ar darbuotojai paisė jo nustatytų tvarkų ir savisaugos, neužilgo paaiškės. Ir jei darbuotojai vis dar”atsipūtę”elgėsi pagal Vasiliauską, tai užsikrėtimas - neišvengiamas...

  Prieš mėnesį
 • Trinidada

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  Vasiliausko nelygink su Vaiginu. O kaip su tuo antruoju rentgeno aparatu, kas atsakys už žalą ligoninei?

  Prieš mėnesį
 • aha

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  Apie kokią direktorę šnekama, ar ji vaigino pavaduotoja? Koks čia šiknalindys rašo?

  Prieš mėnesį
 • Negerai nieko nežinoti

  atsakymas į: aha Nuoroda

  Jei nežinai kas pasakė " suokiau, suokiau
  " , tai nesi anykštėnas. Gal dar nežinai kas varsto Molėtų teismo duris? Kas buvo sąraše?

  Prieš mėnesį
 • N

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  Nejuodinkit daktaro Vasiliausko... Gėda žmonėms jį sudorojus... Amžina gėda.

  Prieš mėnesį
 • Ar tai p

  atsakymas į: N Nuoroda

  Liberalai neliečiami. Kas susidorojo su liberalu,
  tam karma sugadinta 7 kartoms.

  Prieš mėnesį
 • Nu

  atsakymas į: Ar tai p Nuoroda

  Apie partijas čia nekalbama, nubuskite pagaliau

  Prieš mėnesį
 • Kodėl

  Nuoroda

  Slepiama infornacija apie susirgusius corona?
  Kodėl nei LRT,nei LNK televizijos žiniose nepaminėti Anykščiai?Kam meluot ir slėpt,kad čia viskas gerai!

  Prieš mėnesį
 • Myž. Ui

  atsakymas į: Kodėl Nuoroda

  Klausyk Lietuvos radijo. Pasakė kad nėščia, kad turėjo 14 kontaktų.

  Prieš mėnesį
 • Cha

  atsakymas į: Myž. Ui Nuoroda

  Kas nescia Almute nuo Vaigino?

  Prieš mėnesį
 • Juk

  atsakymas į: Cha Nuoroda

  Tas seniai visiems žinoma.

  Prieš mėnesį
 • Gal

  atsakymas į: Kodėl Nuoroda

  Tubkomitečikų darbas?

  Prieš mėnesį
 • taigi

  Nuoroda

  Tai poliklinikos valytojos dukte,kuri yra nescia ir apsikretusi korona...

  Prieš mėnesį
 • Senjoras

  Nuoroda

  Pagaliau bus panaudota nežinia kam įsteigta Karščiavimo klinika ir ta palapinė prie ligoininės. Pirdylom pensininlkam ten nevalia kelti kojos, tai dabart gal jauni koronoviruso ligoniai ten bus priimti.

  Prieš mėnesį
 • Ir tikėti kuo?

  Nuoroda

  Su ta korona sergančia moterimi dvi dar kartu gulėjo palatoje, ar tai niekis? O gal tai netiesa. Dabar tų tiesų yra tiek daug.

  Prieš mėnesį
 • As

  atsakymas į: Ir tikėti kuo? Nuoroda

  Jei butu prie Vaisiliausko ,tai uzdarytu ligonine,i kaip Vaiginui tai nieko viskas gerai,matot kokie slykstynes,nes cia nesamones pliurpia,kokie cia virusai ,hei nereikia ligonines personalui izoliuotis,o kodel reikia tai pacientei profkej izoliuotis,o ligonines darbuotojms nereikia,kas cia per cirkai,gal Almute tyryma paeme,nes kitos taip stebuklingai nesugeba ligoninej dirbt,tik Almute uztat ir saviizoliuotis nereikia,suprantam jei Almela izoliuosis Dalius vienas be jos nebus ,nebus su kuo pletkavot,ir intrigu rezgt.

  Prieš mėnesį
 • Tikėti reikai faktais, o ne visokiais Juozais

  atsakymas į: Ir tikėti kuo? Nuoroda

  Palatoje ji paskutinį kartą gulėjo 2017 metų lapkričio mėn. ir palatoje buvo ne dvi, tik viena

  Prieš mėnesį
 • Kuri su kuo 2017 palatoj gulėjo? Kūdikiui jau 3 meteliai ar du.

  Prieš mėnesį
 • liuncyperis

  Nuoroda

  vaje ku dabar daryt.ti sytu mergu as ir tratinau.pasroda karunu nesioja.raik apsigraibyt gal da kuom uzukrete.

  Prieš mėnesį
 • va tep

  Nuoroda

  Vasiliauskas puikiai tvarkėsi su virusu ligoninėje, o vat naujas-senas-laikinas tai nelabai...

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha

  atsakymas į: va tep Nuoroda

  Tai kiek gi tas V asiliauskas virusų patvarkė, ir dar - puikiai!? Kad su vadovavimu ligoninei nesusitvsrkė, tai visi matė, ir net tolerantiškasis meras S. Obelevicius nebeapsikentė tokios betvarkės.

  Prieš mėnesį
 • As

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  O Vaiginas ir taip nesugeba,kaip sugebejo Vasiliaiskas,,ka gi moka Vaiginas tik su Almelu buti

  Prieš mėnesį
 • nu nu

  atsakymas į: va tep Nuoroda

  tik jau nenuusiblūdėk prieš pat pilnatį.

  Prieš mėnesį
 • Vardas (Privalomas):

  Nuoroda

  Jurgita BANIENĖ
  Nijolė PRANCKEVIČIENĖ
  Žydrė SAPRIGONAITĖ
  Žana LOGINOVA
  Ramūnas BLAZARĖNAS
  Kazys MORKŪNAS
  Jolita ABRAŠKEVIČIENĖ
  Gintaras RAŽANSKAS
  Dangira NEFIENĖ
  Birutė TUSKIENĖ
  Audronius GALIŠANKA  Agnius ABRAŠKEVIČIUS
  Vytautas SENVAITIS
  Vytautas DATENIS
  Virginija PRANSKEVIČIENĖ
  Vilma PETRAITIENĖ
  Viktorija NOREIKIENĖ
  Vaida ZLATKUTĖ
  Tadas TAURELĖ
  Sigita MAČYTĖ-ŠULSKIENĖ
  Rolandas JURKĖNAS
  Rita ŠIMKIENĖ
  Rita JUODIŠKIENĖ
  Regina ŽVIRBLIENĖ
  Raimundas RAZMISLAVIČIUS
  Prima VAIŠVILIENĖ
  Neringa MISIŪNĖ
  Linas PRAVILIONIS
  Ligita BUKAUSKIENĖ
  Laura PLISKAUSKIENĖ
  Kristina BEINORYTĖ
  Kęstutis TUBIS
  Jurgita SENVAITIENĖ
  Jūratė BERNATONIENĖ
  Juozas MAČYS
  Julius JAKUBĖNAS
  Jorūnė RAGAIŠIENĖ
  Jonas BUZILIAUSKAS
  Gintautas PRANSKEVIČIUS
  Gediminas KUTKA
  Elvyra KARALIŪNIENĖ
  Egidijus MATIUKAS
  Donatas TUSKA
  Donaldas VAIČIŪNAS
  Deividas RAMONAS
  Danutė KUTKIENĖ
  Dangirutė ČEKANAUSKIENĖ
  Dalius STASIUKONIS
  Daiva TYLIENĖ
  Aušrius ŽĄSINAS
  Audronė SAVICKIENĖ
  Asta SEREIKIENĖ
  Asta MISIŪNĖ
  Arvidas PAJUODIS
  Alvydas GERVINSKAS
  Aliutė KURMINIENĖ
  Algis BUKAUSKAS
  Algirdas ŠIMKUS
  Algirdas PUPKIS
  Algirdas GANSINIAUSKAS
  Alfrydas SAVICKAS

  Prieš mėnesį
 • Iš šalies

  atsakymas į: Vardas (Privalomas): Nuoroda

  Ir vėl vaistukus pamiršai išgerti?
  Janas Maliakalnio

  Prieš mėnesį
 • jo

  atsakymas į: Vardas (Privalomas): Nuoroda

  panašu į valdžios žmonių sąrašą

  Prieš mėnesį
 • ?

  atsakymas į: Vardas (Privalomas): Nuoroda

  Ką norite pasakyti savo amžinai kišamu čia sąrašu?

  Prieš mėnesį
 • BGK

  atsakymas į: ? Nuoroda

  žmogui žadėjau pora ožkų parūpint už sąrašą, bet su sąlyga, kad pabrauks, kuris iš jų esu aš, pabrauktų nėr, teks nabagėliui pačiam po ganyklas lakstyt

  Prieš mėnesį
 • Kad

  atsakymas į: ? Nuoroda

  Vakarų demokratijos šalyse labai svarbi reputacija.

  Prieš mėnesį
 • Avigalvi,

  atsakymas į: Vardas (Privalomas): Nuoroda

  ką nori tuo sąrašu pasakyti? Kad jie koroną užnešė?

  Prieš mėnesį
 • X

  atsakymas į: Avigalvi, Nuoroda

  Čia šviesios atminties steigėjai :)))))))) Visa garbės lenta :)(

  Prieš mėnesį
 • Vija

  Nuoroda

  Tai gal dar ir visiems nustatyta klaidingai, labai tikėtina

  Prieš mėnesį
 • AAA

  Nuoroda

  Pamatysime po miesto šventės. Tuo tarpu kai didesniuose rajonuose nera uzsikretusiu pas mus vis vis atsiranda. Manau, kad blogas sprendimas daryti masinio susibūrimo renginius kai kiti rajonai tą daryti vengia.

  Prieš mėnesį
 • Jeigu

  Nuoroda

  Gali būti įsivėlusi klaida, tai tegu antra testa pakartotinai daro, tada matys kaip istikruju yra

  Prieš mėnesį
 • Janė

  atsakymas į: Jeigu Nuoroda

  Kam čia smegenis pudrinat ponai žiogeli ir vaiginai ar čia žinesklaidos pasidiževimas kitu rajonų apie tokias bėdas respublikinė spauda ar svekatos ministerija tuoj praneša ar musiškiai slepia kaip dydžiausi dydviriai. PASIDYŽEVIMAS lohu

  Prieš mėnesį
 • Ovidijus

  atsakymas į: Janė Nuoroda

  Jokios Janės sąraše nėra. Pasirašinėk tikru vardu

  Prieš mėnesį
 • ne kažkas

  atsakymas į: Janė Nuoroda

  su išsilavinimu ir proteliu tiek klaidų tekste darant.

  Prieš mėnesį