Seimas leido mokėti nesumažintą senatvės pensiją kai kuriems gyventojams, kurie bus gavę išankstinę pensiją.   

 

Seimas pirmadienį nustatė, kad pensijos amžiaus sulaukę žmonės, turintys 40 metų ir ilgesnį darbo stažą ir ne ilgiau nei trejus metus gavę išankstinę pensiją, nuo 2021 metų galės gauti visą, o ne sumažintą senatvės pensiją.

Už tokią Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – keturi, o trys susilaikė.

Iki šių metų gruodžio jau paskirtos senatvės pensijos tiems gyventojams, kurie bus pradėję gauti išankstinę pensiją, nebus mažinamos, jeigu žmonės atitiks tuos pačius reikalavimus – išankstinę pensiją bus gavę ne ilgiau kaip trejus metus ir turės virš 40 metų darbo stažą.   

Nesumažintas senatvės pensijas šiems gyventojams siūloma pradėti mokėti ne vėliau kaip iki 2021 metų kovo pabaigos, išmokant nuo sausio susidariusį pensijų dydžių skirtumą.

Lietuvoje yra 280 žmonių, turinčių didelį darbo stažą ir gaunančių išankstines pensijas.   

Pakeitimai įsigaliotų nuo 2021 metų, o reikalaujamas darbo stažas tokių pensijų gavėjams kasmet didėtų po tris mėnesius. Pavyzdžiui, 2025 metais bus reikalaujamas 41 metų stažas, o po 2026 metų, kai ir vyrams, ir moterims į pensiją bus galima išeiti tik sulaukus 65 metų, būtinasis darbo stažas paaugs iki 35 metų, o tiems, kurie, trejus metus gavę išankstinę pensiją, norės gauti nesumažintą pensiją, reikalingas darbo stažas nuo 2027 metų bus 41 metai 6 mėnesiai, o 2031-aisiais ir vėliau – 42 metai 6 mėnesiai.  

Lietuvoje dabar išankstinę pensiją galima gauti, jei iki pensijos lieka penkeri metai, žmogus yra sukaupęs būtinąjį stažą ir neturi kitų pajamų, tačiau kas mėnesį jo būsima pensija mažėja 0,4 proc. – tai reiškia, kad sulaukęs pensinio amžiaus žmogus gauna gerokai mažesnę išmoką.

Išankstinės pensijos – vidutiniškai ši pensija siekia 280 eurų – mokamos nuo 2004 metų liepos. Dabar jas gauna apie 5,7 tūkst. žmonių, o jų vidutinis darbo stažas siekia 35,9 metų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pašalpinis

  Nuoroda

  O kada jie įdomu pašalpas padidins kad normaliai pragyventi galima būtų?

  Prieš 5 mėnesių
 • atsakumui

  Nuoroda

  esi tupas ir nezinai ,kad lietuvos istatymai ,daugeliui pensininku dirbti neleidzia ir atima dali uzdirbtos pensijos ,tad geriau patylek jai nezinai,taip ir su pensijomis vieniems grazino pavogtas konservatoriu o kitiems dar ne

  Prieš 5 mėnesių
 • rusiuojami

  Nuoroda

  zmones ir is vienu tyciojasi o kitiems duos ,kas cia dedasi

  Prieš 5 mėnesių
 • T

  atsakymas į: rusiuojami Nuoroda

  Reikia dirbti ir turesi, o pencijos, kad ir dirbančių virš 40 metų yra katino ašaros.... Keli eurai daugiau...

  Prieš 5 mėnesių