Išleistas naujas žurnalo ,,Aukštaitiškas formatas“ numeris. Žurnalo veidas - Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė. Administracijos vadovę žurnalui kalbino ,,Anykštos“ leidinių vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė (,,Anykščių savivaldybėje lizdus suka angelai“). Pasirodo, L.Kuliešaitė yra buvęs modelis: ji reklamavo buitinę techniką, televiziją Gala ir net alų..

 Muziejininkas Raimondas Guobis tekste ,,Apie didžiausią kryžių, koplyčią, stebuklus ir Čaplinskų Algiuką“ rašo apie iš Svėdasų kilusį degalinių ,,Alauša“ savininką Algimantą Čaplinską. Publikacijoje pasakojama, kaip A.Čaplinskas, pradėjęs nuo kopūstų ,,biznio“, pasiekė verslo aukštumas, bet niekuomet neužmiršo savo gimtojo krašto ir jo žmonių.

Vidmantas Šmigelskas publikacijoje ,,Radus nišą iš LATGA galima uždirbti“ skaičiuoja poetų, rašytojų, muzikantų ir dailininkų pinigus. Per LATGA solidžiausiai uždirba spektaklių scenarijų autoriai, kurie už vieną sėkmingo spektaklio parodymą gali gauti ir 2000 eurų.

Žurnale yra ir tekstas apie Anykščių miesto Tilto gatvės projektą - ,,Įgyvendinamas didžiulis projektas, pakeisiantis Anykščių ,,veidą“.

Žurnalistė Daiva Goštautaitė kalbino kultūros atašė Kinijoje anykštėną Tomą Ivanauską (,,Kultūros atašė Kinijoje į darbą keliauja skirtingų spalvų batais“). Menotyrininkas, fotografas T.Ivanauskas tyrinėjo anykštėno fotometraštinko Izidoriaus Girčio paveldą. Jis yra restorano ,,Basi Basi“ bendrasavininkio, daininkės Jazzu sutuoktinio Donato Ivanausko brolis.

Skaistės Vasiliauskaitės - Dančenkovienės straipsnis ,,Simona Vaitkutė: ,,Esame pakibę ties bedugnės riba“ - paskojimas apie keliautoją, visuomenininkę Simoną Vaitkutę. Moteris yra gyvenusi Indonezijoje, Australijoje, Meksikoje. S.Vaitkutė skaičiuoja, kad užsienyje ji iš viso pragyveno 20 metų. O vasaras su šeima kelis aukštojo mokslo diplomus turinti anykštėnė leidžia Šimonių girioje. Ji yra viena iš akcijos gelbėti Šimonių girią nuo kirtimų organizatorių ir ,,Miško festivalio‘‘ rengėja.

,,Mitologas: ,,pagonybės niekuomet niekur pasaulyje nėra buvę“ - Austėjos Šmigelskaitės pokalbis su humanitarinių mokslų daktaru, mitologijos tyrinėtoju Dainiumi Razausku. Vilniaus universiteto dėstytojas yra ir Lietuvos baltų tikėjimo ,,Romuva“ Garbės vaidila. ,,Manau, kad krikščionybėje nuo pat susidūrimo su ja įsikūnijo neapykanta Lietuvai ir lietuvybei, lietuviškumui“, - ,,Aukštaitiškam formatui“ senąjį baltų tikėjimą gynė dr. D.Razauskas.

Dar viena R.Guobio publikacija - ,,Apie Petrą, ,,Barono vilą“ ir Svėdasų dvaro vizijas“ - pasakojimas apie rekonstruojamą prie Svėdasų esantį Marikonio dvarą.

Į 13 žurnalisto Roberto Aleksiejūno klausimų šį kartą atsakė grupės ,,Siela“ lyderis Aurelijus Sirgedas.

Žurnalas ,,Aukštaitiškas formatas“ prenumeruojamas visoje Lietuvoje, parduodamas visose Utenos regiono prekybos vietose bei Vilniuje, Panevėžyje, Ukmergėje ir Kupiškyje. Maloni naujiena – pradedant šiuo numeriu, ,,Aukštaitiškas formatas“ bus parduodamas ir Radviliškio, Jonavos, Kėdainių, Panevėžio bei Ukmergės paštuose.

-ANYKŠTA

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ir mes matom

  Nuoroda

  Įdomūs R. Guobio straipsniai. Labai patiko straipsnis apie Kinijos ambasadorių.

  Prieš 5 mėnesių
 • tai kiek mums

  Nuoroda

  mokesciu moketojams ,kainavo sios nuotraukos pozavimas ir garbinimas

  Prieš 5 mėnesių
 • nesnervuok

  atsakymas į: tai kiek mums Nuoroda

  tavo pašalpa per metus tikrai mums daugiau atseina. Džiaukis, kad gauni visada laiku.

  Prieš 5 mėnesių
 • rakštis

  atsakymas į: nesnervuok Nuoroda

  bet galimai paliekamas pagrindas nervuotis, nes bent jau šiame žurnalo pristatyme nenurodomos kokios sąsajos yra ar jų nebėra tarp gerbiamos savivaldybės administracijos direktorės kurios tiesioginis vadovas gerbiamas meras ir gerbiamos žurnalistės ir redaktorės....
  Daugiau apie tai skelbia žiurnalistinės etikos kodeksas, kuris profesionalams yra žinomas ir čia nekomentuotinas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Tu matai

  Nuoroda

  Galvojau prie stoties bunkerį stato. O pasrodo ne!

  Prieš 5 mėnesių
 • Geras

  Nuoroda

  Nekvaila Kuliešaitė. Įspūdis iki šiolei buvo blogesnis. Geras žurnalas.

  Prieš 5 mėnesių
 • o ar ji

  Nuoroda

  to verta,nebeliski be stelvogos ,nes prapulsi

  Prieš 5 mėnesių
 • Pavydelninkams rūrą graužia

  Nuoroda

  Skaitau komentarus ir matau, kad pavydas rūrą graužia. Labai gražus ir geras ,,Aukštaitiškas formatas". Šitas numeris ypačiai. O jau direktorės gražumas! Ir mintys gilios, protingos, intelektualios. Jau nekalbu apie kitus straipsnius. Yra ko pavydėti. Kiekvienam būtų garbė būti taip aprašytam.

  Prieš 5 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  R. Gižinskas į komunistų partiją įstojo 1989 ( gal 1988 ) metais. Tuo metu valgyti sekretoriaus fekalijų jau nereikėdavo.

  Prieš 5 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Juozo vardu rašo ančiukas

  Prieš 5 mėnesių
 • Dėl Juozo

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Abejoju. Nes tiksliai ir korektiškai parašyta. Bus tikro Juozo postas

  Prieš 5 mėnesių
 • Tai

  atsakymas į: Dėl Juozo Nuoroda

  galvok toliau. Ir kalakutas galvojo, kol į puodą neįkrito

  Prieš 5 mėnesių
 • Antanas

  Nuoroda

  Tik vadindavo sekretorius š. Bet iš tikro, tai būdavo arba medus arba obuolienė ar pn. Ėjo kalbos, kad ar Levaniškio ar Surdegio pirminėje partinėje organizacijoje padėjo tikro š.

  Prieš 5 mėnesių
 • Asta

  Nuoroda

  Šaunuoliai!

  Prieš 5 mėnesių
 • Faina!

  Nuoroda

  Laukiu rytdienos. Pirksiu. Šito žurnalo labai geras turinys. Palyginti galėčiau tik su anksčiau leistu ,,Veidu". Anykščiai gali didžiuotis, kad turi tokią profesionalią redakciją, kurios žurnalas perkamas visoje šalyje. Kituose rajonuose tokių leidinių net nėra.

  Prieš 5 mėnesių
 • R.Gižinskas

  Nuoroda

  Manau,visi jauni ir gražūs žmonės pasiekia.Prisiminkime,A.Paulauską,kaip balsavo moterys,prisiminkime Greta,kaip balsavo runkeliai.Prisiminkime D.Žiogelį,kaip balsavo...Taigi,jaunas gražus,patrauklus...

  Prieš 5 mėnesių
 • Romualdai

  atsakymas į: R.Gižinskas Nuoroda

  Ar teisybė, kad stojant į komunistų partiją reikėdavo pakabinti arbatinį šaukštelį partijos sekretoriaus šūdo ir prie visų suvalgyti? Kur vykdavo apeigos? Kodėl visi komunistai mėgsta bučiuotis?

  Prieš 5 mėnesių
 • Ona

  atsakymas į: Romualdai Nuoroda

  Pirmadienį paklausk mero

  Prieš 5 mėnesių
 • Veteranas

  atsakymas į: Romualdai Nuoroda

  Pradžioje reikdavo valgyti rajono partijos pirmininko š... ,vėliau atveždavo iš Vilniaus.

  Prieš 5 mėnesių
 • Trinidada

  atsakymas į: R.Gižinskas Nuoroda

  Bravo, Romaldai, pataikei į 10- tuką!

  Prieš 5 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Tokios gražios moterys ir nesukuria šeimos. Vyrai Anykščiuose- tik nuo 60- ties! Visi kiti liurbiai...

  Prieš 5 mėnesių
 • Ee

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Kol matuoji senu GOSTu? Dabar moterys nebūtinai šeimą visiems viešai deklaruoja , o vyrai nebūtinai vertinami pagal tarybinių laikų funkcionierių standartus.

  Prieš 5 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kokius mokslus Kuliešaitė yra baigusi, kad tokį postą užima? Tiesa, dabar Lietuvoje yra tokia sistema, kad nei mokslų, nei proto, nei profesinės patirties nereikia, svarbu priklausyti įtakingai partinei gaujai.

  Prieš 5 mėnesių
 • Kaipgi

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  jei nebūtum toks senas bukas skaisčiai raudonas bolševikas, tai žinotum, jog Kuliešaitė baigė teisės mokslus...

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu jau

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Šį kartą nusišnekėjai.

  Prieš 5 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: Nu jau Nuoroda

  Nu, jau, nejaugi?

  Prieš 5 mėnesių
 • Vytautas

  Nuoroda

  A tai kada pakeite Blazarena , negirdejau ,vos nekasryt Blazarenas vaiksto savivaldyben , gal ji tik pavaduoja ji.

  Prieš 5 mėnesių
 • SR

  Nuoroda

  Ar ne Inkūnuose gyvena Simona? Jei Inkūnuose, tai reiškia, kad ne Šimonių girioje. Aišku, perėjus tiltu, galima laiką leisti ir Šimonių girioje.

  Prieš 5 mėnesių