Liepos 2 dieną, ketvirtadienį, Anykščių L. ir S.Didžiulių viešojoje bibliotekoje, knygą "Istorijos, kurių jums nepapasakojau" pristatė legendinis žurnalistas Skirmantas Pabedinskas ir jo kolegė Zina Paškevičienė.

 

"Penkiasdešimt metų atidavęs Lietuvos televizijai ir 2019 m. vasarą paprašytas iš jos išeiti, ne kartą už originalius reportažus apdovanotas Lietuvos nusipelnęs žurnalistas Skirmantas Pabedinskas nenori tyliai atsisveikinti su žiūrovais. Jo veidas ir balsas pažįstamas visiems Lietuvos žmonėms, su jo reportažais užaugo kelios kartos.
Tai žmogus legenda, sukūręs beveik 26 000 reportažų ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Japonijoje, Italijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Filipinuose, Vietname ir patyręs daugybę nuotykių, likusių už kadro.
Ši knyga apie tai, kas nepasakyta ir neparodyta – neįtikėtinos situacijos, intriguojančios istorijos. Skirmanto istorijos neišgalvotos. Jos tikros, su tikrais herojais ir tikrais vardais",- rašoma knygos pristatyme.
Tiesa, susitikime su anykštėnais žurnalistė Z.Paškevičienė žurnalistikos "žvaigždę" nusprendė šiek tiek "nuleisti ant žemės".
"Jeigu S.Pabedinskui tektų viską iš naujo pradėti šiais laikais, būtų kur kas sunkiau, jis susidurtų su didesne konkurencija. Tuo metu viskas buvo paprasčiau, nes buvo viena televizija, kurią visi žiūrėjo", - pastebėjo Z.Paškevičienė.
S.Pabedinskas kalbėjo, kad rašant knygą "Istorijos, kurių jums nepapasakojau", labai svarbu buvo remtis faktais, nužsiimti beletristika.
"Knygoje nėra pasakojama apie Jonaitį ar Petraitį. Joje tikri, neišgalvoti vardai ir pavardės, vietovės. Rašant šią knygą teko dar kartą sugrįžti į tas vietas, kur buvo filmuojami televizijos reportažai, susitikti su jų herojais, patikslinti faktus, galų gale atsiklausti, ar žmonės nori patekti į knygos puslapius", - kalbėjo S.Pabedinskas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Algis

  Nuoroda

  Knyga labai idomi .

  Prieš mėnesį
 • nu

  Nuoroda

  klausimelis. Kas tame reportazelyje legendinis? Tai kuris cia Pabedinskas? Tas pijokelis kuris tikrai legendinis nors jo nei vardo, nei pavardes niekas nezino, ar absoliuciai bespalvis zmogus kuris laiko mikrofona? Protaukit baliviai.

  Prieš mėnesį